Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Vreau sa-mi fac o masa de biliard...

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#19
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Am dat comanda de cauciuc din ala...abia am reusit sa gasesc unde si numai prin  niste cunostinte am putut...insa s-ar putea sa ma coste cam 4-5 milioane cauciucul(tip special...natural)dar in pretul asta se include si montarea...care cica(nu-mi vine sa cred) e cel mai greu lucru...succes:)

#20
lostu

lostu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 691
  • Înscris: 14.05.2003
eu zic ca mai bine iti cumperi una second-hand.. cred ca o sa te coste mai mult sa ti-o construiesti singur.. plus timpu pierdut .. si poate nu o sa-ti iese bine :P

#21
raulnet

raulnet

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.05.2003
Daca doreste cineva cauciuc pentru manta marimea 7 cu 80€ + transport, marimea 8 cu 90€+transport si marimea 9 cu 100€+transport sa ia legatura cu mjine prin e-mail. Este din cauciuc natural, eu am cumparat un set de aici din Freiburg. Adresa mea este [email protected]

#22
someone_romania

someone_romania

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 11.02.2003
Am un prieten care e nebun dupa biliard (ma rog, stie si sa joace) si mi-a zis ca o masa cat de cat e vreo 2500$ noua (asta afara).
Sa incepi sa iti construiesti tu una nu cred ca e indicat deoarece sunt 100% sigur ca nu iti va iesi perfecta , va avea un picior mai inalt si unul mai mic si cnteaza si 1 cm (daca vrei sa joci adevarat, nu bambilici din ala de se joace prin cluburi)
Un tac cred ca e vreo 1 milion-1,5 milioane din ala pe care sa il montezi tu (se desface si are gentutza lui). Si-a luat prietenul meu acu vreo 2-3 ani cu 800.000.

Daca reusesti totusi sa iti faci sau sa procuri o masa te provoc la o partida de biliard. Daca ma bati pe mine te pun in contact cu prietenul meu si jucati voi meseriashii :)

#23
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Eu nu o voi construi singur...GOT IT? ...(sigur nu as reusi)! Ma voi folosi de ajutorul a 2 tamplari buni(mai batrani) si inca un prieten care si-a facut una:)... sper sa o termin vara asta!:)

#24
necromanc

necromanc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,563
  • Înscris: 24.07.2002
Uite ce am gasit http://www.romibilliard.ro/ !

#25
Struppige

Struppige

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.08.2004
Si eu m-am gandit sa imi construiesc o masa de biliard, dar imi trebuie placa de marmura.Nu exista un inlocuitor mai ieftin?Am vazut si tutorialul ala de pe site-ul de mai sus, dar acolo placa costa 500 USD.

#26
roguru

roguru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,964
  • Înscris: 29.05.2004
Ripper, e gata masa sau nu?
Poate ne inviti pe toti sa vedem daca ai facut treaba buna sau nu :)

#27
meornot

meornot

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.11.2004
eh..ce sa zic eu..daca chiar vrei o masa de biliard mai bine itzi cumperi una...am eu un a de vanzare la 450 de euro...shi tzi-o transport shi pana acasa...este adusa din autria...acum vreo 3 luni...daca chiar vrei..trimitemi un mai la adresa [email protected]

#28
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
E super aiurea sa ti-o construiesti singur. Te chinui o gramada, platesti materiale, platesi oamenii (tamplarii) si la urma cand sa joci iti dai seama ca ai uitat de un detaliu esential, sau ca trage in vreo parte. Mai bine iti cumperi una second... daca cumva nu esti pe deplin multumit, aia o mai reglezi dar ca sa iti faci una de la 0... :nonobad:

#29
TRazvan

TRazvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 09.12.2004

StGermain, on Nov 30 2004, 21:00, said:

Mai bine iti cumperi una second... daca cumva nu esti pe deplin multumit, aia o mai reglezi dar ca sa iti faci una de la 0... :nonobad:

<{POST_SNAPBACK}>


Stie cineva cam cat e o masa second hand si de unde se poate lua?

Razvan

#30
TRazvan

TRazvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 09.12.2004
Stie cineva de unde pot cumpara bile de snooker?

Razvan

#31
PicuTex

PicuTex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 14.11.2003
si-a facut careva masa de biliard?
sau si-a cumparat second? cine da niste informatii bune?

#32
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,052
  • Înscris: 10.04.2006
Deci a reusit careva imposibilul ? :)

#33
Ghost_mage

Ghost_mage

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.09.2006
daca te mai intereseaza sau intereseaza pe cineva am eu o masa de vanzare....e in stare buna, i-am schimbat tivul, am 2 randuri de bile(un rand mai prost) 4 tacuri , triunghi..prelungitor...pretul e discutabil..ID  yahoo mirceapaun140

Edited by Ghost_mage, 18 September 2006 - 14:36.


#34
}}Lucas{{

}}Lucas{{

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 25.03.2006
Daca mai are cineva mese de biliard de vanzare ,, noi sau second ,, la preturi bune pana in 20 mil ,, va rog contactatima pe mess,,,  Lucas_Iosipov

#35
Jacques

Jacques

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 08.08.2005
@ripper Ce se mai aude cu masa de biliard? E gata?

#36
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Mamă de când nu am mai dat de topic-ul ăsta... văd că după 4 ani încă este de actualitate :D

Ce să se audă... am renunțat bineînțeles la visele unei vârste ceva mai fragede, mi-am luat acum 3 ani una SH, pe care am ținut-o până în urmă cu vreo 5 luni când am vândut-o!
Acum strâng niște bănuți să-mi iau una nouă! :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate