Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

APC UPS Smart 620

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003
Va rog daca are cineva softul de management sa ma faca fericit :)
O alta intrebare. Cand incerc sa-i conectez cablul serial, apc-ul se opreste instantaneu. Indiferent de ce tip de cablu folosesc. Am incerca tu  null-modem, simplu "prelungitor serial" , convertor USB-RS232. Aceeasi chestie indiferent de cablu. De ce face figura asta?

#2
ionioni2000

ionioni2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 18.08.2004

View PostAirBoy, on May 12 2006, 20:25, said:

Va rog daca are cineva softul de management sa ma faca fericit :)
O alta intrebare. Cand incerc sa-i conectez cablul serial, apc-ul se opreste instantaneu. Indiferent de ce tip de cablu folosesc. Am incerca tu  null-modem, simplu "prelungitor serial" , convertor USB-RS232. Aceeasi chestie indiferent de cablu. De ce face figura asta?

Cablul serial respectiv NU ESTE cablu de null modem, NU este "prelungitor serial" , NU este convertor USB-RS232, NU ESTE CABLU DE MODEM.
Nu stiu cum sunt realizate intern conexiunile dintre mufe, DAR SIGUR nu sunt ca acelea de mai sus!!!
Cablurile veneau in cutie cu UPS-ul.
Presupunand ca faci rost de unul si NU s-a busit interfata din UPS, tot barcaind tu pe acolo cu alte cabluri, softul se numeste APC PowerChute Bussines Edition
si il iei de aici: http://www.apcc.com/...nload/index.cfm

Vezi insa ca versiunea mult mai veche (de win2000, care se numea simplu PowerChute 5.1) este mult mai intuitiva!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate