Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Donatii - Pentru site

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
necromanc

necromanc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,563
  • Înscris: 24.07.2002
Vad ca in aceasta arie a forumului se discuta despre modalitati de venit online, in special Adsense, si daca tot se invart oameni care sunt in domeniu in aceasta zona m-am gandit ca poate ma lamureste si pe mine cineva in legatura cu urmatoarea mea nelamurire.

Sa incepem ...

Urmarind metodele de a face bani ale unor siteul am vazut ca pe langa Adsense, Afiliati, Bannere, mai sunt si mici butoane care te invita sa lasi o donatie, un fel de mic bacsis webmasterului in cazul in care crezi ca acesta merita.Ei aceasta metoda m-i s-a parut destul de interesanta, mai ales daca ai un site cu vizitatori externi care sunt mai generosi, poate poate iese ceva.

A incercat cineva o astfel de metoda ? Eu as dori sa implementez asa ceva pentru siteul meu sa vad daca merge, dar ma intreb prin ce metode pot ajunge acei bani in Romania ?

Nu stiu daca imi amintesc bine, dar parca si pe Softpedia erau odata astfel de butoane care te invitau sa lasi o mica donatie, in semn de multumire.

Astept pareri.

#2
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,829
  • Înscris: 06.12.2004
pentru ce sa doneze? daca faci un program open-source, de exemplu, pe care oamenii il considera folositor, ar putea sa doneze ceva ca semn de apreciere. insa sa nu crezi ca vor dona doar pentru ca ai un site personal :). nu asa se castiga banii...

#3
r-soft

r-soft

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 13.11.2005
pentru open source, warez, torrente, ringotunuri, si multe alte chestii free ofertie ai sanse sa obtii donatii...pt altele mai greu :)

#4
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005

 r-soft, on Apr 24 2006, 16:02, said:

pentru open source, warez, torrente, ringotunuri, si multe alte chestii free ofertie ai sanse sa obtii donatii...pt altele mai greu :)

corect

donatiile am vazut ca se fac in special prin paypal sau stormpay, dar nici unul nu accepta romania

#5
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 27.03.2005
Donatiile pot fi pentru orice, nu conteaza ce face el pe site atata timp cat primeste donatii. Majoritatea site-urilor fac asta prin Paypal, dar pentru noi merge doar prin Stormpay sau poate prin 2CO (aici cu o mica smecherie).

#6
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005

 preacher, on Apr 24 2006, 18:32, said:

Donatiile pot fi pentru orice, nu conteaza ce face el pe site atata timp cat primeste donatii. Majoritatea site-urilor fac asta prin Paypal, dar pentru noi merge doar prin Stormpay sau poate prin 2CO (aici cu o mica smecherie).

de la sfarsitul anului trecut, stormpay a ban-at romania, deci se exclude si asta

#7
necromanc

necromanc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,563
  • Înscris: 24.07.2002

Quote

pentru ce sa doneze? daca faci un program open-source, de exemplu, pe care oamenii il considera folositor, ar putea sa doneze ceva ca semn de apreciere. insa sa nu crezi ca vor dona doar pentru ca ai un site personal . nu asa se castiga banii...

Quote

pentru open source, warez, torrente, ringotunuri, si multe alte chestii free ofertie ai sanse sa obtii donatii...pt altele mai greu

Merg donatiile pentru mai multe siteuri, eu cunosc mai multi tipi, care dau sfaturi in anumite domenii, si oamenii incantati de acele sfaturi fac donatii.

Deci...

Paypal NU ! StormPay NU ! Deci nici o sansa ?

#8
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
prin credit card ar mai fi o varianta, dar pentru asta trebuie sa platesti hostului ( daca are asa ceva ) si, in plus, multi nu vor avea incredere

#9
r-soft

r-soft

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 13.11.2005
moneybookers si 2CO merg...
si ceva doar pt Romani... e-facturi.ro

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate