Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 

Seriozitate iVelo

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,951
  • Înscris: 15.04.2019
De doi ani sunt abonat iVelo. La cat pedalez (2-4 ore săptămânal), îmi convine. Plătesc vreo 250 lei/an și n-am grija achiziției, întreținerii, depozitării și - în special - a transportului bicicletei prin București, până la un parc mai de doamne-ajută. Nu-mi place însă programul lor - deschid la 11:30!, inclusiv în lunile de vară. Târziu, pentru mine. Înțeleg că n-au personal. De ce nu ridică tariful (aș fi dispus să plătesc mai mult) și-și suplimentează personalul (cu salariu sporit)? Acum e 12:30 și nici urmă de angajat (nu știu cum să-i numesc meseria). Nu-i prima oară când au întârzieri. Clienți am fi fost de la deschidere, cel puțin 3. Rușine, iVelo. Păcat că nu există și alte firme pe nișa.







#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
3 clienti, 250 de lei pe an. Da, afacere.

#3
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,541
  • Înscris: 16.03.2007
pai deschide tu afacere si plateste salarii la personal sa stea non-stop. hai sa te vedem cat esti de serios.

#4
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,030
  • Înscris: 06.09.2008
Plimbatul prin parc e pt .. copii.
Nu zic sa nu te plimbi dar e asa, de plictiseala.

Iei bicicleta ta si bagi km pe bune, mai inveti sa mesteresti, gasesti si grupuri cu care poti face iesiri ..
Daca-ti place cu bicla e cel mai ok asa.

Probleme pot fi daca stai la etaj sus si ai lift mic la bloc ... daca esti persoana comoda, atehnica, fara rabdare ..

In caz ca alegi bicicleta personala nu proceda ca toti habarnistii incepatorii, ce cumpara mtb pe care-l folosesc in oras. Posted Image

Edited by sirgoofy, 26 March 2024 - 14:24.


#5
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Apropo de bicla. Tot imi zice sotia ca vrea. Ceva(nu ma pricep)roti medii si cadru ,,de femeie,,. Neaparat cos in fata.  Problema e parcarea.  Ca aici e twilight zone,dispar. Dupa o bere -evrica! o parchez in duba.   Deci e sanatos biciclatul dar daca nu ai la indemana si sigur un loc parcare iti mananca sist. nervos.

#6
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,951
  • Înscris: 15.04.2019

View PostAnn0nyym0us, on 26 martie 2024 - 12:58, said:

3 clienti, 250 de lei pe an. Da, afacere.
3 clienti marti la 11:30. In weekend e plin parcul cu biciclete inchiriate. Daca nu vrei abonament (si eu zic ca merge scumpit), costa 20 lei/h.
Ar trebui montate suporturi cu blocare automata (cum tot ei au pentru cele partajate urban). Il deblochezi din aplicatie, pedalezi, o aduci inapoi. Angajatul vine cand vrea el, sa mai dea la pompa & constate (eventual remedieze parte din) defectiuni.

#7
jmek4you

jmek4you

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 22.05.2011

View Postsirgoofy, on 26 martie 2024 - 14:14, said:

In caz ca alegi bicicleta personala nu proceda ca toti habarnistii incepatorii, ce cumpara mtb pe care-l folosesc in oras. Posted Image

La ce strazi avem in unele orase, nu se preteaza nimic altceva inafara de MTB. MTB cu cauciucuri slick dar sa fie MTB.
Stai fara griji la canale, linii de tramvai, tren, borduri, etc.

#8
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,809
  • Înscris: 03.02.2007
După niște ani pe MTB, tot pe cursieră prefer. E mult mai rapidă decât MTB-ul. Sau măcar să fie o bicicletă de oraș ușoară cu cauciucuri subțiri.

Evit pistele pe cât posibil, în afară de cea de pe Splai, pe Calea Victoriei și pe Bd Regele Mihai. Majoritatea sunt porcării denivelate, înguste, pe trotuar printre pietoni și cu multe curbe degeaba.

Una e să tragi 14-15 kg după tine, alta e cu 8 kg.

Cei cu Fat Bike-uri sunt un mister pentru mine, mi se pare că fac Show-off inutil pe picioarele, plămânii și timpul lor(au viteza la jumătate din a mea pe cursieră).

#9
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,786
  • Înscris: 12.01.2018

Vizualizare mesajDigix, pe 26 martie 2024 - 18:43, a scris:

După niște ani pe MTB, tot pe cursieră prefer. E mult mai rapidă decât MTB-ul. Sau măcar să fie o bicicletă de oraș ușoară cu cauciucuri subțiri.

Evit pistele pe cât posibil, în afară de cea de pe Splai, pe Calea Victoriei și pe Bd Regele Mihai. Majoritatea sunt porcării denivelate, înguste, pe trotuar printre pietoni și cu multe curbe degeaba.

Una e să tragi 14-15 kg după tine, alta e cu 8 kg.

Cei cu Fat Bike-uri sunt un mister pentru mine, mi se pare că fac Show-off inutil pe picioarele, plămânii și timpul lor(au viteza la jumătate din a mea pe cursieră).
De ce crezi ca trebuie sa se grabeasca neaparat?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate