Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Telefonie fixa UPC

- - - - -
  • Please log in to reply
116 replies to this topic

#109
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,862
  • Înscris: 06.10.2003

View Postlupusoor, on Dec 18 2007, 18:58, said:

Am o nelamurire: eu am avut abonament de 1mb si telefon fix de la UPC. Cand a aparut oferta aceea cu 3,6 si 9 mb, am reziliat vechiul contract si am optat pentru abonamentul de 3mb, optand sa renunt la telefonie. Acum eu nu stiu care e chestia dar de cateva saptamani am din nou telefonie fara ca eu sa fac ceva in acest sens. Cumva odata cu noile abonamente vechii abonatii cu abonamente de 3 mb au fost trecuti automat la abonamentul de 10mb si cu telefonie inclusa?

Io tocmai am patit invers ....Aveam Tv basic si internet Plus si m-au trecut la abonament UPC large din 15 noiembrie. ...ca acuma cand am platit, sa-mi fie anulata telefonia si pachetele extrabasic la TV, iar factura sa fie tot de 120RON, si nu 100RON, cum se lauda pe net pachetul TriplePlay/Pay sau cum naiba-i zice ..... :death:

#110
ploiesteanu

ploiesteanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 02.10.2006

View Postshiva, on Jan 15 2008, 15:02, said:

Io tocmai am patit invers ....Aveam Tv basic si internet Plus si m-au trecut la abonament UPC large din 15 noiembrie. ...ca acuma cand am platit, sa-mi fie anulata telefonia si pachetele extrabasic la TV, iar factura sa fie tot de 120RON, si nu 100RON, cum se lauda pe net pachetul TriplePlay/Pay sau cum naiba-i zice ..... :death:
Pentru luna care a trecut, nu ti-a facut o reducere la suma ce trebuia platita pentru convorbirile telefonice ?

#111
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,862
  • Înscris: 06.10.2003

View Postploiesteanu, on Jan 15 2008, 15:19, said:

Pentru luna care a trecut, nu ti-a facut o reducere la suma ce trebuia platita pentru convorbirile telefonice ?

Nu ...Deci a fost oferta la abonamentul TriplePlay ..gratis pana in ianuarie. Factura pe decembrie mi-a venit cu zero lei, zero bani de platit din cauza promotiei. Cu telefonul, n-am insistat eu, ca nu mi-era urgent.
Iar acuma, la plata abonamentului, cand intreaba prietenul meu de telefonul vietii( decodorul l-am primit in 15 noiembrie si pe el l-am trimis azi la platit facturi), primeste raspuns ca au fost anulate pachetele extrabasice si telefonia!!! Nu se stie de cine, de cand dar acuma am platit abonamentul de TV standard + internet Plus( vechiul abonament ).
Maine am sa ma duc cu contractele si ultima factura si am sa le dau cu ea in cap ....Din pacate, titularul abonamentului nu-i in tara, sper sa nu-mi ceara buletin & shit!
Of, cu cat ma gandesc mai mult, cu atata ma inervez mai tare .... :bandit: :curse:   :bandit:

#112
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postshiva, on Jan 15 2008, 15:46, said:

Nu ...Deci a fost oferta la abonamentul TriplePlay ..gratis pana in ianuarie. Factura pe decembrie mi-a venit cu zero lei, zero bani de platit din cauza promotiei. Cu telefonul, n-am insistat eu, ca nu mi-era urgent.
Iar acuma, la plata abonamentului, cand intreaba prietenul meu de telefonul vietii( decodorul l-am primit in 15 noiembrie si pe el l-am trimis azi la platit facturi), primeste raspuns ca au fost anulate pachetele extrabasice si telefonia!!! Nu se stie de cine, de cand dar acuma am platit abonamentul de TV standard + internet Plus( vechiul abonament ).
Maine am sa ma duc cu contractele si ultima factura si am sa le dau cu ea in cap ....Din pacate, titularul abonamentului nu-i in tara, sper sa nu-mi ceara buletin & shit!
Of, cu cat ma gandesc mai mult, cu atata ma inervez mai tare .... :bandit: :curse:   :bandit:
daca nu esti titularul si mai faci si galagie probabil te vor trimite la plimbare! mai bine cu vorba mieroasa ,mai usurel mai fa-o pe nevinovatul si asa poate traduci colosul ! nu uita vorba dulce mult aduce -in orice situatie !!!! oricum mult noroc si inspiratie!

#113
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,862
  • Înscris: 06.10.2003

View Postunchiujim, on Jan 15 2008, 22:58, said:

daca nu esti titularul si mai faci si galagie probabil te vor trimite la plimbare! mai bine cu vorba mieroasa ,mai usurel mai fa-o pe nevinovatul si asa poate traduci colosul ! nu uita vorba dulce mult aduce -in orice situatie !!!! oricum mult noroc si inspiratie!

Asa-i ...e problema cu titularul ..insa pe factura din decembrie, e clar trecut abonamentul 3Play ... Ma duc maine cu contractele si factura din decembrie sa ma lamureasca ...

#114
cristi712

cristi712

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 08.03.2007

View PostBB ZAMORA, on Dec 3 2007, 23:45, said:

Exista posibilitatea la UPC sa-ti fie alocat  numarul de telefon preferential...?
Eu mi-am facut ab acum vreo 2-3 ani la Astral si mi-am ales singur numarul; atunci fiind putine numere date, baiatul de acolo mă intreba ce număr vreau (din imaginatia mea), iar el verifica daca este disponibil; acum daca nu mai poti sa iti compui singur numarul, ar trebui cel putin sa existe o lista cu niste numere disponibile din care sa iti alegi, la fel ca la telefonia mobila; probabil in prima faza trebuie sa insisti putin, ca astia de la UPC sunt nesimtiti! sper ca nu ti-am raspuns prea tarziu, oricum poate foloseste altora aceasta informatie.

#115
zamfe

zamfe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 29.01.2008
Pe mine ma bate gandul sa-mi reziliez contractul cu UPC......
Am internet de 10 Mbps, cica, dar nu am vazut mai mult de 300 k........
Am telefonie cu tarif gratuit oriunde, oricand, in orice retea fixa, dar numerele din reteaua RDS imi este aproape imposibil sa le apelez....foarte rar reusesc! Poate numai noaptea, cand nu este reteaua "ocupata".
Cu cablul TV nu am avut momentan probleme.
In cateva luni o sa pot opta pentru RCS&RDS, ceea ce voi si face!

#116
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Vezi, ai grijă, nu rezilia pînă nu te vezi cu RDS-ul montat și funcțional. Că și ăia sînt meseriași, poate dura luni întregi între semnarea contractului și pînă vin de fapt să instaleze. Poți să ai noroc să vină repede, dar nu te baza pe asta.

#117
zamfe

zamfe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 29.01.2008
Cu siguranta astept sa instaleze rds-UL, apoi reziliez.
Platesc DEGEABA la upc, asa ca ma gandeam si la Romtelecom, daca nu vine RDS-ul in timp util.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate