Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Rezervari cazare, on-line

- - - - -
  • Please log in to reply
414 replies to this topic

#37
GoBig World Comunication

GoBig World Comunication

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 19.12.2005
Recomandare Hotel si Vacante

Acestea sunt cateva recomandari ptr cei care vor sa calatoreasca. Sunt link-ri catre site-ri care ofera servicii de la Rezervare Bilete de Avion pana la Vacante de Vis.
Voi alegeti.
Daca doriti sa stiti care sunt cele mai bune site-ri de servicii din alte domenii va rog contact me
:D:D

1.
Octopustravel UK


2.
Choice Hotels

3.
HotelClub

4.
Bravofly

5.
America's Best Attraction

6.
RAILPASS

7.
Viator- tours

Edited by GoBig World Comunication, 17 October 2006 - 09:39.


#38
nick58

nick58

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 411
  • Înscris: 24.04.2007
Ce site-uri pt. rezervari on-line stiti :huh: ?

#39
cornete

cornete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 28.10.2005

View Postnick58, on Jun 2 2007, 15:16, said:

Ce site-uri pt. rezervari on-line stiti :huh: ?

cíteva odar:

http://www.travel-overland.de/
http://web12.termina...1&Cultura=es-ES
www.opodo.de
http://www.expedia.c...cid=ipsplash_us
www.lufthansa.de
www.tarom.ro

#40
mirwoona

mirwoona

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 07.09.2006

View Postnick58, on Jun 2 2007, 16:16, said:

Ce site-uri pt. rezervari on-line stiti :huh: ?

ce fel de rezervari? ptr cazare sau pentru avion? :D

ptr cazare poti folosi cu incredere www.octopustravel.ro
www.venere.com
www.booking.com
www.hostelbookers.com

#41
nick58

nick58

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 411
  • Înscris: 24.04.2007

View Postmirwoona, on Jun 2 2007, 17:05, said:

ce fel de rezervari? ptr cazare sau pentru avion? :D

ptr cazare poti folosi cu incredere www.octopustravel.ro
www.venere.com
www.booking.com
www.hostelbookers.com

Pt. cazare. Multumesc pt. raspunsuri :rolleyes:

#42
priciu

priciu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 22.06.2006
salutare
stie cineva cu ce program cauta agentiile de voiaj? sau unde cauta?
eu am facut o rezervare la o agentie si mi-a gasit bilet la un pret mult mai mic decat am gasit eu pe net
daca dau cautare pe siteul tarom(ca despre el este vorba) ,in aceleasi zile in care mi-au facut ei rezervare nu imi gaseste la acelasi pret
trebuie sa fie o smecherie

#43
aljarreau

aljarreau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 11.02.2006
Pentru cei care au experienta la rezervari de hoteluri pe site-urile internationale, am si eu o intrebare. Am cautat inainte de a posta si nu am gasit raspuns, asa ca am decis sa deschid un topic nou, sper ca am nimerit la sectiunea potrivita.
E vorba de o rezervare de hotel pe un site (www.booking.com). Ideea e ca, fiind la prima rezervare on-line, nu stiu daca ce carduri am eu sint bune. Am vazut la booking.com ca scrie ca accepta Visa... dar eu am doua carduri Visa Electron. E tot aia? :huh: Posed unul ING si unul Banca Transilvania (Maxishop), nici unul embosat. Pe ambele scrie "Electronic Use Only". Ce ziceti, mi le accepta pe booking.com? Si din experienta voastra, booking.com e de incredere? Multumesc anticipat pentru raspuns. Sint binevenite orice sfaturi legate de rezervarea on-line. Sper ca mentionarea site-ului de rezervari si a bancilor nu e considerata reclama, pentru ca nu as vrea sa mi se stearga topicul.

#44
aljarreau

aljarreau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 11.02.2006
Uoff... chiar nimeni n-are idee daca merg cardurile astea Visa Electron la rezervari on-line? :confuzzled:

#45
valaur

valaur

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 11.03.2004
Eu nu am avut probleme cu ING-ul pe intrenet și rezervarea este o operațiune pe internet, deci cu încredere înainte.
Anumite hoteluri la receptie iți cer card de credit (dar asta este altă poveste!).

#46
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postvalaur, on Aug 3 2007, 11:55, said:

Eu nu am avut probleme cu ING-ul pe intrenet și rezervarea este o operațiune pe internet, deci cu încredere înainte.
Anumite hoteluri la receptie iți cer card de credit (dar asta este altă poveste!).
Si eu folosesc Visa Electron pentru rezervari si cumparari pe internet... ultima oara mi-am cumparat un bilet la meciul Barcelona - Getafe. Nu stiu nimic de booking.com

#47
flaviand

flaviand

    Flavian, motan de serviciu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 14.09.2005
Da merg. Atat pentru rezervari de camere, cat si pentru bilete de avion, asigurari si multe altele.

#48
aljarreau

aljarreau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 11.02.2006
Mii de multumiri tuturor celor care mi-au raspuns :worthy: . Intr-adevar, cardurile Visa Electron merg la rezervari on-line :coolspeak: . Am facut rezervarea pe booking.com, un site pe care il recomand, pentru ca oamenii iti raspund la orice fel de intrebare pe e-mail. Acum, poate ca si alte site-uri de genul acesta pun pe primul loc relatia cu clientii, dar conditiile si preturile pe care le au ei spun totul. Inca n-am ajuns acolo unde am facut rezervarea, dar sint destul de sigur ca nu vor fi probleme la hotel. Acum imi dau seama cit de simplu e sa faci o rezervare on-line pe un site strain... asta dupa nu stiu cite vizite la agentiile noastre de turism si nenumarate e-mail-uri tot catre aceste agentii. Multumesc inca o data pentru ajutor.

#49
Kidu

Kidu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,092
  • Înscris: 19.10.2003
Ontopic: booking.com l am folosit cu succes de vreo 2-3 ori.

offtopic: ati cumparat vre unul dintre voi pachete turistice de pe site uri externe? De ex sa ti cumperi o vacanta in maldive de la tui cu plecarea din germani. As vrea cateva site uri cu care ati lucrat ok in aceasta directie.

#50
mihhu

mihhu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 11.11.2005
Salut, mi-am luat bilet la avion pentru Milano, pentru 19 octombrie. Concomitent am vrut sa imi rezerv on-line si o camera modesta la un hotel de acolo, pentru 2 nopti. Surpriza a fost ca toate alea accesibile sunt ocupate. Asa ca, nu stiu unde as putea sa ma cazez. Daca stie cineva ceva, i-as fi tare recunoscator. Am nevoie de o camera pentru 2 persoane cu baie/dus in camera, restul nu conteaza. Nu sunt un pretentios. Multumesc mult.

Edited by mihhu, 14 September 2007 - 10:16.


#51
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ibis ? Etap ?

#52
abburell

abburell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 02.02.2007
www.soloalberghi.it

hoteluri pe alesu inimii si dupa buget.

daca vrei ceva fara pretentii dar comod ca e langa gara, langa zona comerciala (Buenos aires) si langa metrouri

incearca www.hotelrallye.it

noaptea zona e putin deocheata (ceva prostituate pe la colturi ) dar nu cred ca e mai periculoasa decat e milano in general pe intuneric




a.



View Postmihhu, on Sep 14 2007, 10:15, said:

Salut, mi-am luat bilet la avion pentru Milano, pentru 19 octombrie. Concomitent am vrut sa imi rezerv on-line si o camera modesta la un hotel de acolo, pentru 2 nopti. Surpriza a fost ca toate alea accesibile sunt ocupate. Asa ca, nu stiu unde as putea sa ma cazez. Daca stie cineva ceva, i-as fi tare recunoscator. Am nevoie de o camera pentru 2 persoane cu baie/dus in camera, restul nu conteaza. Nu sunt un pretentios. Multumesc mult.


#53
crazydoctor

crazydoctor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 04.09.2007
Si eu am bilete pt Milano dar la inceput de octombrie..sa ghicesc? si tu tot EasyJet?.. si am avut aceiasi problema cu cazarea nu sunt locuri la hoteluri decat de la 4 stele in plus si cum eu merg sa vizitez milano nu merita 150 Euro pe noapte sa stea camera goala...inca mai caut daca nu ramane sa gasesc atunci un hotel sau un loc de dormit pt k simt miros de inselatorie la siteuriel alea ale lor.

#54
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
www.hrs.de , cu toata increderea :)
www.ratestogo.com

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate