Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 

Ce casete recomandați pentru o cameră video minidv?

- - - - -
  • Please log in to reply
491 replies to this topic

#487
ticuusor22

ticuusor22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.09.2008

 adoase, on 05 iulie 2010 - 15:20, said:

Am ajuns pana la Sony Romania cu problemele cu cele 2 casete Sony HDV. Se va incerca recuperarea in fabrica lor din Franta, unde fac asta pentru TVR cu casetele DVCAM care au probleme. Deci, si alea au probleme. Totusi, ei zic ca riscul de aparitie al problemelor pe DVCAM este extrem de redus, in special apar probleme cu casetele pastrate in arhiva ani la rand sau in conditii improprii si nu la inregistrare. Mie mi-au aratat unele demonstrative PDVM-41N (DVCAM 41 minute, DV/HDV 63 minute). Cica astea ar fi ultimul racnet de la ei. Ramane de vazut. La baietasi se gaseste varianta veche PDVM-40N care e pe undeva pe la 55-60 lei. Banuiesc ca si astea noi vor fi cam la fel ca pret.

Salut.As dori sa imi spui daca ai reusit recuperarea de pe cele 2 casete a informatiei.Am patit si eu cu caseta noua acelasi lucru.Multumesc!

#488
sanyo3

sanyo3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.12.2011
Buna
Cu caseta Sony Premium am avut probleme ( Camera Sony HDV ). Care caseta recomandati ? Am gasit " MAXEL DV-M63 Master 63 Minute Mini DV Tape "   bun ?
http://www.tapeonlin...3-me-pro-master
la noi cu 39 lei bucata
Si de cate ori pot sa refolosesc fara sa am probleme cu drop-out ?
Sau caseta : PANASONIC AY-DVM63PQ/83PQ  cu 3,5 euro ?  aici    http://www.camerepro....ro/page19.html

#489
gligo

gligo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 28.10.2008
eu cu sony dvcam ,nu am avut probleme cu vx-ul, care era foarte pretentios

#490
sanyo3

sanyo3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.12.2011
sony dvcam ? de care ?  am gasit asta:
http://www.redlinemu...ta-camera-video

si de cate ori se poate refolosi fara probleme ?

#491
gligo

gligo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 28.10.2008
Asa ceva,am luat de la cineva sh si aveam probleme pe sunet,in schimb cele noi nu au facut nici o problema.Si panasonicul ala dvm63pq mi-a facut probleme la fel ca cel obisnuit,sony dvcam cele mai bune.

Edited by gligo, 05 April 2015 - 22:56.


#492
sanyo3

sanyo3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.12.2011
Cred ca incerc Panasonic MQ  5 euro! Panasonic normal si PQ am mai folosit la inceput nu am avut probleme mare, cateva drop-out de 1-2 sec. Numai cu ultima 4-5 casete Sony Premium am avut probleme, dar cred ca din cauza ca nu am derulat in fata si napoi inainte de a folosi.
Precis ca mai bun Sony DVcam , dar mai scump , pt. nunta trebuie minim 8 buc. ( camera sony hvr-hd 1000e)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate