Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

adaptor de la Dvi la Vga

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
mike22

mike22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 06.07.2004
am luat 5 pc-uri sh de la citgrup timisoara si 2 dintre ele au placa video agp numai cu iesire DVI. imi trebuie un adaptor care sa imi permita conectarea mufei VGA la monitor. Deci unde pot gasi un asemenea adaptor (stiu ca exista), daca ase poate si recomandari pt. zona C-ta ?

Looks like this I belive http://www.villagetr...dvi-to-vga.html

#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Nu exista. Modelul care il vezi, e identic cu cel livrat de obicei la placile video ptr al doilea monitor. La mufa de pe linkul dat de tine se vad in dreapta 4 pini care arata altfel decat restul. Pe acolo iese din placa video semnalul ptr mufa VGA. Deci practic nu e un adaptor DVI-VGA ci doar preia semnalul VGA din conectorul DVI. Problema apare daca placa da acel semnal sau nu, ptr ca exista si care nu dau. Si atunci nu rezolvi nimic.

Din pacate un astfel de adaptor nu am vazut in comert decat livrat impreuna cu placile video care suporta acest tip de conexiune.

#3
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006

View Postmike22, on May 9 2006, 00:44, said:

am luat 5 pc-uri sh de la citgrup timisoara si 2 dintre ele au placa video agp numai cu iesire DVI. imi trebuie un adaptor care sa imi permita conectarea mufei VGA la monitor. Deci unde pot gasi un asemenea adaptor (stiu ca exista), daca ase poate si recomandari pt. zona C-ta ?

Looks like this I belive http://www.villagetr...dvi-to-vga.html
Ar fi bine sa ne spui si tipurile placilor video pentru care cautzi adaptor...

Edited by Zamolxel, 20 May 2006 - 11:23.


#4
DeeJay

DeeJay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,086
  • Înscris: 07.05.2004
Matrox G450-32 LP DVI are numai iesire DVI, si are si cei 4 pini pt. rgb

#5
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Cred ca cel mai bine ar fi sa vada in specificatii daca e DVI-I sau DVI-D. Asta daca nu cumva s-a rezolvat, ca a trecut ceva timp...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate