Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Mi-am pierdut pisica...

- - - - -
  • Please log in to reply
154 replies to this topic

#1
kraMMer

kraMMer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 23.04.2005
Mi-am pierdut pisica... nu-mi vine sa cred... :down:

#2
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005
cum? unde? cand? spune si tu ceva mai concret. stii cum si unde s-o cauti? eu zic c-o s-o gasesti.

#3
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
poate e plecata la dragut(a)  :rolleyes: si nu ai pierdut-o..

#4
kraMMer

kraMMer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 23.04.2005
stau la bloc, la etajul 11...
cred ca a iesit pe usa intr-o clipa de neatentie... nu-mi explic!
am cautat-o pe la toate etajele, m-am uitat pe jos sa nu fi cazut de la balcon...
am pus un anunt la parter in cazut in care a vazut-o vreun vecin sa mi-o inapoieze sau macar sa ma anunte unde a vazut-o...
daca a bagat-o careva in casa, nu mai am nici o sansa sa o recapat!
deca a dat-o vreun vecin afara din bloc, la fel... nu stiu ce sa mai fac!!!
am intrebat si femeia de servici si nu a vazut nimic...
in casa nu e ascunsa, daca o strigam, venea!!
:(

#5
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
nu-ti fa griji, pisica nu pleaca departe de locul ei si in casa altcuiva nu cred ca intra asa usor.
uita-te pe langa bloc, sigur e pe acolo. si mie mi-a cazut o data de la etajul 1 (din cauza prostiei altcuiva) si am gasit-o dupa o zi/

Edited by zuppy, 18 May 2006 - 11:21.


#6
kraMMer

kraMMer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 23.04.2005
sunt si caini pe aici, zuppy... habar n-am ce sa mai fac... o sa mai cobor sa ma mai uit... :(

#7
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
Success.

Eu l-am gasit pe a meu unde nici nu as fi cautat, intre scarile care dau spre beci si scarile care merg catre etajul 1. Statea acolo zgribulit rau de tot. Il vazuse si adminu in timpul zilei, dar nu stia ca e a nostru.

Sper sa iti recuperezi mieunatoarea.

#8
hardvare

hardvare

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 02.08.2005

View PostkraMMer, on May 18 2006, 12:13, said:

in casa nu e ascunsa, daca o strigam, venea!!
:(
Caut-o mai bine prin casă!

Un episod asemănător i s-a întâmplat unui prieten. Noi îi căutam pisica în jurul casei, pentru că ne asigurase că nu e în casă. La fel, era sigur că dacă ar fi fost în casă, ar fi venit atunci când a strigat-o.

Era săraca speriată (nu ne-am prins din ce cauză) în spatele unei piese de mobilier.

Succes!

#9
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
a mea se bagase in cutia de la gazele blocului, era usa intredeschisa.
m-am gandit si eu la caini, dar sa stii ca nu e asa usor nici pontru caini sa muste o pisica.

oricum, uita-te pentru ca o sa o gasesti sigur :)

#10
hardvare

hardvare

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 02.08.2005
Oricum, nu-ți face probleme, că o găsești!
Sau se întoarce ea singură...

Mai ții minte că la fel l-a căutat tot forumul pe Pollux , cu câteva luni în urmă?
Și până la urmă s-a întors el singur.

#11
kraMMer

kraMMer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 23.04.2005
multumesc tuturor... sper sa o gasesc... am mai fost intr-o tura prin jurul blocului si m-am mai uitat inca o data pe scari...
daca a luat-o un vecin, sper sa-i dea drumul sau sa mi-o aduca...
:madanimated:

#12
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
Well, daca pisicile astea idioate (mianna, te rog nu mai sari :P) tot fug de noi, eu m-am gandit la o chestie dupa ce pisica mea a sarit a doua oara de pe balcon. Sa ii pun ceva colier sau ceva in care sa fie vizibil numarul meu de telefon. Ca poate mai sunt si oameni simtiti si o sa recupereze miunatoarea sau macar va suna si va da detalii despre zona sau tomberonul unde a fost localizat.

Ce ziceti? Exista asa ceva? Ca eu nu am gasit.

#13
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,966
  • Înscris: 03.12.2005
in afara eu am vazut, chiar stantate pe banuti de alama. eventual iti recomand un breloc de-ala in care poti pune o foita, are o parte transparenta si se vede ca e acolo. eu am de-astea la o groaza de chei ca sa nu le incurc, dar cred ca merge montat si pe pisici.
bineinteles, daca pisica ta e anti-sociala nu le va putea nici dracu citi fara sa ajunga franjuri.

#14
kraMMer

kraMMer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 23.04.2005
inca nu mi-am recuperat pisica :(

#15
3com

3com

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 15.05.2005
iti imaginezi ca daca a cazut le la etejul 11 si-o fi rupt coloana sau vreo doua coaste, picioarele din fata  si asa zdrobita s-a tarat undeva la intuneric in shoc si nu se plimba prin fata blocului...mergi si o cauta si striga-o sau vorbeste cu ea sa te auda si asculta poate auzi un mieunat stins...

#16
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002

View Postsebulbus, on May 18 2006, 13:20, said:

bineinteles, daca pisica ta e anti-sociala nu le va putea nici dracu citi fara sa ajunga franjuri.

Mdeah. Cred ca ai dreptate. Cand or gasit-o niste vecini si adminu tremura toata (poate de frica) si incerca sa zgarie pe oricine se apropia de ea.

Nu stiu ce sa fac. Deja imi este frica sa o las pe balcon, desi nu as vrea sa o privez fiindca ii place acolo, chiar mult, mai urmareste masini (tare ii place), se mai uita dupa o pasarica doua (nu va ganditi la prostii). Ma gandeam sa ii pun zgarda cat sta pe balcon, dar nu e genu, plus ca poate se sugruma cu ea de prost ce ii in timp ce incearca sa sara.

Edited by driverx, 18 May 2006 - 13:08.


#17
DarkDog

DarkDog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 29.11.2004
:( Cauta si pe la blocurile din jur poate a reusit sa iasa din bloc. Poti sa pui afise si la blocurile invecinate poate  luat-o cineva.

View Postdriverx, on May 18 2006, 13:16, said:

Well, daca pisicile astea idioate (mianna, te rog nu mai sari :P) tot fug de noi, eu m-am gandit la o chestie dupa ce pisica mea a sarit a doua oara de pe balcon. Sa ii pun ceva colier sau ceva in care sa fie vizibil numarul meu de telefon. Ca poate mai sunt si oameni simtiti si o sa recupereze miunatoarea sau macar va suna si va da detalii despre zona sau tomberonul unde a fost localizat.

Ce ziceti? Exista asa ceva? Ca eu nu am gasit.
A mea daca mai sare o data nu o sa mai aiba norocul pe care l-a avut si prima data.... Si da am vazut zgarda cu numar de telefon dar nu stiu unde poti gasi. Cred ca e mai simplu sa lipesti tu o foaie cu numarul de telefon pe zgarda si deasupra ceva din plastic transparent ca sa protejeze numarul.

#18
prafuit

prafuit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 28.06.2005
@krammer - pisica se intoarce daca este capabila dpdv fizic, mai devreme sau mai tarziu

@driverx - exista la unele Petshop-uri  niste banuti de inox sau nichelati care se pot grava. Toate acestea desigur contra cost. In Buc am vazut in 2 locuri. La frizeria canina Bella Dog de la Operetei (intersectie Victoriei cu Splai) si la un Petshop de pe linia tramvaiului 5 imediat ce treci de Piata Gemeni spre Barbu Vacarescu.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate