Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Samsung sau Philips

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
ylossoly

ylossoly

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 26.04.2006
Monitor LCD Samsung 920N, 19"
Tip display: LCD a-si TFT
Diagonala (inch) : 19
Timp de raspuns (ms): 8
Contrast: 700:1
Dimensiune punct (mm): 0.294
Rezolutie optima: 1280 x 1024 @ 60 Hz
250cd/m

Monitor LCD Philips 190X6FB, 19"
Tip display: LCD TFT
Diagonala (inch) : 19
Contrast: 700:1
Dimensiune punct (mm): 0.294
Timp de raspuns (ms): 8
Rezolutie optima: 1280 x 1024 @ 60 Hz
250cd.
Ce anume trebuie sa am intereseze in special atunci cand vreau sa cumpar. Luminozitatea 250cd la cele mai scumpe am vazut ca este mai mare. Rata de refresh am inteles ca e importanta insa ce as mai putea lua in calcul?

#2
Franco222

Franco222

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,191
  • Înscris: 16.11.2005
Recomand Samsung 940B

#3
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
eu am samsung SyncMaster713N. deoarece sunt foarte multumit de el ,nu pot decat sa-ti recomand tot un samsung.

#4
ylossoly

ylossoly

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 26.04.2006
Dupa o cercetare indelungata m-am oprit la sfatul unui prieten care mi-a zis ca este o oferta la Carrefour pentru produsele IT. Zis si facut, am ajuns intr-un final si acolo si am constatat ca poti obtine un credit pe 10 luni fara dobanda. 10 rate fixe. La raft erau doar cateva Samsung, Philips, 1 Hyundai, si inca 2 care nu prea le-am bagat in seama un Lg parca...cand ma uit mai bine 920N era la un pretz acceptabil fatza de celelalte oferte de la alte magazine in jur de 1000RON si deci mult mai convenabil daca vrei sa-l platesti in 10 rate si mai era un 930 BF care mi-a atras atentia si care cred ca merita cel mai mult insa era la un pretz de 1599 RON mai bine zis 1600 RON si aceleasi 8 ms, are DVI in plus 300 cd/m....m-au pus pe ganduri, la alte magazine acest monitor poate fi achizitionat in jur de 1300 RON. Nu stiu daca se merita sa platesc in 10 luni...diferentza si mai bine zis daca se merita chiar asha de mult alegerea celui care are DVI-ul. Voi ce ma indrumatzi sa aleg? Se merita sa platesc in plus sau sa raman la 920 N. Thanx

#5
rio

rio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 18.03.2005
la banii care ii dai pe 920N iti iei 940N care este succesorul de drept a lui 913N . 920n a fost scos ca si succesor pentru 913V .
-philips se merita sa iti iei daca esti paranoic cu pixeli morti si esti dispus sa platesti in plus pentru acest lucru .

Edited by rio, 08 May 2006 - 22:55.


#6
dan33

dan33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 18.01.2005
am monitor lcd philips 190s de un an
sunt f. multumit, nu are nici un pixel defect sau mort
verisoara - mea a luat monitor lcd samsung, (nu mai stiu ce serie), are un subpixel defect la culoarea verde (nu se aprinde) in centrul ecranului
am observat ca monitoarele samsung au probleme dese cu pixelii morti dau defecti, asa ca depinde de norocul fiecaruia
poate sa apara pixeli morti sau defecti dupa cateva ore , zile, etc de functionare, asa cum zicea cineva pe forum

Edited by dan33, 09 May 2006 - 21:49.


#7
D.K.

D.K.

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 05.07.2006
Aveti grija ca  Samsung admite 7 pixeli morti, pe cand Philips la modelul 190X6FB Perfect Panel garanteaza 1 an ca nu se arde nici un pixel (daca se arde ti-l schimba).

#8
cattani

cattani

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 24.02.2005
sunt curios dacă vreo firmă din RO schimbă un LCD la un pixel mort/blocat !

#9
Rapier

Rapier

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,864
  • Înscris: 07.10.2006
Pseudo reclama(eu dandu-ma rotund):
Philips 190S7FS(sau FG)...nu sunt perfect pannel(7 pixeli morti minim pt a fi acceptat), dar, de doua saptamani de cand il am am ajuns ca bate la toate capitolele 920N-ul(dotarile si pretul sunt extrem de bune pt un 19).

Beware: in aplicatii grafice mai vechi shi in jocuri vechi va trebui sa fortezi antialaising de la placa de baza sau sa duci cat de mult poti detaliile spre foarte bun, deoarece are un mic, dar sesizabol efect de ghosting la fps-uri mari.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate