Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

corel draw 9 la instalare...

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
iooo

iooo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 01.07.2003
sal

am si eu o problema "mica"
Am Corel Draw 9 si cand vreau sa-l instalez, imi da eroare ca nu gaseste o gramada de fisiere. pot sa-l instalez doar daca dau "ignore" la toate erorile care apar. Bineinteles ca fisierele respective nu sunt instalate. l-am copiat kitul si pe hard si tot nu gasea fisierele respective desi eu le vedeam si fisierele sunt valide.
Ca sistem de operare am win 98 dar am mai incercat acelasi kit de Corel si pe un win 98 pe un alt calc, si am reusit sa-l instalez.
pe windowsul meu am mai instalat mai demult Corel 9 si a mers dar acum nu prea inteleg de ce face fitze!
daca vi s-a intmplat si voua sau daca stiti care e problema, astept cu foarte mare nerabdare raspunsurile voastre!

Multam' Fain

#2
picsel

picsel

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 25.04.2002
eu am patit aceeasi chestie cu corel 10. pe mai multe sisteme 2k si 98. de fiecare data aveam 5 erori pe care le validam cu 'ignore', dar apoi soft-ul functiona corect.

ai incercat sa vezi daca merge? ca asta nu ai mai zis! :))

#3
francu1963

francu1963

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.06.2018
Buna ziua.
Avind in vedee ca habar nu am, indrasnesc sa va pun o intrebare.
Daca realizez in COREL un desen f.simplu ,numai conturul exterior
dupa care il botez si il EXPORT  fie cu terminatia PLT sau EPS.
In continuare inchid CORELUL dupa care deschid programul ARTCUT 6, pe care il folosesc la un ploter sa tai diferite forme desene pe folie vinil.
sa scriu pe tricouri. Astfel dau din File..... IMPORT.....si caut fisierul exportat din corel il aduc si l deschid cu artcut. dar stupoare  nu vad nici un desen, iam dat si cuplat cu ctrl cu alt cu shift am tras cu mouse dreapta si am facut patrat, dreptunghi , nimic. In cartulia lui spune ca sar putea sa am o diferenta de scara  ] deaceea nu l vad .....le am dat pe lupa total minus, total plus dar nimic  nu vad desenul ca sa l trimit la Plotar sa l taie.
  Daca cumva ati inteles ceva si daca ma puteti ajuta , macar un link care sa ma ajute
Multumesc

Buna ziua.
Avind in vedee ca habar nu am, indrasnesc sa va pun o intrebare.
Daca realizez in COREL un desen f.simplu ,numai conturul exterior
dupa care il botez si il EXPORT  fie cu terminatia PLT sau EPS.
In continuare inchid CORELUL dupa care deschid programul ARTCUT 6, pe care il folosesc la un ploter sa tai diferite forme desene pe folie vinil.
sa scriu pe tricouri. Astfel dau din File..... IMPORT.....si caut fisierul exportat din corel il aduc si l deschid cu artcut. dar stupoare  nu vad nici un desen, iam dat si cuplat cu ctrl cu alt cu shift am tras cu mouse dreapta si am facut patrat, dreptunghi , nimic. In cartulia lui spune ca sar putea sa am o diferenta de scara  ] deaceea nu l vad .....le am dat pe lupa total minus, total plus dar nimic  nu vad desenul ca sa l trimit la Plotar sa l taie.
  Daca cumva ati inteles ceva si daca ma puteti ajuta , macar un link care sa ma ajute
Multumesc

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate