Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Achizitie telefon nou 2000-2500 lei

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 30.12.2007
Vreau sa iau un telefon in 2000-2500 lei, de preferat vindut de emag ca am cont genius si am perioada mai lunga sa-l returnez daca nu-mi convine ceva la el, mai am un voucher de 800 lei care ma ajuta sa mai scad pretul total. Ma intereseaza sa fie bun pentru apeluri (semnal gsm si calitate/volum apel), semnal bun gps pentru ca va fi folosit la deplasari in tara folosind waze si autonomie baterie cit mai mare. Ma multumeste 128GB, hai 256GB maxim, ce e mai mult e ca si bonus. Vreau un model nou cu update-uri cit mai lungi, eu il voi folosi vreo 2 ani si va merge la cineva din familie cind il voi schimba. Initial eram decis sa iau Oneplus Nord 3, dar in bugetul asta observ ca as mai avea Xiaomi Redmi Note 13 pro plus 5G, Xiaomi 13T, Honor 90 iar Samsung A55 care abia il asteptam sa apara e cam scump si e tot cu margini groase. Motorola au ceva ce nu-mi place, Oppo si Realme nu au ceva care sa-mi atraga atentia, iar Huawei fara GMS nu pot folosi, Pixel inca nu m-a captat vad ca mai apar probleme la update-uri, autonomia si incalzirea nu sunt chiar ok ca as fi luat un 7.
Nu ma intereseaza sh, vreau sa iau exemplar nou, model nou, minim 2023, care sa fie norocosul?

#2
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,666
  • Înscris: 21.03.2020
https://www.gsmarena...&idPhone3=12070
Nu cred ca primesti la chinezesti updateuri mai mult de 2 ani...

#3
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,819
  • Înscris: 30.08.2006
Redmi e gama low end indiferent ce pret astronomic are. Xiaomi 13T e alta mancare de peste.
Honor 90 e cel mai anemic din toate. La A55 trebuie sa ai rabdare ca sa ajunga pretul la nivelul corect.
OnePlus Nord 3 e un telefon greu. 200gr e un heavy si nu e neaparat ceva rau ca si Xiaomi 13T.

Edited by Leo2006, 24 March 2024 - 16:12.


#4
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 30.12.2007
Nord 3 si Redmi Note 13 Pro+ spun ca dau 3+1 ani, iar la 13T spun ca dau 4+1 ani. Nu stiu daca respecta in timp ceea ce promit.

#5
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,986
  • Înscris: 30.11.2021
Ma gandeam pe la Honor 90.
Xiaomi 13 pro + este telefon bun dar camera este de buget.

Aia 800 de lei se aplica la orice cumparatura de pe emag?
Zic si la magazinele partenere?
https://www.emag.ro/...e/pd/DTCFSKYBM/

#6
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 30.12.2007
Am facut o simulare cu un produs vindut de partener si voucherul este acceptat. As cumpara totusi ceva vindut de emag pentru retur pina la 60 de zile, la produs luat de la partener ai retur 14 zile. Link-ul este de la Pro 5G simplu, eu as lua totusi Pro+ ca e vindut de emag.

#7
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,986
  • Înscris: 30.11.2021
Am gresit linkul de mai sus, vroiam sa zic de Honor 90: https://www.emag.ro/.../pd/DFQBYDYBM/?
Are o camera decenta, pentru "800 de lei" este un telefon calumea.

#8
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,819
  • Înscris: 30.08.2006
Verifica sa vina cu alimentator si husa in pachet. Sunt magazine care vand varianta doar cu telefon. Alimentator de Honor e foarte greu de gasit, la fel si husa.

#9
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 30.12.2007
Honor 90 doar asta e vindut de emag. Incarcatoare prin casa, am de la Huawei modele vechi 20w, de la iPhone 20w si un Baseus modelul asta de 65w. Macar unu ar trebui sa fie compatibil daca nu vine cu incarcator in pachet.

#10
ved3neu

ved3neu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 13.02.2008
Samsung Galaxy A55.
E aparut luna aceasta. O sa aiba 4 ani actualizari de sistem si 5 ani actualizari de securtiate.
Bateria mare de 5000mah.
E clasa de mijloc de la Samsung.
Se incadreaza in bugetul tau pe Emag.


My bad. am vazut ca ai specificat ca nu te incanta A55.

Edited by ved3neu, 24 March 2024 - 16:56.


#11
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 30.12.2007
Iau in calcul si A55 dar mai asteptam review-uri sa vedem ce e de capul lui, discutind strict dpdv pret si aspect, a aparut scump si are margini groase. Sa vedem totusi daca e o evolutie care sa merite fata de A54 care a fost la ~1450lei la emag.

#12
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,557
  • Înscris: 06.03.2016
Pai cam pe acolo o sa ajunga si A55 dupa cateva luni. Acum clar nu merita Posted Image

#13
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 30.12.2007
A54 a ajuns la pretul asta nou dupa un an, resigilat chiar mai jos. A55 nu cred ca ajunge la pret de A54 in citeva luni.

#14
lg

lg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 20.08.2004
Ai putea sa te uiti si la un Oppo Reno 10.

#15
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 30.12.2007
M-am uitat la Reno10, are telefoto in plus fata de Nord 3, dar 1+ are procesor mai puternic si memorie ufs 3.1 vs ufs 2.2. La telefonul care urmeaza sa-l iau nu ma intereseaza in mod special camera. Ambele fiind din grupul BBK as lua totusi Nord 3.

#16
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,117
  • Înscris: 04.09.2013
S22 nu te incanta? Cred ca mai are vreo 2 ani de update-uri. E ~2500 momentan la emag. Am citit ca vrei an minim 2023, dar poate e de luat in calcul si S22.

Mai e si S23 FE la 2500 pe evomag.

#17
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 30.12.2007
Ca si marime s22/23/24 nu prea-mi place, ar fi relativ ok dar au bateria mica, am avut iPhone 15 Pro citeva zile si l-am returnat, asa am descoperit ca din dorinta sa aleg un model compact astea mici sunt cam mici. S22 mai are si procesor exynos care nu e ce trebuie pentru mine. S-urile simple sunt cam mici, as fi ales totusi un model + dar am bugetul mic pentru acel telefon, am avut in trecut un S22 Ultra pe care l-am returnat (baterie cam slaba si caldura cam mare pentru mine), i-am dat o sansa lui S24 Ultra, l-am avut citeva zile dar l-am returnat, forma aia patratoasa nu-mi place de nicio culoare. S23FE are bateria mica si ofera autonomie mica, la noi are procesor exynos.

Edited by xew, 24 March 2024 - 22:57.


#18
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,666
  • Înscris: 21.03.2020
La banii aia trebuie sa faci compromisuri daca nu vrei Samsung...

Quote

Ma intereseaza sa fie bun pentru apeluri (semnal gsm si calitate/volum apel), semnal bun gps pentru ca va fi folosit la deplasari in tara folosind waze si autonomie baterie cit mai mare. Ma multumeste 128GB, hai 256GB maxim, ce e mai mult e ca si bonus. Vreau un model nou cu update-uri cit mai lungi

Spor la returnari :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate