Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Combina frigorifica / frigider

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
6291 replies to this topic

#4645
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
Din ce am observat eu, diferenta consta in display si materialul din care e facut exteriorul, primele doua au plastic vopsit argintiu si al treilea ar acea si ceva inox.... cred :)

#4646
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013

 nonameshadow, on 22 septembrie 2015 - 11:49, said:

Din ce am observat eu, diferenta consta in display si materialul din care e facut exteriorul, primele doua au plastic vopsit argintiu si al treilea ar acea si ceva inox.... cred Posted Image
Lateralele la samsungurile alea nu sunt din inox, ci din tablta vopsita. Usa e din inox insa nu o calitate buna cum este si pretul. am si eu Samsung si tre sa-ti spun ca lateralele se incing rau si pe timpul verii o sa injuri daca combina o depozitezi intr-un spatiu mai mic cum o am eu pe hol. Nu e asa de silentioasa cum am crezut si cum mi-au spus cei de la Altex ca de acolo am luat produsul. Spatiul nu este generos sau cel putin mie asa imi pare ( poate ca am oale mai mari :)))  ) Daca as putea da timpul inapoi nu as mai renunta la combina mea cu 2 motoare zanussi de aproape 2m inaltime pe gheata.

#4647
diana_i_d

diana_i_d

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 13.10.2009
Spatiul nu mi se pare nici mie prea generos, de-aia intrebam. Am vazut in seara asta la MG un frigider Hotpoint foarte spatios, http://www.altex.ro/...fw-472-l-a-inox , cu 5 ani garantie care ne-a placut mult, dar am zis sa mai caut pareri despre el...

#4648
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013
Ce preturi.... am ameteli de la ele. pai mai bine caut unu side by side si gata. Asta aveam in plan sa cumpar pentru ca nimic de pe piata nu ma multumeste la categoria depozitare.
Si ai grija ca atunci cand iti gasesti o combina sau frigider pe gustul tau sau gustul vostru sa aveti grija sa nu aibe usa lovita, pe inox iti sare in ochi imediat lovitura si in timp te deranjeaza visual. Eu am una mica si mereu imi sare in ochi, dar deh a venit impachetata si asa de incantat eram incat nu am mai deschis cutia sa ma uit dupa defecte si eventual sa le-o urc inapoi in masina.

Edited by flavius18, 22 September 2015 - 23:01.


#4649
diana_i_d

diana_i_d

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 13.10.2009
Mda, si eu am ceva ameteli, dar side-by-side-urile sar de 3000 RON cele mai amarate, deci acolo mi se face rau instant :) frigiderul expus in seara asta era un pic lovit/indoit, 5mm, dar imediat s-a vazut, ai dreptate. Clar deschid coletul, aproape indiferent ce cumpar, un prieten a primit un TV cu display crapat, n-a deschis coletul, si nu i-a facut nimeni nimic la el pt ca au zis ca putea sa-l sparga el la montaj, deci m-am invatat minte.

#4650
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013

 diana_i_d, on 22 septembrie 2015 - 23:00, said:

Mda, si eu am ceva ameteli, dar side-by-side-urile sar de 3000 RON cele mai amarate, deci acolo mi se face rau instant Posted Image frigiderul expus in seara asta era un pic lovit/indoit, 5mm, dar imediat s-a vazut, ai dreptate. Clar deschid coletul, aproape indiferent ce cumpar, un prieten a primit un TV cu display crapat, n-a deschis coletul, si nu i-a facut nimeni nimic la el pt ca au zis ca putea sa-l sparga el la montaj, deci m-am invatat minte.
Da, am ajuns la concluzia ca trebuie sa cumpar oale mai mici pentru ca frigiderele au intrat la apa.

#4651
swtm

swtm

    Welding Eng.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 18.01.2011
Mai sunt și modelele late. Am eu unul de la LG care nu a intrat pe ușa de acasă și l-am parcat la depozit...

#4652
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
http://www.emag.ro/c...s/pd/DQNH4MBBM/

sau

http://www.emag.ro/c...s/pd/DLNH4MBBM/

O sa fie inlocuitor ptr un Arctic de acum 30 de ani cred, deci nu prea mari pretentii avem ... sa fie spatios si ieftin si NO FROST si cu garantie 5 ani .

Sau daca puteti recomanda altceva in banii astia ...

Edited by bbogdanmircea, 25 September 2015 - 17:49.


#4653
valyvis10

valyvis10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 05.11.2005
In banii aia nu ai alta alegere

#4654
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
Nu e problema de bani, sa zicem ca pot plusa la 1500 ron maxim, ce as putea gasi de calitate in banii astia ? N-as vrea sa se defecteze exact dupa ce iese din garantie .

#4655
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
http://m.emag.ro/fri...1/pd/D4J8XBBBM/ Asa ceva e mai bun decat Arcticul ? Asigura service ok in RO ?
Care e dif intre combina si frigider la acelasi volum ?

#4656
swtm

swtm

    Welding Eng.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 18.01.2011
Frigider:
http://www.beko.ro/p...se/rdne350k20x/
cam 1500:
www.ideall.ro/magazin-aparate-frigorifice/beko/Beko-RDNE350K20X--48962

Combina:
https://www.beko.ro/...6/#prod_content
sub 1500:
http://www.ideall.ro...DBKEN326--32107

Ambele 5 ani garantie, aceeasi retea de service ca si arctic

#4657
_iulius

_iulius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 31.05.2012

Quote


Asa ceva e mai bun decat Arcticul?
Dupa parerea mea, asa ceva:
http://www.melarox.r...source=price-ro
este muuult mai bun ca Arctic-ul. Exista un site unde costa numai 1583 de lei(Elanko.ro), insa unii clienti ai acestuia se plang de seriozitatea sa. Aici, in link-ul dat de mine, ar trebui sa fie ceva mai sigura achizitia.
Bafta la cumparaturi!

#4658
swtm

swtm

    Welding Eng.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 18.01.2011
Samsung face frigidere bune, am avut unul ce încă funcționează bine mersi la socrii, dar nu îndeplinește cerința celor 5 ani garanție și prețul cam depășește bugetul.

#4659
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Parcă au 10 ani la compresor, nu?

#4660
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
Si totusi Liebherr-ul nu e ok ?

#4661
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
http://m.emag.ro/fri.../pd/D4J8XBBBM/#

Este aici 360 view si se poate da zoom pe spate la frigider, poate cineva priceput sa spuna ce firma este compresorul si daca este ok ?
Pana la urma care e diferenta intre un frigider cu 2 usi si o combina la acelasi volum ?

#4662
_iulius

_iulius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 31.05.2012
Toate ezitarile tale sunt cauzate de garantia de "numai" 2 ani a Samsung-ului?!? Liebherr-ul acela este un "entry level" slabut, al unei firme recunoscute pentru produsele sale "piperate". Ce "poate" un Liebherr care costa cat un Arctic? Pai, are circuit de racire "antediluvian" cu condensatorul necarenat in spatele frigiderului, ca la Arctic-urile de acum treizeci de ani(asta, asa, la "o prima vedere"). Cele 4 kg/24 h, capacitate de congelare, spun totul despre acea combina. In comparatie cu ea, coreeanul pare o masina de formula 1 pe langa un car cu boi. E vorba totusi de aproximativ acelasi nivel de pret. Diferentele tehnologice sunt u-ri-a-se.
Nu vreau sa mai insist ca par ridicol. Argumente sunt cu mult mai multe. Parca imi parea rau sa nu-mi motivez deloc afirmatiile ca prea era "ceata deasa".
Mai departe alegerea iti apartine.

Quote

Pana la urma care e diferenta intre un frigider cu 2 usi si o combina la acelasi volum ?
  Frigiderul are congelatorul in partea de sus(si nu jos ca la combina)si acesta nu e sistematizat prin divizarea in sertare care culiseaza.
Bafta la cumparaturi!

Edited by _iulius, 28 September 2015 - 03:38.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate