Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scurgeri de la etajul superior

Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...
 Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen
 Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950
 Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...
 

INCA O VICTIMA

- - - - -
  • Please log in to reply
117 replies to this topic

#19
Acynonix

Acynonix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 11.07.2005
Sunt de acord că poţi muri şi în somn în timp ce visezi că te bărbiereşti, dar a fugi de nebun cu 200 pe oră într-o ţară în care n-ai nicăieri o linie dreaptă nesaturată de trafic şi te aperi de buşeli doar cu o giacdicheli şi un castron de pvc...

#20
zahei

zahei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 28.08.2002
prostulplanetei, lasa-mi pasiunea in pace, psiholog somer ce esti!

#21
Acynonix

Acynonix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 11.07.2005
Bine, mă, alte hobby-uri mai ai? Mi-am zis că ai trecut de la pastile la perfuzii, fiţoterapeutule, hahaha.

#22
Iubiriță

Iubiriță

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 556
  • Înscris: 13.04.2006

 Acynonix, on May 29 2006, 13:37, said:

și un castron de pvc...
:roflmaofast:

 Acynonix, on May 29 2006, 14:06, said:

Bine, mă, alte hobby-uri mai ai? Mi-am zis că ai trecut de la pastile la perfuzii, fițoterapeutule, hahaha.
Tată, asta-i dracu mort de care-mi povesteai?  :lol:

#23
Acynonix

Acynonix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 11.07.2005
Viaţa e complexă şi are multe aspecte.

#24
ipman

ipman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,810
  • Înscris: 16.05.2004
Cu moto se poate merge si incet. Acest incet depinde de la om la om, dar eu chiar pot merge "la pas" si citeodata imi place foarte mult.

#25
Acynonix

Acynonix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 11.07.2005
Măi, io n-am nici măcar bicicletă şi aş muri de orgasme să-mi trag o hondă, dar chiar şi aşa, să mă tăvălesc cu ea prin piroane, prezoane şi alte materiale de feronerie aruncate la întâmplare, parcă nu m-aş risca.

#26
big_ipaq

big_ipaq

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 13.05.2004
Din ce deduc eu din poze...

Attached File  Stege_017___modified.jpg   721.07K   472 downloads

Si ca urmare, dinamica accidentului cred ca e urmatoarea.

Attached File  schema___1.jpg   22.51K   167 downloadsAttached File  schema___2.jpg   22.65K   161 downloadsAttached File  schema___3.jpg   23.03K   143 downloadstachment]
Attached File  schema___4.jpg   23.32K   147 downloadsAttached File  schema___5.jpg   21.4K   157 downloads

Edited by big_ipaq, 29 May 2006 - 13:49.


#27
ipman

ipman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,810
  • Înscris: 16.05.2004

 Acynonix, on May 29 2006, 14:38, said:

Măi, io n-am nici măcar bicicletă și aș muri de orgasme să-mi trag o hondă, dar chiar și așa, să mă tăvălesc cu ea prin piroane, prezoane și alte materiale de feronerie aruncate la întâmplare, parcă nu m-aș risca.

Anul trecut am facut o singura pana, si aia din vina mea ca m-a mincat sa fac enduro prin cioburi.
Asa ca nu te teme de asta daca ai cauciucurile in buna stare.

#28
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Zahei are dreptate. In plus, din ce scria pe forumu motociclistilor, saracu kamikaze mergea fara becuri, era in tricou (cu casca, dar in tricou) si la viteza aia... nu'l mai salva nici salvamontu. Si nu stiu cum putea sa iasa cu spatele dintr'o curte daca era printre masini, omu cu passatu trecuse de pe banda de la margine pe banda de la mijloc si nu a vazut ca venea cu viteza din spate motorul... Imi pare rau ca se mai duce cate unu prin selectie naturala... RIP.

#29
1NebunDupaMotoare

1NebunDupaMotoare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 23.01.2006

 AlexIP, on May 29 2006, 16:20, said:

Zahei are dreptate. In plus, din ce scria pe forumu motociclistilor, saracu kamikaze mergea fara becuri, era in tricou (cu casca, dar in tricou) si la viteza aia... nu'l mai salva nici salvamontu. Si nu stiu cum putea sa iasa cu spatele dintr'o curte daca era printre masini, omu cu passatu trecuse de pe banda de la margine pe banda de la mijloc si nu a vazut ca venea cu viteza din spate motorul... Imi pare rau ca se mai duce cate unu prin selectie naturala... RIP.

bai Alexandreee.. in principiu ai teribil de dreptate. asta e si problema. ai o dreptate evidenta.

asa ca fa-mi si mie o placere si du-te pe unde te pricepi, pe unde ti-e meseria si lasa forumu de moto celor care impartashesc aceeasi pasiune.

cand o sa ma vezi pe mine sa-ti spun in ce zmena sa-ti iei si  la ce timp de expuere sa-l pui noaptea pe cerul lunii.. mai vb.
Numai bine.

#30
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,015
  • Înscris: 01.11.2005
Totusi daca retin bine nu prea ai voie sa iesi cu spatele in strada,dintr-o curte interioara sau garaj.

#31
big_ipaq

big_ipaq

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 13.05.2004
Nu ai, dar ce legatura are asta cu cazul de fata. Ai vazut pozele si schemele de mai sus? Unde spui tu ca era curtea interioara sau garajul si cine dadea cu spatele?

#32
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,147
  • Înscris: 09.09.2003
sa inteleg ca ala cu passatul a schiumbat banda fara sa se asigure si motoristu a venit din spate  ? adica a lovit passatul lateral sau in spate?

#33
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
@1nebundupamotoare, zau ca ma tenta sa imi iau A-ul si sa pun ban pe ban sa iau un chopper dinala vai mama lui sau un touring sa ma dau cu el ca imi plac rau... si poate chiar o sa fac asta, dar de cand mai citesc pe forumurile de moto si vad ce periculos e sa te dai fara conserva pe strada si cati <ma abtin de la comentarii aici> sunt pe doua roti, parca mi s'a cam taiat cheful. :confuzzled:

Asa ca... :peacefingers:

#34
big_ipaq

big_ipaq

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 13.05.2004

 add, on May 29 2006, 17:54, said:

sa inteleg ca ala cu passatul a schiumbat banda fara sa se asigure si motoristu a venit din spate  ? adica a lovit passatul lateral sau in spate?

Attached File  Stege_006.jpg   1.44MB   292 downloadsAttached File  4_556.jpg   156.96K   310 downloads

#35
PsYcloNe

PsYcloNe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 11.09.2003
Din cate observ a lovit masina in spate, si inca cum...Comentariile sunt de prisos.
R.I.P.

#36
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,065
  • Înscris: 03.12.2005
daca e lovita in spate masina, vinovatia e clar a cui e.

bolo: nu ai voie sa iesi cu spatele din locuri fara vizibilitate fara a fi pilotat de pe margine de o alta persoana. nu cred c-a fost cazul aici.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate