Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Repararea bicicletei

- - - - -
  • Please log in to reply
895 replies to this topic

#37
Zipy

Zipy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 275
  • Înscris: 03.06.2008
:glare:


+10 caractere

#38
pufarin

pufarin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,597
  • Înscris: 21.02.2006
Nu am reusit mare lucru. Cand are chef urca. Cred ca solutia cu o singura foaie si 6 viteze nu este tocmai corecta.

#39
Zipy

Zipy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 275
  • Înscris: 03.06.2008
auzi?.....imi poti sune daca maresti limita low.....iti mai coboara pe pinionul mic?

#40
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005

View Postpufarin, on 3rd June 2009, 19:48, said:

Nu am reusit mare lucru. Cand are chef urca. Cred ca solutia cu o singura foaie si 6 viteze nu este tocmai corecta.
Dupa reglarea limitei Low, ai ajuns in stadiul in care daca tragi cu mana de cablu, lantul urca pe pinionul cel mai mare (respectiv rotita de sus a derailleur-ului este perfect aliniata cu pinionul cel mai mare)?

Acum spui ca urca uneori pe pinionul cel mai mare. Pana acum am inteles ca nu urca pe pinionul cel mai mare. Corect?

View PostZipy, on 3rd June 2009, 19:51, said:

auzi?.....imi poti sune daca maresti limita low.....iti mai coboara pe pinionul mic?
Errare humanum est, sed perseverare diabolicum.

#41
Zipy

Zipy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 275
  • Înscris: 03.06.2008

View PostSeb, on 3rd June 2009, 20:11, said:

Errare humanum est, sed perseverare diabolicum.



Frumoasa vorba

#42
mac_ferris

mac_ferris

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 30.06.2008
Am si eu o intrebare. Dupa ce am desfacut maneta de frana de mana am scos un surub care nu trebuia si acum maneta de frana nu mai revine in pozitia initial a dupa ce pun frana. Ce naiba trebuie sa-i fac?

#43
Zipy

Zipy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 275
  • Înscris: 03.06.2008
acolo era montat un arc....de acolo....dupa ce ai desfacut surubul ala,capetele arcului au iesit din gaurile lui....desfal iar si incearca sa pui arcul

#44
paulik19

paulik19

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.05.2010
salut.vreau sa strang si io spitele la o janta dubla dar knd cand le strang pe cele slabite se invarte niplu cu tot cu spita:( si nu stiu ce sa ii fac sa nu se mai invarta spita in acelasi timp cu niplu.dak daca ma poate ajuta cineva va rog sa imi explice ce sa fac:).sau din ce cauza se intampla ??

***Editat Moderator: Fara scris tip "mIRC"!***

Edited by GlobalMods, 27 May 2010 - 12:19.


#45
griffo928

griffo928

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 10.12.2009
Salutari.
Imi poate spune si mie cineva de ce scartaie sabotul de frana pe janta si cum as putea sa inlatur sunetela alea? Adica, ma rog, scartaie ca e forta de frecare, dar la inceput nu scartaia...

#46
Volvo

Volvo

    BANAT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,855
  • Înscris: 23.01.2008
verifica sabotii
s-ar putea sa fi ajuns la fier :peacefingers:

#47
griffo928

griffo928

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 10.12.2009
Inca nu au ajuns... :D

#48
10Tone

10Tone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 15.01.2010

View Postgriffo928, on 28th May 2010, 18:05, said:

Salutari.
Imi poate spune si mie cineva de ce scartaie sabotul de frana pe janta si cum as putea sa inlatur sunetela alea? Adica, ma rog, scartaie ca e forta de frecare, dar la inceput nu scartaia...

Poate ai roata descentrată și sabotu prea aproape de jantă.

#49
mcbos

mcbos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 02.04.2008
Am o bicicleta noua cu un schimbator Shimano .In primele zile am fost multumit de el.Numarul de pe maneta corespundea cu pinionul ,acum la numar se aude un tic-tic caracteristic pozitiei de tranzitie a lantului . Pentru anularea zgomotului trebuie sa mut maneta la o pozitie intermediara .Sa inteleg ca am trecut de rodaj si ca trebuie sa reglez bicicleta din nou?
Cum ?
Multumesc.

#50
griffo928

griffo928

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 10.12.2009
Am rezolvat-o; am dat jos toti sabotii, i-am curatat cu o carpa uscata, apoi cu acetona. Nu mai suna acum. :)

#51
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006

View Postmcbos, on 28th May 2010, 21:40, said:

Am o bicicleta noua cu un schimbator Shimano .In primele zile am fost multumit de el.Numarul de pe maneta corespundea cu pinionul ,acum la numar se aude un tic-tic caracteristic pozitiei de tranzitie a lantului . Pentru anularea zgomotului trebuie sa mut maneta la o pozitie intermediara .Sa inteleg ca am trecut de rodaj si ca trebuie sa reglez bicicleta din nou?
Cum ?
Multumesc.
Probabil s-a dereglat deraiorul. Uite aici cum se regleaza.

#52
cristeamax

cristeamax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 14.06.2005
Apropo de derailleur. Am nevoie de un adaptor/ureche cadru. Am sanse sa gasesc asa ceva in Bucuresti? Am cautat pe la mai multe magazine...
[ http://playbike.ro/images/produse/full/2660_1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by cristeamax, 02 June 2010 - 13:01.


#53
cristeamax

cristeamax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 14.06.2005
... am gasit pana la urma fieru' de mai sus in lada de piese de schimb la un service de biciclete. Din pacate in 8 din cele circa 10 magazine "centrale" din bucuresti ori nu stiau despre acest adaptor ori mi-au garantat ca nu pot sa pun un deraillor acera pe un cadru fix first bike... :)  Tot aceiasi vanzatori abili n-au vrut sa-mi vanda acera cand au auzit de 6 viteze ca nu s-ar potrivi. Paguba lor... am cumparat din alta parte si merge perfect.

Caut si eu un magazin de piese unde vanzatorii sa se priceapa cat de cat. Am gasit un nene pe Coltzei care se pricepe si are si piese din gamele medii care nu prea se gasesc...

Edited by cristeamax, 07 June 2010 - 11:37.


#54
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Daca vreau sa-mi schimb aparatorile de la bicla, la ce anume trebuie sa fiu atent ca sa nu iau unele care nu se vor potrivi?
De asemenea, v-brake-ul de pe spate incepe sa "scape", si as dori sa stiu cum pot sa-l reglez.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate