Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 

ING Romania

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
12196 replies to this topic

#11161
vally86

vally86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 22.08.2005
Transfer programat in data de 1 aprilie Raifessen -> ING nu s-a executat instant. A mai experimentat cineva cu plati programate de la alte banci, daca se executa instant (e important in special in zilele de weekend).

#11162
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,615
  • Înscris: 13.03.2005
Se plângea și un coleg pe topicul Raiffeisen, că nu s-a executat instant transferul nici macar între 2 conturi Raiffeisen.

#11163
lg

lg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,745
  • Înscris: 20.08.2004
Am mutat acum niste bani din ING in BT. A durat câteva secunde.

#11164
fkgun

fkgun

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 07.11.2020
Plati instant din Raifessen doar din aplicatia de pe telefon !
De pe PC, nu functioneaza instant.

#11165
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,991
  • Înscris: 18.12.2007
Si totusi vorbim de ING aici.

#11166
razvan_milan08

razvan_milan08

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 13.07.2008
Mai are cineva probleme cu bazarul? Am facut cateva plati folosind linkurile din bazar si au trecut peste 30 de zile cat este limita pentru a fi creditate punctele in portofelul electronic dar nu am primit nimic. Am sunat de cateva ori, mereu s-a revenit asupra cererii si nimic.

#11167
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,615
  • Înscris: 13.03.2005
Am renunțat să fac plăți pentru cashback din bazar, am preferat sa mut banii si/sau sa plătesc cu Revolut, Curve...

#11168
razvan_milan08

razvan_milan08

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 13.07.2008
Au procente destul de mari fata de Revolut, pana acum sunam dupa ce depasea termenul limita si in 2-3 zile primeam punctele. Acum sunt 3 saptamani de cand am sunat si nimic, daca sun din nou, doar se revine asupra cererii si vestitul, in curand primiti punctele.

#11169
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,374
  • Înscris: 26.01.2019

 razvan_milan08, pe 03 aprilie 2023 - 20:46, a scris:

Mai are cineva probleme cu bazarul?

Bazarul ING nu are implementat mecanismul automat de creditare a punctelor.
De ce l-ar avea? Cine o sa-i faca ce anume lui ING pentru ca nu a implementat........ cai verzi pe pereti? :D

Revenind...

Daca vrei sa primesti punctele, procedezi astfel:
1 Imediat dupa ce ai facut plata, trimiti dovada platii + text "va rog sa alocati puncte cf. oferta <nume oferta>" catre [email protected]
2 Setezi reminder in calendar peste 30 zile
3 Cand suna alarma, reclami situatia catre ANPC (doar daca, intre timp nu ai primit cumva punctele, desigur... :D)

Daca ar face toata lumea asta, ar avea si ING un motiv sa implementeze mecanismul automat...
Altfel..... nu are, deci nu implementeaza!

Bravo ING! :D

#11170
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,615
  • Înscris: 13.03.2005
Mai mari de 4% la Revolut sau chiar 10-15% la FigoPay?

#11171
stevetlangat

stevetlangat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,737
  • Înscris: 24.10.2019

 razvan_milan08, pe 03 aprilie 2023 - 20:46, a scris:

Mai are cineva probleme cu bazarul? Am facut cateva plati folosind linkurile din bazar si au trecut peste 30 de zile cat este limita pentru a fi creditate punctele in portofelul electronic dar nu am primit nimic. Am sunat de cateva ori, mereu s-a revenit asupra cererii si nimic.

Bre, eu am o parere proasta despre Bazar.

Dar sa ne informam un pic zic.

Nu se mai dau puncte de la inceputul anului.
Se crediteza direct in cont.

Au implementat un sistem tembel, si e selectat un cont la intamplare!?
Poate sa fie de economii sau altceva.

Ca sa vezi ce cont e selectat pentru cashback:


Te duci la zona Bazar.
Peste 100 oferte disponibile.
Si atingi pe iconita dreapta sus cu omuletul.

Acolo vezi, total cashback.
Istoricul cashback.

Si jos de tot contul in care se face cashback.
Pe care il poti schimba.


Daca nu apare acolo, poti sa ii contactezi.

#11172
razvan_milan08

razvan_milan08

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 13.07.2008
Da, AvonCosmetics de exemplu are 12%, scazut TVA si taxa de livrare. Au mai avut campanii de cateva zile in care dublau toate cupoanele.

LE: Verific constant aplicatia, n-am primit nimic, cand sun la ei imi spun doar ca inca nu au un raspuns pentru cererile mele, totusi eu vreau punctele pentru o plata facuta pe 01.02.2023.
Incerc si cu o cerere pe mail.

Edited by razvan_milan08, 03 April 2023 - 21:31.


#11173
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 razvan_milan08, pe 03 aprilie 2023 - 20:46, a scris:

Mai are cineva probleme cu bazarul? Am facut cateva plati folosind linkurile din bazar si au trecut peste 30 de zile cat este limita pentru a fi creditate punctele in portofelul electronic dar nu am primit nimic. Am sunat de cateva ori, mereu s-a revenit asupra cererii si nimic.

Scroll pana la "portofel electronic", click pe el, si apoi ar trebui sa ti se deschida "istoric cashback". Acolo ai 3 taburi, "primit", "in asteptare" si "refuzat". Vezi ce ai in tabul "in asteptare".

Edited by MembruAnonim, 03 April 2023 - 21:42.


#11174
stevetlangat

stevetlangat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,737
  • Înscris: 24.10.2019

 stevetlangat, pe 03 aprilie 2023 - 21:27, a scris:


Nu se mai dau puncte de la inceputul anului.
Se crediteza direct in cont.


 razvan_milan08, pe 03 aprilie 2023 - 21:28, a scris:

Da, AvonCosmetics de exemplu are 12%, scazut TVA si taxa de livrare. Au mai avut campanii de cateva zile in care dublau toate cupoanele.

LE: Verific constant aplicatia, n-am primit nimic, cand sun la ei imi spun doar ca inca nu au un raspuns pentru cererile mele, totusi eu vreau punctele pentru o plata facuta pe 01.02.2023.
Incerc si cu o cerere pe mail.


Cere insistent.

Sa nu uiti sa faci scandal.

#11175
ph13xlv

ph13xlv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,115
  • Înscris: 09.01.2015

 wertyck, pe 03 aprilie 2023 - 21:24, a scris:

Mai mari de 4% la Revolut sau chiar 10-15% la FigoPay?
figo e mort...

#11176
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,615
  • Înscris: 13.03.2005
Nu e mort. Discutam după 15 aprilie, cât de mort e FigoPay. Voucherele sunt valabile, e adevărat că nu au pus altele noi din februarie.

#11177
MiaJiro

MiaJiro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,061
  • Înscris: 24.11.2019
De ani de zile nu am mai utilizat ING Bazar.

Am avut probleme cu Bazarul dar sporadice. Mai bine zis doar doau sau trei.
Una dintre probleme a fost ca mi-au dat de doua ori cashbackul...

Azi am platit benzina la MOL si apoi am luat un sandwitch cu snitzel. Dupa nici 4 ore, cashbackul ambelor plati era in contul curent. Cont care era setat ca si cont de definitie pentru primirea cashback.

Respectiv 5,18 lei pentru o plata de 172,50 lei (benzina) si 0,47 lei pentru o plata de 15,49 lei.

Deci la mine a functionat mai mult decat impecabil!

Edited by MiaJiro, 05 April 2023 - 14:11.


#11178
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ing a inceput sa trimita mail cu informarea ca platile instant sunt implementate si la ei. Cam tarziu informarea, Ing!


"Dragă

Hai să o spunem și mai rar, că ochiul uman nu este antrenat să citească la viteze la care se pot face acum plățile interbancare.
De acum, plățile în lei din Home’Bank către alte bănci, se întâmplă la viteza luminii.
La revedere „2 zile lucrătoare”, Adio „nu se fac plăți în weekend și de sărbători legale”.
Oricum vrei să transferi bani, prin numărul de telefon sau contul IBAN, banii ajung instant de la ING către prietenii tăi, chiar dacă au cont la alte bănci. La fel se întâmplă și în cazul plăților facturilor sau a plăților către alți furnizori de servicii.
Singura condiție este ca banca destinatarului să fie înrolată în programul de plăți instant. Poți verifica lista băncilor participante aici
  
Ce mai e important să reții:
  
Noul serviciu e disponibil pentru plățile și încasările în lei, sub 50.000 lei.

Nu mai există ore limită de procesare, noțiunea de „zile bancare” sau weekend

Îți recomandăm să acorzi o atenție sporită atunci când introduci contul IBAN al destinatarului deoarece, în caz de greșeală, nu mai poți bloca tranzacția. Banii vor ajunge în câteva secunde în cont iar noi nu îi putem retrage din contul destinatarului. Ca să te ajutăm cu asta, ai afișarea numelui beneficiarului atunci când faci transferuri către clienți ING sau către băncile participante la schema SANB, prin care poți verifica numele titularului de cont, înainte să trimiți banii.

Și încă un lucru important: serviciul de plăți instant nu are niciun comision în plus, așa că, nimic nu se schimbă pentru tine. Decât superviteza cu care vei circula banii.
  

În prezent, alături de clienții ING Bank, beneficiază de serviciul Plăți Instant clienții următoarelor bănci:
    Banca Transilvania
    CEC Bank
    Libra Internet Bank
    Banca Comercială Română
    Vista Bank
    Patria Bank
    Raiffeisen Bank
    Intesa Sanpaolo Bank
    BRD Groupe Societe Generale


Mereu aici cu soluții noi,
Noi, cei de la ING"

Edited by MembruAnonim, 06 April 2023 - 01:49.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate