Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 

Comenzi vocale pentru calculator

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
370677271050152

370677271050152

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 19.05.2002
Dece nu am postat asta la soft va explic in continuare: Eu acuma imi modernizez sistemul electronic (destul de complicat) din casa si caut un soft care sa-mi execute anumite lucruri cand receptioneaza un mesaj vocal (bunaoara cum face Girder cand receptioneaza un cod IR ).
Nu-mi trebuie softuri din alea bazate pe Microsoft Agent ca nu pronunt corect engleza iar cu Romana sta deplorabil. Eu am pus la punct un sistem IR cu care comand televizorul si receptorul de satelit (inclusiv pozitionarea antenei) prin intermediul calculatorului de la maus si acuma ma intereseaza ca aceste lucruri sa le fac prin comanda vocala, de exemplu sa spun "deschide televizorul si pune canalul 5 la receptor" iar softul asta sa dea comenzile respective, mentionez inca odata ca acest lucru pot sa-l fac de la maus
Adica pe scurt ce-mi trebuie: un soft (Girder ar fi exceptional daca as gasi un plugin pentru el) care sa monitorizeze microfonul si sa execute comenzile primite dar sa nu tina cont ca au fost in Engleza sau in chineza, de exemplu daca spun "bla bla" el sa faca lucru asociat cu "bla bla"

cred ca multi ar dori sa faca la un moment dat din casa lui un imperiu electronic si putem face schimb de experienta pe aceasta tema si mai este X10 cu care poti sa faci lucruri pe care numai le visam.

#2
v3l0

v3l0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 13.07.2003
Foloseshte KM Remote.
Te lasa sa-tzi inregistrezi propria voce de mai multe ori, la diverse tonalitatzi si apoi o recunoashte chiar daca vorbeshti libaneza.

#3
370677271050152

370677271050152

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 19.05.2002
Multumesc !

Acum vine...

#4
Indianu

Indianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,322
  • Înscris: 21.08.2003
dar cum pot sa fac asa ceva si pt clc si de ce piese am nevoie?sau mai simplu daca nu decat sa se deschide clc..sa deschid programe cu ajutorul unei comenzi vocale..deci sa zic deschide opera si sa deschide  browserul..deschide Winamp si sa apara winamp pe ercan...si etc...
pot facce asa ceva?

#5
370677271050152

370677271050152

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 19.05.2002
Am incercat programul dar reactioneaza foarte ciudat si incurca
comenzile, am sa schimb mirofonul si placa de sunet poate sunt zgomotoase.

#6
miedorr

miedorr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 06.08.2005

370677271050152, on May 27 2003, 15:32, said:

Dece nu am postat asta la soft va explic in continuare: Eu acuma imi modernizez sistemul electronic (destul de complicat) din casa si caut un soft care sa-mi execute anumite lucruri cand receptioneaza un mesaj vocal (bunaoara cum face Girder cand receptioneaza un cod IR ).
Nu-mi trebuie softuri din alea bazate pe Microsoft Agent ca nu pronunt corect engleza iar cu Romana sta deplorabil. Eu am pus la punct un sistem IR cu care comand televizorul si receptorul de satelit (inclusiv pozitionarea antenei) prin intermediul calculatorului de la maus si acuma ma intereseaza ca aceste lucruri sa le fac prin comanda vocala, de exemplu sa spun "deschide televizorul si pune canalul 5 la receptor" iar softul asta sa dea comenzile respective, mentionez inca odata ca acest lucru pot sa-l fac de la maus
Adica pe scurt ce-mi trebuie: un soft (Girder ar fi exceptional daca as gasi un plugin pentru el) care sa monitorizeze microfonul si sa execute comenzile primite dar sa nu tina cont ca au fost in Engleza sau in chineza, de exemplu daca spun "bla bla" el sa faca lucru asociat cu "bla bla"
cred ca multi ar dori sa faca la un moment dat din casa lui un imperiu electronic si putem face schimb de experienta pe aceasta tema si mai este X10 cu care poti sa faci lucruri pe care numai le visam.

<{POST_SNAPBACK}>


Salut, daca te mai intereseaza, vreau sa te ajut...ceva fara SAPI...tin minte ca am
avut nevoie de asa ceva cu ani in urma...am incercat tot...am ramas la un prog
mititel, vechi, facut parca pt romani...mergea superfrumos.
Da o cautare pe gogulet "in3 incube download"

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate