Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Directoare de web-site-uri romanesti

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1
autosos

autosos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 10.03.2006
Una din problemele intalnite de cei care doresc sa-si faca cunoscute si sa-si promoveze web-site-urile romanesti pe internet este lipsa unei liste centralizate cu directoarele romanesti, in care acestia pot propune site-urile proprii.Personal am cautat si nu am gasit o astfel de lista.(decat fragmente)
Am deschis acest topic pentru ca atat webmasterii directoarelor romanesti cat si cei care doresc sa-si promoveze site-urile proprii sa gaseasca aici o lista care se vrea cat mai completa.
O sa incep eu prin postarea a doua noi directoare romanesti cu continut in limba romana, si las aceasta lista deschisa pentru adaugarea de cine mai cunoaste a altor directoare romanesti.

URL Editat

La adaugarea listei, rog pe cei care o sa o continue sa verifice pentru ca sa nu posteze link-ul spre un director care a fost deja scris de catre un alt user care a postat inainte.
Rog mult nu generati mesaje off-topice.
:inlove:

#2
AUTOTRAFIC

AUTOTRAFIC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 08.04.2006
:peacefingers:
este ok directorul !felicitari!
o sa iti bag ceva site`uri acolo

#3
Mar

Mar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 06.02.2006
creative spam :D

template-ul de la rodirector e cam morbid...

#4
Dragoserv

Dragoserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.03.2005
Astea doua sunt directoare care nu transfera PR ,deci eu unu nu as inscrie in asfel de directoare,decat daca ar avea foarte mult trafic...altfel nu vad rostul.....

#5
Dragoserv

Dragoserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.03.2005
Am fost contactat pe yahoo messenger de "Autosos" care mi-a spus ca de ce am facut acesta afirmatie ca directoarele lui nu transfera PR ( citez :" care nu transfera PR ?  tu esti constient de ceea ce ai postat pe SP ? deci daca afirmi asa ceva pe baza " a ceea ce ai vazut" te rog sa te documentezi inainte de a posta tampenii pe forum )
Si acum eu spun de cand acest link transfera PR ?  "director-web.net/goto.php?sblink_id=145"  
Va rog pe cei care va pricepeti sa spuneti daca am dreptate sau nu.
Va multumesc
cu stima,
Dragos

#6
CristiTrident

CristiTrident

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.06.2006

 Dragoserv, on Jun 14 2006, 22:06, said:

Am fost contactat pe yahoo messenger de "Autosos" care mi-a spus ca de ce am facut acesta afirmatie ca directoarele lui nu transfera PR ( citez :" care nu transfera PR ?  tu esti constient de ceea ce ai postat pe SP ? deci daca afirmi asa ceva pe baza " a ceea ce ai vazut" te rog sa te documentezi inainte de a posta tampenii pe forum )
Si acum eu spun de cand acest link transfera PR ?  "director-web.net/goto.php?sblink_id=145"  
Va rog pe cei care va pricepeti sa spuneti daca am dreptate sau nu.
Va multumesc
cu stima,
Dragos

Daca ai fi fost o secunda atent, ai fi observat ca din INDEX-ul paginii principale nu se trasfera PR spre website-urile nou venite din rubrica "ultimele website-uri" (acestea fiind in continua schimbare) In schimb, daca intrai pe una din categorii, observai ca fiecarui website inscris is se trasfera PR/key`s in functie de TITLUL ales de cel care inscrie website-ul. Ca un exemplu foarte bun, link-ul pe care l-ai scris nici nu mai este actual in prima pagina, se poate verifica pe rubrica 'Auto Moto'. Acum este indexat in categoria sa, cu link-ul corespunzator spre website-ul respectiv.

Cat despre publicarea unei conversatii private pe un forum, nu o lua ca o jignire, dar este un pic cam neavenita si de prost gust. Ti se recomanda doar sa te informezi foarte bine si sa analizezi INTREG directorul inainte de a face afirmatii "la prima vedere"

Intradevar, se astepta in continuare pareri avizate ale celor care cunosc si stapanesc acest domeniu.

Cristian Tiuca - TNet Administrator

#7
Dragoserv

Dragoserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.03.2005

 CristiTrident, on Jun 15 2006, 02:39, said:

Daca ai fi fost o secunda atent, ai fi observat ca din INDEX-ul paginii principale nu se trasfera PR spre website-urile nou venite din rubrica "ultimele website-uri" (acestea fiind in continua schimbare) In schimb, daca intrai pe una din categorii, observai ca fiecarui website inscris is se trasfera PR/key`s in functie de TITLUL ales de cel care inscrie website-ul. Ca un exemplu foarte bun, link-ul pe care l-ai scris nici nu mai este actual in prima pagina, se poate verifica pe rubrica 'Auto Moto'. Acum este indexat in categoria sa, cu link-ul corespunzator spre website-ul respectiv.

Cat despre publicarea unei conversatii private pe un forum, nu o lua ca o jignire, dar este un pic cam neavenita si de prost gust. Ti se recomanda doar sa te informezi foarte bine si sa analizezi INTREG directorul inainte de a face afirmatii "la prima vedere"

Intradevar, se astepta in continuare pareri avizate ale celor care cunosc si stapanesc acest domeniu.

Cristian Tiuca - TNet Administrator
Eu nu sunt nici prost nici tampit,ieri am intrat la categoria auto moto si site-urile aveau linkul de genu care l-am scris mai sus,se pare ca intre timp vazand discutia de pe forum le-ai modificat,eu zic,ca am facut un lucru bun ca am inceput acesta discutie...acum chiar transfera PR .
Acum spun si eu din toata inima,adaugati site-uri in acest director ca transfera PR

P.S.  Referitor ca am pus dicutia de pe mess nu e chiar o mare nenorocire poate asta te-a facut sa schimbi linkurile.
Cu stima,
Dragos

#8
autosos

autosos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 10.03.2006

 Dragoserv, on Jun 15 2006, 16:21, said:

Eu nu sunt nici prost nici tampit
Tocmai ai dovedit-o.
Oricum cine citeste aici vede ca tu nu esti in stare nici sa postezi pe un topic ca sa faci link direct spre site-ul tau, darami-te sa-ti dai seama ce si cum e cu transferul de PR.E prea greu pentru tine.Lasa asta pe seama celor care cunosc.

 Dragoserv, on Jun 15 2006, 16:21, said:

ieri am intrat la categoria auto moto si site-urile aveau linkul de genu care l-am scris mai sus,
1.linkurile de la rubrica " Ultimele Website-uri Adaugate" au in continuare linkul de genul :" URL EDITAT. Cu siguranta ca asta ai vazut.Si nu e nici o rusine sa-ti recunosti greseala.In loc de asta tu continui sa faci afirmatii fara ca sa ai nici o baza.
2.linkurile din cadrul categoriilor au forma "http://www.numesite.extensie

 Dragoserv, on Jun 15 2006, 16:21, said:

se pare ca ....
De fapt ne-am dat seama ca afirmatiile tale se bazeaza doar pe ceea ce ti se pare tie ca vezi.
total off-topic si recunosc asta : Bunica a decedat de curand dar pot sa-i caut ochelarii pentru tine.se pare ca ai nevoie de asa ceva.
2.te rog foarte frumos si pentru ultima data sa nu mai faci afirmatii de genul : " se pare ca ....."  inainte de a verifica acest lucru.pe ce te bazezi cand faci afirmatii aberante din nou ? Sper sa nu mai continui sa faci afirmatii defaimatoare pe un forum public la adresa directoarelor mele.

 Dragoserv, on Jun 15 2006, 16:21, said:

P.S.  Referitor ca am pus dicutia de pe mess nu e chiar o mare nenorocire
Ba da.Este.
Fac aicea o corectura.Nu ai pus "discutia  de pe mess" pe forum.Ai pus doar trunchiat discutia de pe forum.
De fapt intreaga discutie avuta a fost inaintata unui moderator pentru a decide atitudinea ta defaimatoare, lipsita de respect si de bun simt de pe acest topic.
ps:pentru mar si autotrafic : sincer nu inteleg de ce folositi orice prilej ca sa va certati intre voi.am mai gasit inca un topic in care faceti acelasi lucru (poate mai sant).
Sincer in loc de asta mai bine a-ti contribui si voi postand aici din cunostintele voastre despre alte directoare romanesti care exista si fiind in acest sens utili comunitatii noastre.(si nu off-topici).Nu ajuta la nimic.

Edited by Courage, 21 June 2006 - 23:49.


#9
Bruzli

Bruzli

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 08.11.2005
Am intrat si eu ieri, pe unul dintre ele, si nu aveau link-urile de astazi in interiorul categoriilor. Site-urile nu sunt inca indexate nu se mai poate verifica cum apare prin cache.

Revenind la subiect:
sursa contine cod javascript + css + html in acelasi fisier. E indicata separarea lor. Un pic de optimizare si la codul html ar reduce dimensiunea paginii sub 50%.

#10
Rares_Pintea

Rares_Pintea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 401
  • Înscris: 18.11.2004
ok
am sters cateva post-uri care nu isi au loc aici  . cu urmatoarea ocazie , acei useri vor fi sanctionati.

in privinta injuraturilor / discutiilor de pe messenger :

ele au inceput dupa replica lui autosos  :

Quote

Quote

(Dragoserv @ Jun 15 2006, 16:21) *

Eu nu sunt nici prost nici tampit

Tocmai ai dovedit-o.

ambii "jucatori"  au acum marit warn level-ul , in speranta ca a fost o izbucnire de moment de ambele parti . Tot cu urmatoarea ocazie, vor creste si sanctiunile .

#11
Dan55

Dan55

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 22.12.2003
Au acum dar cand ai postat prima data, link-urile din categorii nu transferau PR exact asa cum zice Dragoserv. Deja suntem 3 care am vazut chestia asta, daca mai sustii contrariul o dai in nesimtire.
Si pana la urma ele nu transfera nici acum ca din PR0, cache nici macar pe index si 0 pagini indexate nu ai ce da.

#12
Rares_Pintea

Rares_Pintea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 401
  • Înscris: 18.11.2004
ok

  printre altele , scopul declarat al acestui topic era de a realiza o lista de directoare , un punct de plecare pt cei ce acum invata SEO , sa-si adauge site-urile.
  
  autosos a inceput prin a adauga 2 directoare , care ulterior s-au dovedit a fi ale lui  ;)

  nu vad relevanta transferului de PR ( sau nu ) .
  
  puteti adauga si voi alte directoare , nu se va intampla nimic :)

  insa,  restul post-urilor vor fi considerate off-topic , implicit sterse

#13
autosos

autosos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 10.03.2006

 Dan55, on Jun 16 2006, 01:10, said:

Deja suntem 3 care am vazut chestia asta, daca mai sustii contrariul o dai in nesimtire.
Numai 3 ? :( .... ce pacat.Puteai sa zici ca santeti 4 ca sa fie numar cu sot.Sau 10.
Acelasi raspuns.Daca faci o afirmatie poti cel putin sa o sustii ? (cu probe nu cu afirmatii gen "am vazut" )
sa ne revenim oameni buni si sa continuam lista
se pare ca sant singurul care doreste asa ceva asa.
daca eu am inceput lista eu o sa o continui.


URL editat

#14
kyrosrom

kyrosrom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 03.05.2006

 autosos, on Jun 14 2006, 01:28, said:

Una din problemele intalnite de cei care doresc sa-si faca cunoscute si sa-si promoveze web-site-urile romanesti pe internet este lipsa unei liste centralizate cu directoarele romanesti, in care acestia pot propune site-urile proprii.Personal am cautat si nu am gasit o astfel de lista.(decat fragmente)
Am deschis acest topic pentru ca atat webmasterii directoarelor romanesti cat si cei care doresc sa-si promoveze site-urile proprii sa gaseasca aici o lista care se vrea cat mai completa.
O sa incep eu prin postarea a doua noi directoare romanesti cu continut in limba romana, si las aceasta lista deschisa pentru adaugarea de cine mai cunoaste a altor directoare romanesti.

La adaugarea listei, rog pe cei care o sa o continue sa verifice pentru ca sa nu posteze link-ul spre un director care a fost deja scris de catre un alt user care a postat inainte.
Rog mult nu generati mesaje off-topice.
:inlove:

ce directoare is alea ma? tu stii ce inseamna director? ce utilitate are? "directoarele" romanesti pe langa faptul ca sunt ticsite de site-uri proaste (manele, sms, briz-briz-uri..?!!...mutu...and so on ), dupa 2-3 luni si dispar.

Daca tot nu stie engleza umu sa roage pe cineva sa ii faca o versiune in engleza a saitului, ca sa fie acceptat in directoare de incredere, care au link direct (deci, transfera PR) cur ar fi: botw.org, Gimpsy
goguides, JoeAnt, Abilogic....etc.

Nu trebuie bagat un sait in sute de directoare FREE, care azi sunt maine nu, sau in directoare care impart acelasi IP, sau C class, e pierdere de vreme. mai putine dar mai bune chiar daca dai un ban dar stii ca merita. Asta daca vrei ca peste 4-5 ani sa poti incasa ceva bani din reclama pe saitul tau cand daca muncesti mult si esti original si nu umblii cu copy-paste ( care de asemenea e useless ca e duplicate content si Google le cam ignora, plus ca poate te gaseste owner-ul si te acuza de copyright infridgement...).

hai ca ajunge.

Noroc.

#15
autosos

autosos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 10.03.2006

 kyrosrom, on Jun 21 2006, 08:41, said:

dupa 2-3 luni si dispar.
i-ti promit sa nu dispar asa repede. :nonobad:

#16
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
domnule dragoserv noi avem cateva chestii de terminat daca iti mai aduci aminte. sa stii si tu ca intotdeauna seriozitatea si respectul este pe primul loc.

#17
Dragoserv

Dragoserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.03.2005

 EPoX, on Aug 26 2006, 13:04, said:

domnule dragoserv noi avem cateva chestii de terminat daca iti mai aduci aminte. sa stii si tu ca intotdeauna seriozitatea si respectul este pe primul loc.
Discutiile particulare se fac pe mess, prin telefon, etc. nicidecum pe un forum SEO .
Daca vrei sa dicutam suna-ma la 0724775277
Numai bine!

#18
autosos

autosos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 10.03.2006

 Dragoserv, on Aug 26 2006, 18:00, said:

Discutiile particulare se fac pe mess, prin telefon, etc. nicidecum pe un forum SEO .
Daca vrei sa dicutam suna-ma la 0724775277
pe un forum SEO vad ca se trec mai nou numere de telefon.rog un admin sa intervina si sa stearga sau sa editeze aceasta reclama grosolana

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate