Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 

caut promo eficient contra bani

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#1
anul

anul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 19.05.2006
am vorbit cu marile compani de publicitate si culmea este ca nimeni nu iti poate garanta un impact anume in urma unei campanii publicitare , asa ca fac oferta publica -  pentru un buget de 1000 euro  ,care este oferta voastra  ( nu ma intereseaza bennere) ma intereseaza efectul

     ptr acest site vreau sa fac promo My Webpage


astept ofertele voastre , sugesti ,, orice

#2
Bold

Bold

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 25.01.2005

View Postanul, on May 20 2006, 01:10, said:

am vorbit cu marile compani de publicitate si culmea este ca nimeni nu iti poate garanta un impact anume in urma unei campanii publicitare , asa ca fac oferta publica -  pentru un buget de 1000 euro  ,care este oferta voastra  ( nu ma intereseaza bennere) ma intereseaza efectul

     ptr acest site vreau sa fac promo My Webpage
astept ofertele voastre , sugesti ,, orice
Ce intelegi prin efect?

#3
anul

anul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 19.05.2006
pe mine nu ma incalzeste daca bennerul meu sta pe nu stiu ce mega siteuri .....si nimeni nu da click pe ele....pe mine ma intereseaza    click -ul sau vizita pe site ...in campania pe care o vreau ...cu cat mai multe cu atat mai bine ,,,spun ca dau 1000 euro dar sa merite

#4
Expertu

Expertu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 21.08.2004
Cu 1000 de euro, intro campanie CPC (cost per click) nu vei avea succes.

Bugetul e prea mic.

Insa cu 1000 Euro poti face o optimizare inpage *buna* a website-ului, si cu restul de bani poti contracta un serviciu de link building (link-uri catre website-ul tau).

Gandeste-te ce doresti .. Vizitatori din website-uri care nu au relevanta cu website-ul tau, sau vizitatori din Google, care cauta EXACT domeniul tau de activitate.

Gandeste-te la conversia vizitator/cumparare.

Degebea ai 4000 vizite unice pe luna, daca 3500 vin din site-uri de dating, si tu vinzi cartofi. :)

#5
Bold

Bold

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 25.01.2005
Pentru a avea succes, primul lucru ar fi un redesign. Folosesti foarte prost spatiul din partea vizibila a site-ului (partea de sus). Ai umplut-o cu informatii inutile.In al doilea rand, ar fi bine sa te axezi pe o nisa. Spre exemplu, rol se axeaza pe electronice si gsm, anuntul se axeaza pe imobiliare si locuri de munca, autovit, pe masini, etc. Mai bine ai invata din experienta lui Danic, care a reusit sa faca un site de anunturi de succes, dar care nu a avut o identitate, nu s-a remarcat prin nimic, fiind din acest motiv ocolit de agentiile de publicitate. Sfatul meu este sa-ti gasesti nisa, si dupa aia publicitatea nu va mai fi o problema.

#6
anul

anul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 19.05.2006
BOLD: ai dreptate , o sa ma gandesc la acest lucru ,  identitate -  da  -  partea de sus , asa este , o flosesc foarte prost .

ce inseamna optimizare in google ?.... adica , care ar fi rezultatele  ?

#7
Mar

Mar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 06.02.2006

View Postanul, on May 20 2006, 09:18, said:

BOLD: ai dreptate , o sa ma gandesc la acest lucru ,  identitate -  da  -  partea de sus , asa este , o flosesc foarte prost .

ce inseamna optimizare in google ?.... adica , care ar fi rezultatele  ?
asa cum expertu a spus rezultatele ar fi trafic targetat. cate de mult trafic ? - asta depinde de la caz la caz, trebuie facuta o analiza in care sa se tina cont si de concurenta - nu este foarte greu pentru ca in Romania majoritatea site-urilor folosesc trafic.ro - deci ai "pe tava" o gramada de date.

practic calitatea traficului de pe google nu poate fi comparata cu nici un trafic oferit de vreo "mare agentie de publicitate" .
ideal ar fi sa refaci site-ul in css-p (cu taguri div, fara tabele), astfel incat raportul continut / taguri sa fie cat mai mare. desigur site-ul trebie validat

Edited by Mar, 20 May 2006 - 09:34.


#8
Dragoserv

Dragoserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.03.2005
Am vazut mai sus ca Expertu a zis de cumparare de link-uri ,as vrea si eu sa cumpar link-uri catre website-ul meu,insa ma intereseaza sa fie la un pret acceptabil,pe o perioada mai mare de timp, sa pot plati cu card international si daca se poate din domeniul auto (am inteles ca asa e cel mai bine ,sa fie din acelasi domeniu link-ul)
Te rog frumos Cristi daca-mi poti recomanda niste site-uri care se ocupa de asa ceva sau ceilalti care stiti va rog sa-mi spuneti.
P.S. Vreau sa fie site-uri serioase nu "tepe" .

Dragos

#9
Expertu

Expertu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 21.08.2004
Cea mai buna metoda este :

Cautare Google.

I primele 20 de website-uri de acolo, si cauta daca aui vreun media kit (preturi publicitate).

Daca nu da-le un e-mail si intreba, la fiecare cat este pretul unui link / luna.

Cand cumperi un link, parerea mea sincera, cumpara-l pt minim un an. De-abia dupa 6 luni va fi considerat stabil, si sa ai si tu alte 6 luni de glorie macar :)

#10
anul

anul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 19.05.2006
ok ... cat costa link ?  pe un an de zile

#11
Expertu

Expertu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 21.08.2004
Stii sa citesti ?

#12
adrianna

adrianna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 24.08.2005
Daca vinzi ceva direct adica un produs e buna reclama.

Dar daca vrei ceva pe termenu lung, faza ta a proiectului nu merti o asa investitie in reclama.

1. Optimizeaza bine siteul.
2. Fa cat mai multe linkuri
3. Angajeaza pe cineva sa faca punctele 1 si 2

In 3-4 luni vor aparea si rezultatele.

#13
anul

anul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 19.05.2006
adrianna
:   ai dreptate , deci pana la urma nimeni nu are o oferta  gen ,,,iti ofer asta contra atatia bani ?

#14
Bold

Bold

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 25.01.2005

View Postanul, on May 21 2006, 22:00, said:

adrianna
:   ai dreptate , deci pana la urma nimeni nu are o oferta  gen ,,,iti ofer asta contra atatia bani ?
Daca te intereseaza vizitatori, cu 1000$ poti avea 10.000-20.000 vizitatori garantati. Te juta cu ceva?

#15
Airwaves

Airwaves

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 04.12.2004
Te intereseaza o campanie publicitara pe radio?  Poate fi mult mai eficienta decat un banner aruncat pe o pagina de site.


Daca te intereseaza,iti stau la dispozitie pe PM.

#16
Mar

Mar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 06.02.2006

View PostAirwaves, on May 21 2006, 23:31, said:

Te intereseaza o campanie publicitara pe radio?  Poate fi mult mai eficienta decat un banner aruncat pe o pagina de site.
Daca te intereseaza,iti stau la dispozitie pe PM.
am motive serioase sa ma indoiesc

#17
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005

View PostMar, on May 22 2006, 00:00, said:

am motive serioase sa ma indoiesc
si eu

#18
anul

anul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 19.05.2006

View PostAirwaves, on May 21 2006, 23:31, said:

Te intereseaza o campanie publicitara pe radio?  Poate fi mult mai eficienta decat un banner aruncat pe o pagina de site.
Daca te intereseaza,iti stau la dispozitie pe PM.



ok .. sa discutam despre o campanie radio , la ce post ?...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate