Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 

Tehnologie anul 3000 sau eu omul cavernelor?

* - - - - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
31 replies to this topic

#19
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Daca erau plante bagate la ciorap, sa nu fie de fumat...

#20
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,170
  • Înscris: 24.11.2006
Problema trebuie lamurita "in familie", eu am inteles cam ce doreste initiatorul. Cu alte cuvinte a ajuns la disperare, in prima instanta au folosit detergenti si balsamuri iar dupa s-a ajuns la... ceai. Ca exista multe tampenii scrise pe internet si unii le dau crezare? Evident. Ca exista detergenti bio? Foarte adevarat! Dar de la detergenti bio pana la ceai bagat in soseta e o diferenta enorma.

Vizualizare mesajnei-k, pe 06 martie 2024 - 05:52, a scris:

In curând: topicul de mare interes "cum ne ștergem la kur' și conrinuarea "pe câte părți folosim hârtia igienică" (aste era cumva?!)...

Ai fi surprins de anumite lucruri, de la clasicii in viata, citire:

Citat

Maşinile de spălat noi folosec puţin apă. Spălatul înseamnă multă apă şi mult timp. Altfel nu e spălat, e doar imitaţie. Şi nu glumesc.
Wecinul Costică cu bazinul sus are unele avantaje:
1) Pe un lanţ se pot pune mai multe mânere. Foloseşti mânerul în funcţie de cât de murdar eşti pe mâini. Nu ştiu dacă se poate pune lanţ pe ambele părţi;
2) Pot fi "telecomandate" - eşti în cadă, ai lanţ dus până la cadă, tragi mâner la cadă şi gata, nu mai ieşi din cadă;
3) Pot ai autoamorsate prin ridicarea nivelului plutitorului - numai dacă-s din alea fără capac, deşi cred că şi unele cu bazin cu capac se pot: pui o tijă, ridici nivelul flotorului şi se autoamorsează. De exemplu dai cu detartrant şi vrei să tragă apa de mai multe ori, fără să stai lângă să te irite la ochi; după ce ai terminat de făcut curăţenia cobori flotorul la nivelul normal. De folos şi cu alte ocazii când vrei să tragi apa de mai multe ori.

De astea ce zici? :lol:

#21
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,788
  • Înscris: 12.01.2018

Vizualizare mesajeiffel, pe 06 martie 2024 - 11:08, a scris:

lavanda in sosete.
dacă era cânepă?

#22
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,368
  • Înscris: 11.08.2003
Interesant e ca unii chiar au luat in serios topicul asta, trebuia sa fie unul de aberat in voie si de pus imaginatia la treaba dar n-a iesit cum am sperat. Sunteti mult prea seriosi, serios! :)
Da, am apucat sa aflu istoria intamplarii inainte de a posta dar am preferat sa ne distram putin in voie. Habar n-am de care picior este pentru ca sosetele nu par a avea ceva care sa faca diferenta asa ca nu tinem cont de acest aspect. La fel, nu stiu daca e de fata sau de spate pentru ca avem mai multe editii si, tot asa, sunt purtate cum se nimereste. (Context: toate sunt luate din acelasi loc, la intervale de timp diferite asa ca au mici diferente intre ele. Amandoi purtam aceleasi sosete)
Infuzorul home-made, pentru ca asta era, l-a folosit pentru... infuzii, ca asta face cam zilnic. E "scump" unul dedicat asa ca a ajuns la aceasta improvizatie ciudata, din punctul meu de vedere. Din greseala sau neatentie a ajuns in gramada de rufe murdare si mai departe...

Procesul de gandire prin care ai folosi o soseta care nu e noua pentru a-ti baga nasul in aburii formati inca mi-e strain.
Da, n-a fost nimic spectaculos, nici vreo iarba ilegala, nici cu vreun scop in spalare dar "instrumentul" folosit a fost.
Imi cer scuze ca v-am ocupat timpul cu prostiile mele si v-am tinut, probabil, din descoperirea tratamentului pentru cancer sau ultima zecimala a lui pi.

#23
Skyler-ftw

Skyler-ftw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,281
  • Înscris: 28.02.2008
De ceai n-am auzit, dar stiu pe cineva care a incercat sa spele rufe cu nuci si au iesit toate verzi. Internetul e o sursa nelimitata de "leacuri babesti", te doare capul cate poti vedea pe anumite grupuri de facebook.

#24
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,541
  • Înscris: 21.12.2006
Sorinel, nu erai tu ăla care muta subiectele de pe Reddit pe Softpedia?

@Adm , știi că Google penalizează site-urile care au conținut similar cu al altora mai vechi. Analizează dacă e benefic sau nu, pe termen lung...

#25
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,368
  • Înscris: 11.08.2003
Nici n-am cont acolo si nici curios nu sunt ce se scrie acolo. Daca m-ai alaturat acelei informatii, e stocata gresit. :D

#26
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,036
  • Înscris: 07.11.2006

Vizualizare mesajnei-k, pe 06 martie 2024 - 05:52, a scris:

și conrinuarea "pe câte părți folosim hârtia igienică" (aste era cumva?!)...

...sau de cate ori folosim aceea hartie?

#27
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,368
  • Înscris: 11.08.2003
Asta imi aminteste de bancul/provocarea aia: cum pot merge 3 barbati cu 2 prezervative la o parapuda fara ca vreunul sa intre in contact cu ceilalti sau cu ea. :D

#28
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 16.08.2010

Vizualizare mesajSkyler-ftw, pe 06 martie 2024 - 16:59, a scris:

De ceai n-am auzit, dar stiu pe cineva care a incercat sa spele rufe cu nuci si au iesit toate verzi. Internetul e o sursa nelimitata de "leacuri babesti", te doare capul

Ori a auzit de nuci de săpun și n-a înțeles bine, ori a vrut să vopsească rufele verzi - din două una.   Posted image

Vizualizare mesajsorin147, pe 06 martie 2024 - 16:49, a scris:

Interesant e ca unii chiar au luat in serios topicul asta, trebuia sa fie unul de aberat in voie si de pus imaginatia la treaba dar n-a iesit cum am sperat. Sunteti mult prea seriosi, serios! Posted image

Încerc să nu iau prea în serios topicul ăsta dar acum că ai explicat ce s-a întâmplat realizez că nici nu era locul lui la fun. Îmi place să beau ceaiuri dar n-am încercat niciodată infuzie de șosete. Posted image

Din toate obiectele de prin casă, ultimul obiect pe care l-aș fi ales să mă ajute să fac ceai era o șosetă. Ah, ba nu! Chiloții !   Posted image

Vizualizare mesajsorin147, pe 06 martie 2024 - 16:49, a scris:

Procesul de gandire prin care ai folosi o soseta care nu e noua pentru a-ti baga nasul in aburii formati inca mi-e strain.

Odată ce ai băut infuzia... chestia cu inhalatul merge mai ușor.  Posted image

#29
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,885
  • Înscris: 28.11.2006
This socks!

Sau This sucks, nu mai stiu cum se scrie...

#30
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,170
  • Înscris: 24.11.2006

Vizualizare mesajFreeThinker, pe 07 martie 2024 - 09:43, a scris:

Încerc să nu iau prea în serios topicul ăsta dar acum că ai explicat ce s-a întâmplat realizez că nici nu era locul lui la fun. Îmi place să beau ceaiuri dar n-am încercat niciodată infuzie de șosete. Posted image
Odată ce ai băut infuzia... chestia cu inhalatul merge mai ușor.  Posted image

I se zice zeama de sosete, e asemantoare precum supa la c...e, aia de peste vara! Mai intru in detalii? :lol: Nici eu n-am avut vreodata curiozitati de genul asta si nici nu le voi avea vreodata.

Repet, eu n-am baut infuzie din aia, de inhalat, da! Mai ales cand mi-am satisfacut stagiul militar, vara! Daca aveai stomacul si nasul suficient de neantrenate, puteai sa dormi lejer unde se tineau bocancii. Nu era nici cea mai mica problema cu tantarii sau mustele. Era, asa, un abur, se mai si lipea de pereti. Idem si pentru sosete! Daca le puneai langa bocanci luau pozitia de drepti fara prea mare greutate. Ca le puteai folosi pe post de ciocan, unele dintre ele, sau agata pe tavan, o alta discutie.

#31
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 16.08.2010

Vizualizare mesajpufonel, pe 08 martie 2024 - 22:13, a scris:

This socks!

Sau This sucks, nu mai stiu cum se scrie...

Deez nuts!  Posted image

#32
Lexon

Lexon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,600
  • Înscris: 07.08.2011

View Postsorin147, on 06 martie 2024 - 16:49, said:

... Sunteti mult prea seriosi, serios! Posted Image ...
Noi glumim, tu esti cel care ia discutia in serios. Iar ideea cu plantele in masina de spalat mi se pare chiar interesanta, n-ar fi exclus ca la un moment dat sa o incerc.
Uleiuri esentiale in detergent am mai pus, asta e next level.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate