Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea
 Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?
 La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis
 Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire
 

ce facultati ati terminat?

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#55
flory20

flory20

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 16.02.2007

View Postfranti18, on Jul 19 2006, 23:30, said:

cauza este ca pana in clasa a 4 nu stiam romana.generala am facuto la sat. Unde maicamea e nemtoica si multe neamuri am in germania miam petrcut mult timp afara vorbind germana, si taicamiu e ceh.
Asa ca stiu ceha si germana mai bine decat romana.

Sper sa ma intelegeti ce vreau sa spun.
Combinatie nereusita!! :P

#56
michella

michella

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 17.09.2005
Am absolvit liceul de Arta sectia grafica-pictura si apoi am urmat Facultatea de Arte Plastice si Decorative. In prezent sunt decorator de interioare si profesor de educatie plastica. Sunt multumita si-mi place de ceea ce fac.
Am doar un singur regret, care acum greu se mai poate realiza: pana m-am hotarat, s-au ocupat locurile la real in liceu, iar ca facultate mi-ar fi placut sa fie cea de arhitectura.

Edited by michella, 17 May 2007 - 17:37.


#57
Olivian-Breda

Olivian-Breda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 13.01.2007
Am absolvit Relatii Economice Internationale. As vrea sa spun ca am termiant-o dar din pacate facultatea asta naste in continuare absolventi.

Ce sa zic? Nume pompos, profesori buni (desi si unii tampiti rau de tot), colegi aiurea, administrare aiurea, viata de camin OK. Cam asta zice tot despre MAREA facultate de REI.

Am mai terminat si un master la SNSPA. Iarasi profesori buni, nume mai slab, administrare foarte OK, fara viata de camin. Colegii au fost foarte OK. Asadar, o facultate mica-mica dar voinica de la SNSPA mi s-a parut mai reusita decat facultatea cu cel mai mare numar de studenti transferati prin burse Erasmus (adica cel mai mare numar de bursieri prin alte tari) din tara. Si "una din cele mai prestigioase" (cum se zicea pe site) facultati din tara.

A! Eu cand am terminat REI-ul n-am crezut ca pot gasi o facultate unde sa invat mai putin ca la REI. Ei bine, am gasit :D

Mi-a placut mai mult SNSPA-ul decat REI-ul, in pofida faptului ca numele si brandul sunt total disproportionate.

#58
Bravegirl

Bravegirl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 23.09.2003
Medicina veterinara  :death:  :death:  :death:

#59
Ditian

Ditian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 04.07.2007
Facultatea de Geografie, Universitatea din Bucuresti

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate