Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge

problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...
 Plata cu cardul si bacsisul

Primire bani din Danemarca prin N...

Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...
 Renovare balcon

installation has failed there was...

Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...
 Sursa stereo -> amplif mono

Dan Blondu vs. Marian Piciu

Side - Antalya

Nume fetita - international dar c...
 

Procedura de vanzare/cumparare/inmatriculare masina 2022

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
4575 replies to this topic

#2917
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,198
  • Înscris: 19.09.2005
depinde de numar prinzi.
mai de mult faceau in jur de 30persoane pe ora plus/minus 10.

Edited by arg, 15 June 2017 - 10:15.


#2918
dany_taticu

dany_taticu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 09.04.2007
Fisa de inmatriculare trebuie semnata si de vechiul proprietar?acum el era suparat ca nu ii dau numerele in termen de 30 de zile si daca nu o mai semneaza?doar asa ca sa isi faca ambitia cu mine..pot eu in vreun fel sa ii dau numere inapoi ,pana nu inmatriculez masina pe numele meu?
5 luni dureaza in olt


#2919
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,198
  • Înscris: 19.09.2005
pati sa i le dai si maine dar nu are ce face cu ele pana nu inmaticulezi tu masina...

Edited by arg, 15 June 2017 - 12:36.


#2920
dany_taticu

dany_taticu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 09.04.2007
I-am zis ca nu are ce face cu ele pana nu inmatriculez eu masina,dar insista sa i-le trimit,sa imi scot eu numere rosii sau sa radiez masina,ca daca nu in 30 de zile face el, nu stiu ce,si o sa imi ia numerele
Oricum pana nu inmatriculez masina nu ii dau nici un numar
Am contractul de vanzare cu fiscalele pe el,deci nu mai trebuie nici o semnatura de la vechiul proprietar..
Multumesc de lamuriri

#2921
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,198
  • Înscris: 19.09.2005

 dany_taticu, on 15 iunie 2017 - 12:40, said:

Am contractul de vanzare cu fiscalele pe el,deci nu mai trebuie nici o semnatura de la vechiul proprietar..
unii ziceau ca trebuie altii ca nu trebuie, nu stiu sa-ti spun cum e in olt.

dar de ce 5 luni, vad ca acum te poti programa la ghiseul 2 pe 1septembrie la orice ora...
http://www.prefectur...ro/spcrpcivolt/

Edited by arg, 15 June 2017 - 12:47.


#2922
dany_taticu

dany_taticu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 09.04.2007
Pana in noiembrie sunt ocupate(toate zilele cu rosu)
Am incercat acum din nou,nici o ora libera


#2923
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,198
  • Înscris: 19.09.2005
da eu doar am vazut ca din gri sa-au faucut rosi si au aparut orele de programare, nu am si incercat sa fac o programare...
la fata locului nu se dau numere de ordine pentru ziua in curs?

#2924
dany_taticu

dany_taticu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 09.04.2007
Chiar nu stiu,ar fi o varianta..
Daca stie cineva ...va rog


#2925
BANK$

BANK$

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 31.12.2006
@Dany..poti sa te duci cand vrei sa inmatriculezi masina..fara programare(sunt ghisee separate).Te duci de dimineata..iei bon de ordine..astepti in functie de bon si depui dosarul.Fisa de inmatriculare iti trebuie(desi pe site scrie ca nu, daca folosesti noul contract de instrainare -dobandire) dar nu trebuie semnata decat de tine, si nu e nevoie de nici o stampila, cea de la fiscal fiind pe contract.

 musicdvdsrock, on 14 iunie 2017 - 08:59, said:

Din pacate, efectiv nu am gasit informatia actualizata referitoare la amenda pe care cumparatorul ar plati-o, daca nu inmatriculeaza masina in termen de 30 zile.
Mentionez ca masina a stat la fiscalul vechiului proprietar / taxele s-au platit la zi, fara intreruperi.
Stiti cumva, despre ce e vorba si cum se aplica treaba asta?
Multumesc frumos

Nu este nici o amenda, si eu am inmatriculat masina la fisc in 30 de zile..si am luat numere dupa 2 luni..fara probleme.

#2926
Fantasy89

Fantasy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 03.07.2016
Vreau sa cumpar o masina care a fost adusa din Italia, si nu au fost scoase nr in tara, vanzatorul a spus ca imi ofera fiscal de la primarie, iar masina a fost adusa pe platforma. Ce acte trebuie sa primesc de la el?

#2927
dany_taticu

dany_taticu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 09.04.2007
Ok,multumesc

#2928
tanaru_ady

tanaru_ady

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 23.12.2010
deci .chiar daca am programare online pt data de 06.07.2017,pot sa ma duc la ghiseu si sa iau bon de ordine?

#2929
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,198
  • Înscris: 19.09.2005
Pentru bucuresti si ilfov merge,
au spus cloegi de aici ca in alte orase nu merge decat cu programare online.

#2930
ZamrA

ZamrA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 27.09.2015
La București am depus marți dosarul de înmatriculare și miercuri după 4 au fost gata numerele. Marți dimineață la 7.50 am luat nr 151 și la 10.30 eram gata. Miercuri m-am dus pe la 7 seara și era liniște și pace, ar fi durat cel mult o ora sa depun un dosar. Așa că sfatul meu e să mergeți direct la ghișeu fara sa mai pierdeți timpul cu programarea on-line

#2931
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,198
  • Înscris: 19.09.2005
Nu la giseu, ci la automatul de luat numere.... de ordine...

Edited by arg, 16 June 2017 - 17:46.


#2932
tanaru_ady

tanaru_ady

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 23.12.2010
la pitesti stie cineva? problema este ca am si programare online,pt ca daca stiam ,preferam sa iau o zi de concediu si rezolvam pana acum..

Edited by tanaru_ady, 16 June 2017 - 18:17.


#2933
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,198
  • Înscris: 19.09.2005
Un telefon la informatii?

#2934
tanaru_ady

tanaru_ady

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 23.12.2010
Nu stiu cum este in alte orase,dar la Pitesti,pe siteul prefecturii spune ca din aprilie rezervarile se fac doar online.Miercuri cand am fost sa scot al treilea set de nr rosii(nestiind ca deja au fost scoase 3 seturi si ca voi veni degeaba),aveam rezervare la ora 13.30,insa am stat la coada si abia dupa o ora am ajuns in fata ghiseului.Nu exista nici un sistem prin care sa te anunte ca nr tau de programare trebuie sa fie la ghiseu.Cum se rezolva in alte parti?Astia nici macar nu striga in sala,nici nu au un display unde sa arate cine trebuie sa fie la ghiseu.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate