Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

M-a înșelat sau are ea dreptate?

- - - - -
  • Please log in to reply
101 replies to this topic

#37
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,490
  • Înscris: 21.04.2014
Eu vreau sa aflu numele artistului. :D

Nu-mi pot imagina unul care tine un concert de citeva ore, socializeaza si bea cu lumea pina dupa miezul noptii, iar apoi mai are energie si de o aventura amoroasa. Functioneaza cumva pe Duracell?  :lol:

#38
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,542
  • Înscris: 16.03.2007
ce varsta ai daca n-ai auzit de amphetamine pana acum.. cum crezi ca-si duc astia concertele?

probabil i-a dat si ei ceva.. macar niste colti de rădașcā.

Edited by laffin, 06 March 2024 - 15:07.


#39
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,490
  • Înscris: 21.04.2014
Am auzit ca nu la toata lumea da un efect energic. La unii pot aparea reactii adverse ca: stari de somnolenta, ameteala, aritmie, lipsa de concentrare. :)

#40
Capcaunul

Capcaunul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 775
  • Înscris: 06.04.2005

View PostAlexEn, on 06 martie 2024 - 11:01, said:

Tu intelegi ca e vorba despre o relatie intre doi oameni care sunt adulti?
Nu ii zici partenerului ca are sau nu are voie sa faca ceva, nu ii interzici. Ala e comportament abuziv, in cazul in care nu ti-e clar.
Ce atata comportament abuziv?

Ii spune foarte clar: "Asta e lista cu chestii care ma deranjeaza grav. Daca faci una din astea (inclusiv sa umble prin locuri dubioase, la ore dubioase cu barbati), iti faci bagajele si te muti la ma-ta/am terminat-o definitiv."

#41
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,996
  • Înscris: 18.12.2007
Si asta e ceea ce se numeste limita.
Nu ii interzici sa se duca nicaieri, doar ii spui care sunt consecintele. Ce nu ti-e clar?

#42
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,875
  • Înscris: 26.01.2010

View PostTaoL3, on 05 martie 2024 - 17:56, said:

Salut,

Apelez aici la voi pentru ca imi e mai usor decat sa discut cu cunoscutii despre asta, mai ales ca e recenta faza. Prietena mea s-a bag in ONG-uri cu tenta politice, Nu traim in Romania, deci nu are treaba cu ce e pe aici.
Organizeaza evenimente de tot felul inclusiv concerte mici sau medii prin parcuri. OK. Acum ceva timp au invitat un artist pop sa cante. Tipul arata ok si prietena mea a tot vorbit de el. Ce minuant e, ce voce are, ce fain se imbraca. Am tacut sa nu fiu gelos. Dar dupa concertul ala din parc s-au dus toata echipa la hotel la el. Nu toata echipa de fapt, dar multi membri, barbati si femei. Au stat la barul hotelului pana tarziu in noapte cu tipul asta. Pe la unu, doua noaptea au plecat unul dupa altul. Dar stiu ca prietena mea nu. Mi-a confirmat-o un tip. Am intrebat-o unde a fost peste noapte, a recunoscut fara probleme ca a fost cu echipa cu ala, dar a zis ca a plecat cu ei. Aici stiu sigur ca m-a mintit. Ei au plecat, ea a ramas. Cand am confruntat-o a zis ca iar am crize tampite de gelozie. Ca da, a mai ramas la un pahar cu el, ca pana la urma ea a fost persoana lui de contact, ca asa e respectuos, ca era gazda lui. (asta se intampla pe la 3 noaptea asadar, la hotel)
Si ca a fost nevoita sa ma minta ca nu are chef de comentarii nefondate din partea mea. Dar ca a plecat apoi si ea.
Nu am mai vorbit de 2 zile cu ea. Nu stiu ce sa fac. Ea mi-a scris intr-o seara cum sunt si i-am dat seen. Ar trebui sa vorbesc cu ea? Suntem de un an jumate impreuna. Relatia mergea bine, dar ma simt pacalit si mintit. Totusi nu stiu daca exagerez sau nu.
Ea are 25 de ani, el 32.

Eu zic ca NU te-a inselat dar recomand despartirea si nu pentru ca te-a inselat si/sau mintit ci pentru ca nu ai incredere in ea iar ea e constienta de asta
A ales o minciuna alba ( a mintit ca a plecat odata cu ceilalalti ) ca sa nu incepi cu ''de ce'' .
Mai devreme sau mai tarziu o sa ii ceri sa-si schimbe jobul pentru ca tu nu ai suficienta incredere in ea si oricum o sa-ti dea papucii
Mai bine discutati acum , va despartiti amicabil si cauti o tipa care nu sta la baut cu clientii

View PostCapcaunul, on 06 martie 2024 - 16:28, said:

Ce atata comportament abuziv?

Ii spune foarte clar: "Asta e lista cu chestii care ma deranjeaza grav. Daca faci una din astea (inclusiv sa umble prin locuri dubioase, la ore dubioase cu barbati), iti faci bagajele si te muti la ma-ta/am terminat-o definitiv."
Nu e nimic dubios sa ramai la o pahar impreuna cu echipa dupa un concert pe care tu l-ai organizat

#43
Ev_eee

Ev_eee

    Smochină Înghețată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,728
  • Înscris: 12.07.2022
Nu prea ai cum să știi sigur. Ori ai încredere n ea, ori nu. Dacă n ai, nu văd de ce ai mai continua relația.

#44
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 01.11.2005

View Posthoneybee, on 06 martie 2024 - 14:56, said:

Nu-mi pot imagina unul care tine un concert de citeva ore, socializeaza si bea cu lumea pina dupa miezul noptii, iar apoi mai are energie si de o aventura amoroasa. Functioneaza cumva pe Duracell?  Posted Image
Esti in urma soro. Sunt artisti care consuma chestii ca sa tina concerte si o saptamana in lant...

#45
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 15.01.2014
Hai să gândim invers nițel.

Eu atât știu, dacă stăteam eu ultimul la hotel cu nu știu ce "vedetă" bunăciune până la 3 noaptea, împărțeam căsuța cu câinele afară cel puțin o săptămână.

Bine eu sunt antrenat știu că așa ceva nu se face, oricât de "gazdă" ai fi.

E vorba de respect față de partener, cum a zis foarte bine business11.
Evident că ești adult și faci ce vrei, girl power.
Dar să nu creezi situații de astea care dau de bănuit dacă îți respecți partenerul.

La urma urmei nici nu contează dacă a dat bursucul la veveriță, ci că situația după comportament, e posibilă, poate și în viitor.


#46
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011

View Posthoneybee, on 06 martie 2024 - 14:56, said:

Eu vreau sa aflu numele artistului. Posted Image

Nu-mi pot imagina unul care tine un concert de citeva ore, socializeaza si bea cu lumea pina dupa miezul noptii, iar apoi mai are energie si de o aventura amoroasa. Functioneaza cumva pe Duracell?  Posted Image

Cum naiba sa nu fie posibil? Toti artistii mari care merg in turnee si au zilnic concerte, dau la bicicleta dupa concerte la greu. Multi sunt pe cocaina, ca altfel nu rezista.

Plus ca este foarte usor sa dai de domnisoare pentru o noapte in astfel de situatii. Ele vad in artist un fel de idol, multi dintre ei arata bine, plus ca sansa sa il mai vezi odata este aproape 0 si riscul este mic.

Eu in trecut tineam alaturi de un coleg conferinte si traininguri cu jobul prin toata Europa. Colegul meu nu exista seara dupa ce aveam conferintele sau trainingurile sa nu dea la bicicleta la o domnisoara care era si ea acolo.

#47
TaoL3

TaoL3

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 05.03.2024
OK, m-am vazut cu ea, am discutat. Tot jura ca nu a facut nimic. Nu am nicio dovada ca a facut, dar nici nu pot zice ca am incredere in ea acum. I-am propus sa luam o pauza macar o saptamana. Vedem ce va fi

#48
TaoL3

TaoL3

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 05.03.2024
Iar legat de comentariul acela cu de ce i-am permis. Probabil a fost doar o exprimare nefericita. Dar oricum nu am dreptul eu sa interzic cuiva adult sa se deplaseze unde vrea. Nu imi apartine fata. Normal ca nu imi place unde a decis sa se deplaseze, daca e sa folosesc acelasi cuvant. Si tocmai de asta ma indepartez momentan.

#49
Zuy

Zuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 19.11.2006
Sotul gelos angajeaza un detectiv sa-i urmareasca sotia, pe care o banuia de infidelitate.
Dupa o saptamana de filaj, detectivul ii da raportul:
  • Trei zile la rand sotia dumitale a plecat de la serviciu impreuna cu seful ei si dupa ce au luat pranzul intr-o atmosfera romantica, cu flori si sampanie, au ras si s-au tinut de mana in separeul unui restaurant cochet, s-au dus la hotel si s-au inchis in camera.
  • Si mai departe ce s-a intamplat?
  • Pai mai departe i-am vazut pe gaura cheii cum se sarutau.
  • Extraordinar! Simt cum ma sufoc de manie. Si mai departe ce s-a mai intamplat? intreba sotul gelos.
  • Pai barbatul a trantit-o pe pat si s-a aruncat peste sotia dumitale.
  • Da… si? Ce s-a intamplat mai departe, ca o omor in bataie!!!
  • Pai el si-a scos camasa si ea bluza…
  • Ah, divortez!!! Spune mai departe!
  • Pai si-a scos el pantalonii si doamnei i-a dat fusta jos.
  • Nu-mi vine sa cred! Asa nu se mai poate!!! Si, si???
  • Pai si-au dat si lenjeria jos.
  • Si?!?!
  • Pai nu mai stiu, ca au pus lenjeria pe clanta usii si n-am mai vazut, zise detectivul.
  • Uite vezi, oftează soțul, incertitudinea asta mă omoară!!!

Așa e sau nu ?Posted Image

#50
WorstSpiderman

WorstSpiderman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 18.06.2019

View Postlaffin, on 06 martie 2024 - 08:12, said:

ti-a lovit-o artistu.. aia e, ea a ridicat coada. mai da si tu la ea pana gasesti alta mai buna, nu fi fraer sa te desparti sa stai pe laba.

View Postlaffin, on 06 martie 2024 - 15:05, said:

ce varsta ai daca n-ai auzit de amphetamine pana acum.. cum crezi ca-si duc astia concertele?

probabil i-a dat si ei ceva.. macar niste colti de rădașcā.
sincer...pentru asta am intrat pe topicul asta
U make my day
Thanks

#51
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,490
  • Înscris: 21.04.2014

View Posttehnics, on 06 martie 2024 - 17:07, said:


Sunt artisti care consuma chestii ca sa tina concerte si o saptamana in lant...

View Postbusiness11, on 06 martie 2024 - 17:46, said:


Cum naiba sa nu fie posibil? Toti artistii mari care merg in turnee si au zilnic concerte, dau la bicicleta dupa concerte la greu. Multi sunt pe cocaina, ca altfel nu rezista.


Baieti, nu stiu de unde ati dedus ca ar fi vorba de un mare artist, care se drogheaza ca sa aiba succes de-o noapte la femei. :habarnam:
Eu am inteles ca a fost unul care a cintat intr-un parc ca un greieras, iar dupa aia a stat la un pahar de vorba cu organizatorii spectacolului in aer liber. De-aia si intrebam cine-i necunoscutul?! :P


#52
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,875
  • Înscris: 26.01.2010

View Postbusiness11, on 06 martie 2024 - 17:46, said:

Eu in trecut tineam alaturi de un coleg conferinte si traininguri cu jobul prin toata Europa. Colegul meu nu exista seara dupa ce aveam conferintele sau trainingurile sa nu dea la bicicleta la o domnisoara care era si ea acolo.
Colegul tau era o combinatie de Brad Pitt/Ryan Reynolds/jason momoa cumva de avea atata succes la biciclit sau canta la chitara dupa ce terminati conferintele?
Tu de ce nu bicicleai , erai luat  sau nu a tabarat nici o biciclista pe tine ?

Edited by Noua_pe_site, 06 March 2024 - 23:36.


#53
stefians

stefians

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,211
  • Înscris: 12.09.2019
Offf doamne Dumnezeule,intru si eu după atata timp si dau peste subiectul asta 🤕🤕🤕🤕
E logic că te-a inselat nenicule, altfel nu te mintea .Asa ca important este viitorul,nu te despărți de ea sa rămâi singur si sa nu ai ce ... , rămâi cu ea ,foloseste o si caută alta , când o găsești si e ce trebuie trage i zdrenței un picior in fund si sa se duca dracului.
Doamne ferește si apară mă de napârki 🤕🤕

#54
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,542
  • Înscris: 16.03.2007

View Posthoneybee, on 06 martie 2024 - 23:09, said:

Baieti, nu stiu de unde ati dedus ca ar fi vorba de un mare artist, care se drogheaza ca sa aiba succes de-o noapte la femei. Posted Image
Eu am inteles ca a fost unul care a cintat intr-un parc ca un greieras, iar dupa aia a stat la un pahar de vorba cu organizatorii spectacolului in aer liber. De-aia si intrebam cine-i necunoscutul?! Posted Image

se vede ca esti de moda veche, nu prea le ai cu astea Posted Image
nu conteaza cat esti de mare sau mic "artist", trebuie doar sa te comporti ca unul. fake it till you make it e deviza astora de se cred artisti. astia si cand se incalta cu sosetele, impodobesc bradul sau duc gunoiul se cred "artisti". si ce artist e ala fara groupies la hotel? prietena nefericitului, i-a intregit rolul artistului. i-a confirmat ca defapt e un mare artist, nu cum vorbesc frustratii aia pe net de el.

dar, da.. ar fi interesant sa-i ascultam coverul la coco jamboo pe youtube.

Edited by laffin, 07 March 2024 - 07:31.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate