Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 

Ofertele pentru ultimele doua licente 3G se pot depune pana pe 4 septembrie

- - - - -
  • Please log in to reply
329 replies to this topic

#37
Alexxfl

Alexxfl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.02.2006
t-com nu are cumva vreo legatura cu deutsche telecom? si deutsche telecom nu e firma aia care avea niste datorii maricele acuma cativa ani?

apropo, nush cat e de veche stirea dar ote si-a vandut participatia la operatorul armean de telecomunicatie fixa, pentru ~300 mil euro, unora :)

#38
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

View PostMasterboy, on Aug 3 2006, 23:24, said:

Aiurea.Din toate cele 4 candidate, Telemobil are prin Qualcomm de departe cea mai mare putere finaciara.
degeaba are qualcomm bani, trebuie si sa fie dispus sa-i investeasca.
personal, mi se pare cel putin ciudata ideea de retea hibrida cdma/wcdma  :huh:

#39
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

View Postzuppy, on Aug 5 2006, 03:25, said:

degeaba are qualcomm bani, trebuie si sa fie dispus sa-i investeasca.
personal, mi se pare cel putin ciudata ideea de retea hibrida cdma/wcdma  :huh:

Pai de ce trebuie neaparat sa fie UMTS(W-CDMA)? Ca doar nu se liciteaza tehnologia folosita ci doar dreptul de a folosi frecventa intre 1900-2100 mhz. Cred ca va fi tot CDMA 1X EV-DO insa si pe 1900 mhz.
CDMA 1x EV-DO depaseste cu mult pragul impus de 3G.

#40
mtest

mtest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,957
  • Înscris: 13.06.2002
Pai nu era vorba ca de-aia a facut Qualcomm retea CDMA aici ca sa-i convinga pe ceilalti operatori din Europa sa faca ceva cu licentele lor de 450? Acu' sa vina cu bani de-acasa si sa recunoasca ca a dat-o de gard? (aka CDMA nu e OK)
Oricum, din ce am auzit eu va fi CDMA EV-DO; de altfel scria undeva in presa ca a zis cineva din IGC-TI ca a fost bagata chestia asta la cererea lui Zapp in caietul de sarcini.

#41
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

View Postmtest, on Aug 5 2006, 09:27, said:

Oricum, din ce am auzit eu va fi CDMA EV-DO; de altfel scria undeva in presa ca a zis cineva din IGC-TI ca a fost bagata chestia asta la cererea lui Zapp in caietul de sarcini.
Excelent. Era normal din moment ce CDMA 1X EV-DO depaseste cu mult parametrii impusi tehnologiilor 3G.  -_-

#42
Alexxfl

Alexxfl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.02.2006
Am auzit la o emisiune la tv cum ca "actionaratul" rds ar fi aprobat ca compania sa ceara un imprumut de 200 si ceva de milioane pentru obtinerea licentei 3G.

Totusi, ce sa faca cu ea?

#43
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 15.03.2005

View PostAlexxfl, on Sep 1 2006, 01:07, said:

Am auzit la o emisiune la tv cum ca "actionaratul" rds ar fi aprobat ca compania sa ceara un imprumut de 200 si ceva de milioane pentru obtinerea licentei 3G.

Totusi, ce sa faca cu ea?
Chiar daca n-o folosesc, da bine, creste valoarea unei companii in ideea unei vanzari/fuzionari.

#44
morass

morass

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 20.03.2006
nu au cum sa nu o foloseasca.au obligatia sa acopere un numar de orase intr-un anumit interval de timp.

#45
valdur

valdur

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,721
  • Înscris: 06.02.2006

View Postmorass, on Sep 1 2006, 10:56, said:

nu au cum sa nu o foloseasca.au obligatia sa acopere un numar de orase intr-un anumit interval de timp.

mda, o antena ici, o antena colo si gata acoperirea :)

edit: ce conteaza ca este doar de tip outdoor? ei n-au obligatia sa asigure si indoor. <_<

Edited by valdur, 01 September 2006 - 09:57.


#46
jovan

jovan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,356
  • Înscris: 05.05.2005
4 septembrie a fost ieri,acum cand se va da rezultatul castigatorilor celor doua licente 3G.Sper sa fie Cosmote si Zapp pt ca ar fi super tare  :coolspeak:

#47
huafa

huafa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 18.02.2006

View Postjovan, on Sep 5 2006, 10:30, said:

4 septembrie a fost ieri,acum cand se va da rezultatul castigatorilor celor doua licente 3G.Sper sa fie Cosmote si Zapp pt ca ar fi super tare  :coolspeak:
Da sunt si singurii care merita :P
Nu as vedea RDS montand antene 3G,cand el abia se misca cu reteaua lor de telefonie si cu internetul lor care tot pica  :confuzzled:

#48
bogdancri

bogdancri

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 629
  • Înscris: 04.02.2004

View Postjovan, on Sep 5 2006, 10:30, said:

4 septembrie a fost ieri,acum cand se va da rezultatul castigatorilor celor doua licente 3G.Sper sa fie Cosmote si Zapp pt ca ar fi super tare  :coolspeak:

se cam stie cine va lua licentele.....circula vorba ca ar fi Cosmote si RDS ....

#49
fan_vodafone

fan_vodafone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 09.06.2006

View Postbogdancri, on Sep 5 2006, 12:35, said:

se cam stie cine va lua licentele.....circula vorba ca ar fi Cosmote si RDS ....
RDS??? :huh:  ar fi o alegere proasta. eu tot nu ma pot lamuri la ce ii foloseste RDSului 3Gul? Cosmote si Zapp trebuie sa primeasca aceste licente.

#50
bogdancri

bogdancri

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 629
  • Înscris: 04.02.2004

View Postfan_vodafone, on Sep 5 2006, 12:46, said:

RDS??? :huh:  ar fi o alegere proasta. eu tot nu ma pot lamuri la ce ii foloseste RDSului 3Gul? Cosmote si Zapp trebuie sa primeasca aceste licente.

face ce vrea.....

#51
Lucky44

Lucky44

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 01.05.2006

View Postfan_vodafone, on Sep 5 2006, 12:46, said:

RDS??? :huh:  ar fi o alegere proasta. eu tot nu ma pot lamuri la ce ii foloseste RDSului 3Gul? Cosmote si Zapp trebuie sa primeasca aceste licente.

Daca cistiga RDS unu dintre frecvente va da 3G si va fi primul operator care uneste cele patru tipuri de pachete in acelas firma! Preturile de interconectare se pote reduce sau ... . Cu asta obligind politicieni obliga OTE sa uneasca RTC si Cosmote care iaras va reduce pretul de interconectare si asa se va vorbi cu acelas pret intre mobile si fix :D

Din partea de utilizator ieu mas bucura daca cistiga RDS ;) Macar cei mari nu ne unfla buzunarele cu bani nostri asa de tare.

#52
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002
Cind se publica cistigatoriii licitatiei?

#53
martonz

martonz

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 08.05.2004

View PostMasterboy, on Sep 5 2006, 22:38, said:

Cind se publica cistigatoriii licitatiei?

15 oct.

#54
raducristin

raducristin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 27.12.2004

View PostMasterboy, on Sep 5 2006, 19:38, said:

Cind se publica cistigatoriii licitatiei?
Parca pe 15.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate