Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Primire bani din Danemarca prin N...

Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon
 installation has failed there was...

Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono
 Dan Blondu vs. Marian Piciu

Side - Antalya

Nume fetita - international dar c...

A fost lansat MX Linux 23.3
 Pompa bazin gradina

Nici pescarii nu mai sunt ce-au f...

Arici in curte

Telefoane achizitionate de pe OLX
 

Cum s-au imbogatit?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
47 răspunsuri în acest subiect

#1
Sonny_Daniel

Sonny_Daniel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 69
  • Înscris: 12.02.2006
Daca te uiti peste tot vezi tot felul de persoane care au banii, numai de ei auzi... de tine nu auzi nimik (normal).

Hai sa dam un exemplu: Eminem are banii din CD-uri
Bill Gates are banii cu productia de Windows... is deja persoane cunoscute.
Dar bogatasii din Romania cum de au banii? ce au facut pentru a avea banii? Au furat sau i-au facut cinstit. Din cate stiu ca sa pleci de undeva trebuie sa pleci cu ceva... Cu ce au plecat bogatii din Romania?  :huh:

#2
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.066
  • Înscris: 30.06.2005
Proprietarul unei firme de securitate din Brasov, unul dintre cei mai bogati oameni din oras, a inceput cu o firma mica, nu mai stiu cu ce se ocupa, dar stiu ca avea o dubita varza rau si nu avea destui bani sa ii schimbe un stop spart ;) Asta se intampla acum vreo 10 ani, sincer sa fiu... eu cred ca a furat de-a ajuns asa bogat :D

Editat de rashid, 01 mai 2006 - 00:03.


#3
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.011
  • Înscris: 05.02.2004
nu trebuie sa furi ca sa ajungi bogat, trebuie doar sa stii unele chichite ale legilor, sa ai relatii, vointa si un oarecare capital si curaj de start :w00t:
dar nu sunt eu in masura sa zic asta pentru ca nu sunt bogat, inca :w00t:

#4
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.155
  • Înscris: 01.07.2005
sincer, multi incep furand si, daca sunt destepti, fac o afacere cu banii, daca nu, fura in continuare :lol:

#5
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 3.829
  • Înscris: 06.12.2004
chiar aseara am vazut o emisiune pe discovery cu cei mai bogati europeni. un tip a inceput sa vanda bauturi la vama franceza cu taxa redusa intr-o rulota. facea asta 24 din 24 si acuma tipul are cel mai mare depozit de bauturi din europa. avere de 75 milioane de euro!

un alt caz este un indian venit in olanda de vreo 15 ani care si-a facut o firma de haine: Mexx. are o avere de 850 milioane de euro, cu toate ca nu e proprietar :).

#6
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 20.434
  • Înscris: 28.08.2005
copos a inceput facand prajituri pentru rapid.

#7
nasorum

nasorum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.422
  • Înscris: 19.11.2005
Nu e cel mai bogat, insa e destul de bogat. A plecat de la... vindea legume in piata, pe urma si-a deschis o sala de internet de 5 calculatoare, K6, vai de capu lui. Dupa 3 ani are o retea de internet de peste 2000 de persoane, impanzita pe 5 cartiere din Iasi.

Editat de nasorum, 01 mai 2006 - 12:31.


#8
katsuchyo

katsuchyo

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 998
  • Înscris: 22.04.2005
aveam io unu la bloc .. a inceput furand.. a terminat intr'o valiza :death:

#9
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.517
  • Înscris: 04.04.2004

 nasorum, on May 1 2006, 13:30, said:

Nu e cel mai bogat, insa e destul de bogat. A plecat de la... vindea legume in piata, pe urma si-a deschis o sala de internet de 5 calculatoare, K6, vai de capu lui. Dupa 3 ani are o retea de internet de peste 2000 de persoane, impanzita pe 5 cartiere din Iasi.


:lol:
[offtopic]
Asta tre sa fie Bazil, ca de Badia nu stiu sa fi inceput cu piata. Nu?
[/off]

#10
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 40.874
  • Înscris: 16.05.2005
offtopic:

hai sa o dam ca-ntre ieseni. Badia numai in dacia o ramas nu? :) cat despre bazil, chiar s-a extins asa de mult? Eu cred ca nasorum vorbeste de cineva de la fx-net. Gresesc? :D

#11
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 35.456
  • Înscris: 27.06.2004
Fiecare bogatan roman are propria "poveste de succes" despre cum a inceput. Dar mai degraba i-as crede daca ar fi sinceri precum Rockefeller: „Nu ma intrebati cum am facut primul milion de dolari, intrebati-ma cum le-am facut pe urmatoarele”


 nasorum, on May 1 2006, 13:30, said:

are o retea de internet de peste 2000 de persoane, impanzita pe 5 cartiere din Iasi.
Sa mor de inteleg ce-ai vrut sa zici  :huh:
Anyway, ar trebui sa se reprofileze, deja internetul ajunge in fiecare casa.

Editat de don_dannielo, 01 mai 2006 - 12:45.


#12
nasorum

nasorum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.422
  • Înscris: 19.11.2005
Da, despre bazil este vorba. Si da, s-a extins destul de tare, a ajuns in Mircea.

#13
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.517
  • Înscris: 04.04.2004

 romaximusro, on May 1 2006, 13:40, said:

offtopic:

hai sa o dam ca-ntre ieseni. Badia numai in dacia o ramas nu? :) cat despre bazil, chiar s-a extins asa de mult? Eu cred ca nasorum vorbeste de cineva de la fx-net. Gresesc? :D


 nasorum, on May 1 2006, 13:45, said:

Da, despre bazil este vorba. Si da, s-a extins destul de tare, a ajuns in Mircea.


Badia a ramas numai in Dacia dar nici nu are de gand sa se extinda. Adica exista conexiune Badia pe cam toate strazile Daciei, din Capat pana in Bicaz si Zimbru. Bazil intr-adevar a strapuns Dacia, s-a dus Alexandru-Mircea-Galata-Nicolina. Dar pe un singur fir-doua, nu s-a impanzit prea tare si pe laterale. Si pana la urma cred ca are mai putini clienti fata de Badia. Oricum, eu am fost primul user din reteaua lui Badia si inca am o conexiune de la el ramasa in Dacia. Net+ARM care sa mearga asa de bine la pretul asta nu gasesti... si care sa pice de 1-2 ori pe luna.
[/Am incheiat offtopicul]

#14
Valentynus

Valentynus

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 290
  • Înscris: 21.12.2004

 Sonny_Daniel, on May 1 2006, 00:54, said:

Daca te uiti peste tot vezi tot felul de persoane care au banii, numai de ei auzi... de tine nu auzi nimik (normal).

Hai sa dam un exemplu: Eminem are banii din CD-uri
Bill Gates are banii cu productia de Windows... is deja persoane cunoscute.
Dar bogatasii din Romania cum de au banii? ce au facut pentru a avea banii? Au furat sau i-au facut cinstit. Din cate stiu ca sa pleci de undeva trebuie sa pleci cu ceva... Cu ce au plecat bogatii din Romania?  :huh:

O mare parte din bogatasii nostri de acum erau bogati in momentul revolutiei, erau oameni cu functii inainte de 89. In Bucuresti sunt mai greu de observat, dar in alte orase mai mici, se stie, uite firma aia mare e a lu ala care pe vremea lui Ceausescu era nu stiu ce in partid, hotelu e al lu ala care era colonel in securitate si din astea.

Altii au furat, dar eu cred ca si astia faceau parte din "sistem", ca prea se cunosc toti intre ei. Am vazut ca multi dintre bogati/vedete etc se cunosc intre ei de undeva, ba au facut liceul impreuna  ba nu stiu ce. Pana si Vanghelie a fost ucenic la tatal Camatarilor..Vanghelie s-a bagat in politica, astilalti au facut ce au facut, dar uite ca se stiau si ei de mici..

Ar fi interesant de vazut o poveste cinstita, eu sunt sigur ca exista.

#15
iRealist

iRealist

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 6
  • Înscris: 30.04.2006
toti fura la inceput , nu in sensu ca da la oameni in cap pe strada
de ex cunosc pe cineva care era mecanic , si s'a gandit sa puna pompe de mana 2'a si zicea la lume ca's noi ceva de genu (parca nu pompe :-s)
le lua gratis de la oameni care veneau sa le schimbe , si avea un profit de aproape 100%

#16
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.945
  • Înscris: 18.01.2005
toti au inceput  cu 100$ imprumutati ... asta sa va fie clar !

#17
YoYo69ErS

YoYo69ErS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.100
  • Înscris: 02.05.2005
Majoritatea celor care se imbogatesc fara a fura reusesc pentru ca au succes cu o anumita investitie. Fac un imprumut sa zicem, deschid o afacere, un fast-food de exemplu. Se dovedeste a fi o investitie buna, acel fast-food isi face un nume, produce destui bani cat sa deschida altul si asa mai departe, pana se transforma intr-un lant de fast-food-uri in toata tara. Voila, ajungi bogat in cativa ani. Tot ce trebuie este sa investesti suma mica de bani pe care o ai cu cap, nu ramai fara ea, ci sa o multiplici.

#18
kraMMer

kraMMer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.931
  • Înscris: 23.04.2005
toti fura intr-un fel sau altu'...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate