Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Chirie noua

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#19
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,900
  • Înscris: 20.10.2015

View Postambr0zie, on 25 martie 2024 - 10:45, said:

S-au scris lucruri bune mai sus dar iti mai zic si eu cateva, din experiente proprii care mi-au scos peri albi:
1- stabileste clar, in contract, despre vizitele proprietarului. Nu are ce cauta acolo, nu esti la internatul liceului incat sa faca pedagogul inspectie.

2- chiar daca suna ciudat, evita chiriile suspect de ieftine sau apartamentele foarte saracacioase.

3- procesul verbal cu starea lucrurilor e foarte, foarte important. Si cine suporta reparatia in caz de defectiune "normala" - adica nu din vina chriasului, ci a vechimii. Eu am patit-o, in doua chirii, la diferenta de 10 ani una fata de alta (da, am stat multi ani cu chirie). O masina de spalat care avea deja peste 15 ani si un frigider care avea vreo 12 si fusesera forjate bine inaintea mea - "cand ai venit erau bune, le repari".

4- cand platesti chiria lunara, fa-o ori prin transfer bancar ori sa ai o hartie la mana in care sa dovedesti ca ai platit. Am patit-o si pe asta, intr-un apartament unde am stat multi ani. Proprietara era ametita tare. La un moment dat, vazand ca sunt serios, cerea chiria la cateva luni.

5 Fii civilizat. Ai grija de lucruri, de curatenie, fii linistit. Adica incearca sa te comporti responsabil,

Super toate!
Si vorbesc dpdv al propretarului
Ba eu merg un pas mai departe

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate