Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...
 Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...
 COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune
 Roka Residence Doamna Ghica

Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.
 

ajutor cu lineage 2 ...pls incercati sa ma ajutati :)

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
mihai2.0

mihai2.0

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.04.2006
ok ...as vrea sa imi zica cineva si mie cateva servere de L2 C4 romanesti si nu numai cu useri mai multi ...dar neaparat sa aiba 3rd class change altfel nu e bine ...si medium/high rates ....

de asemenea ...as vrea sa stiu si eu cum e exploitul ala cum ca poti pune maxim de enchanturi din prima fara sa fie cristalizat itemul...

pls ajutati ... :)

multumesc anticipat :D :)

#2
mihaisovi

mihaisovi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 02.01.2005
pt. explocit privat;) iar servare cu 3clas cange nu prea sunt defapt nu sunt deloc(cel putin nu stiu eu nici unu)
zi-mi si mie cine bate un HE+WC+SWS ? iti zic eu nimeni

Edited by mihaisovi, 27 April 2006 - 23:15.


#3
YoYo69ErS

YoYo69ErS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 02.05.2005

View Postmihaisovi, on Apr 28 2006, 00:13, said:

pt. explocit privat;) iar servare cu 3clas cange nu prea sunt defapt nu sunt deloc(cel putin nu stiu eu nici unu)
zi-mi si mie cine bate un HE+WC+SWS ? iti zic eu nimeni

Omu a zis de third class (a.k.a. Sagittarius, SoulTaker, Hierophant etc), nu stiu ce ai vrut tu sa zici cu HE+WC+SWS. Acele third class merg doar pe L2J pe care stim ca-s bune doar pentru high rate datorita bugurilor. Pe DEX merg skill-urile de third class si NU este L2J. E singurul server care ti l-as putea recomanda la ora actuala, dar inca este in beta-testing C4, poti juca si tu pe beta-test, dar rates sunt 5sn. La inceputul lunii viitoare ar trebuie sa se termine testul, si sa se inceapa la rate de 5x, ca pana acum. Si de L2Mob am auzit lucruri bune, dar nu l-am testat.

#4
mihaisovi

mihaisovi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 02.01.2005
ops sorry nam fost atent pai nu stiu dexu e cu 3 class cange
am testat L2mob merge xp nasol cu adena:( 5x 5x 3x

#5
YoYo69ErS

YoYo69ErS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 02.05.2005
E XP bun intr-o oarecare masura 5x. Daca nu era bun nu mai juca nimeni, nu? :)  Pe dex dupa betatest va fi 10x parca.

Edited by YoYo69ErS, 28 April 2006 - 14:30.


#6
mihaisovi

mihaisovi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 02.01.2005
5x all va fii si nu prea e bine pe mobL2 ca ajungi mare lev 50 si nai C grade pe tine

Edited by mihaisovi, 29 April 2006 - 10:28.


#7
O`Blonda

O`Blonda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 23.08.2005
http://l2.hopzone.ne...info-55246.html
Subclass working
Good Gm's
Lots of events
Hero wepons
3rd class working
auto-ss
No lag
No rasism
PVP/PK server
Very Fun !
200x server HIGH RATE

Edited by O`Blonda, 29 April 2006 - 15:52.


#8
YoYo69ErS

YoYo69ErS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 02.05.2005

View Postmihaisovi, on Apr 29 2006, 11:27, said:

5x all va fii si nu prea e bine pe mobL2 ca ajungi mare lev 50 si nai C grade pe tine

In mod normal asa trebuie sa fie. Fara ajutor sa nu ai prea multe C-uri la level 50. Pe oficial daca faci economie de soulshots/spirit-shots, deci sa nu folsoesti DELOC ss-uri, abia la lvl 40 iti permiti best D. Dar intr-adevar, nu prea e distractiv asa...

#9
janks

janks

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 03.10.2003
Buna ziua
As vrea sa joc si eu jocul Lineage dar nu pot ca imi da eroarea asta
merge ok pana in momentul cand imi aleg caracterul si dau start ..apoi apare asta de mai jos
ce poate sa fie oare ?Va rog mult cine stie sa ma ajute
Multumesc mult si cunoscatorilor o Bere rece ..virtuala.
------------------------------------------------------------------------------------------------------

OS: Windows XP 5.1 (Build: 2600)
CPU: GenuineIntel PentiumPro-class processor @ 1795 MHz with 511MB RAM
Video: MOBILITY RADEON 9000 (6587)

ReadFile failed: Count=0 BufferCount=1024 Error=Data error (cyclic redundancy check).
History: FCompactIndex<< <- ULinkerLoad<<FName <-
(LinkerLoad Transient.LinkerLoad136 192484)) <- FObjectExport<< <-
LoadExportMap <- ULinkerLoad::Load <- ULinkerLoad::ULinkerLoad <-
UObject::GetPackageLinker <- ULinkerLoad::VerifyImport
<- ValidateImports
<- ULinkerLoad::Verify <- ULinkerLoad::Load <- ULinkerLoad::ULinkerLoad
<- UObject::GetPackageLinker <- UObject::StaticLoadObject <-
(Engine.Level None.MyLevel 20_18.unr) <- VerifyPackages <-
UGameEngine::LoadMap <-
LocalMapURL <- UGameEngine::Browse <- ClientTravel <-
UGameEngine::Tick <- UpdateWorld <- MainLoop

#10
GodSwift

GodSwift

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 16.07.2006
heh....try L2Dragon.
Eu joc pe dex...dar cand ma plictisesc trec pe nightmare(30x).
mi se pare ca nu are 3rd class dar e C4..merg auto ss/CP si joaca multi..am vazut si o gramada de romani...din cate am auzit se va face si o alianta "romanian legions".

#11
D3monZ

D3monZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 28.10.2005
Salut baetzi...vad ca sunteti mult mai in domeniu L2 decat mine...eu am jucat mu un timp si mam cam plicti de el..problema mea nus serverele de L2 sau cei cu pescuitul la mine cand intru in joc nu pot sa fac nimica pentru ca eroul mil privesc de sus si mi se invarte camera non-stop ..e cineva aici care imi poate explica de la ce mi se invarte camera asa si cum o pot remedia...multam!

#12
dtancu

dtancu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 06.06.2005

View PostD3monZ, on Jul 21 2006, 01:19, said:

Salut baetzi...vad ca sunteti mult mai in domeniu L2 decat mine...eu am jucat mu un timp si mam cam plicti de el..problema mea nus serverele de L2 sau cei cu pescuitul la mine cand intru in joc nu pot sa fac nimica pentru ca eroul mil privesc de sus si mi se invarte camera non-stop ..e cineva aici care imi poate explica de la ce mi se invarte camera asa si cum o pot remedia...multam!

Intra in meniul Options si debifeaza optiunea "Use Gamepad".

#13
D3monZ

D3monZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 28.10.2005

View Postdtancu, on Jul 21 2006, 08:22, said:

Intra in meniul Options si debifeaza optiunea "Use Gamepad".


am intrat in optiuni si nu gasesc unde sa debifez gamepad..am scos gamepadul din unitate si tot asa imi face...poate sa fie de la altceva?mouseul e bun in oricare alta aplicatie numi face asa numai in lineage!

#14
karisha

karisha

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 20.07.2005
hi eu joc pe l2enraged si e chiar bine in momentul de fata,e de C4 am lvl 63 si merge chiar frumos daca va hotarati sa incepeti sa jucati pe serv asta dati un pm la kyara
www.l2enraged.com incercati-l  :coolspeak:

#15
mihai2.0

mihai2.0

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.04.2006
pfff ...asa mult a trecut de cand am postat aici ...eu va zic acuma cum stau eu cu L2.
serverul pe care am inceput si pe care raman este L2-Paradise - Eureka www.l2-paradise.com (eureka 7x ; aurora 15x ; genesis 30x ; fullC4 5x -in betatest 100x) si acum ca paradise are niste dificultati tehnice joc pe mml2 http://www.mml2.net/ pe serverul Sieghardt 500sn.

exploit pt enchant tot nu stie nimeni? ca am stricat pe 5000x peste 200 de arme si nu am trecut de +13.

#16
Xample

Xample

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 22.06.2004
Un server dragut ar fi echokinetics ... ratele sunt 4000x Exp, 5000x SP, 5000x Adena

E un server mai mult pentru pasionatii de pvp. E fain ca poti incerca toate natiile. Il recomand celor care nu au mult timp la dispozitie sa joace  :P

#17
oase044

oase044

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 02.10.2006
Server Rates:

    * EXP = 100 X
    * SP = 200 X
    * Adena = 750 X
    * Drop = 3 X
    * Spoil = 2 X




Other Features:

    * 3rd class with working skills
    * Retail working sub-class
    * Hero system
    * CP system
    * Fishing
    * C4 areas & mobs
    * 7 signs with festival of darkness
    * Custom NPC's - shops, class masters, gatekeepers, etc
    * Funny item shop
    * Enchanted weapon shop.


L2 Titan

e chiar funny, si e nou

#18
d0t

d0t

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 07.10.2006
daca chiar vreti sa incercati un server l2j bun va recomand zeus.
e server de c5, 90% skilluri de c5 functionale, 98% skilluri de c4 functionale, siege-uri functionale, hero system, noblesse, subclase functionale.
pe serverul asta am un cardinal de 77 cu subclasa de 75 de warlord si 66 hawk eye, in drum spre hero (sunt cel mai mare cardinal de pe server hehe).
daca vreti sa incercati, chiar merita, si sunt aproximativ 3 clanuri de romani pe server, oricare din ele o sa va adopte.


(azi noapte a fost siege la antharas, a dropat: 1 DRACONIC SET, 1 IMPERIAL SET, 2 ARCANA SET, 3 ANTHARAS EARING, 6-7 TATTEOSIAN NECKLANCE, 1 RING TATTEOSIAN, 1 EARING TATTEOSIAN, 1 DEMON SPLINTER, 2 ARCANA MACE, 1 SOM)

[ http://i28.photobucket.com/albums/c224/herkai13/Shot00022.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by d0t, 05 November 2006 - 14:38.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate