Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Acasă TV devine televiziune generalistă

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#1
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,837
  • Înscris: 06.11.2018
Conform ședinței CNA de astăzi, Acasă TV devine generalista, vor introduce 2 buletine de știri la 11 și 15 și emisiuni educative în weekend.

#2
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,357
  • Înscris: 19.01.2015
Se revine la ce a fost odata pana in 2014 cand a inceput sa difuzeze numai telenovele iar din 2017 s-a numit PRO 2 pana in 2022.

#3
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,841
  • Înscris: 14.10.2008
Acasa de pe vremea Betty cea Urata nu se mai intoarce.

Stiu ca exista Acasa Gold.

#4
AlexFCSB4

AlexFCSB4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 02.06.2020
Să nu ne mire să vedem meciuri de la Euro 2024 pe Acasă.

#5
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008
Părerea mea era că Grupul Pro, dacă voia să facă ceva pe bune cu postul ăsta TV, trebuia să-l facă de mult generalist și să fie un de SAT 1 pentru PRO 7 din Germania. Să aibă 2 generaliste puternice.

#6
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,932
  • Înscris: 12.03.2010
Mi se rupe, cu cind a aparut AcasaTV a inceput decaderea ProTV-ului, de unde pina atunci era intr-un soi de avangarda modernizarii Romaniei, a recazut in balcanism si telenovelism, cu Teo & shiet.

Nici o sansa sa ma uit la el, nici nu stiu daca m-am uitat vreodata mai mult de 2-3 secunde cind treceam de pe un canal pe altul.

#7
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008
Mi se pare o mare prostie să bagi un buletin de știri (asta dacă nu e vreo reluare de la Pro TV), pe un post cu audiențe care sunt o pală amintire ale celor din vremea lui de glorie (2004 - 2010). Mai bine ar muta Vorbește Lumea pe Acasă TV, că se potrivește mai bine și chiar și Măruță ar merge acolo. Seara ar merge o telenovelă românească, cum se făceau pe vremuri, apoi in late-night monden. Așa cum erau acum vreo 15 ani. Dar PRO își neglijează cu stoicism posturile secundare, unde Antena 1 stă mult mai bine.

Vizualizare mesajhellmarvel, pe 05 martie 2024 - 13:14, a scris:

Mi se rupe, cu cind a aparut AcasaTV a inceput decaderea ProTV-ului, de unde pina atunci era intr-un soi de avangarda modernizarii Romaniei, a recazut in balcanism si telenovelism, cu Teo & shiet.

Nici o sansa sa ma uit la el, nici nu stiu daca m-am uitat vreodata mai mult de 2-3 secunde cind treceam de pe un canal pe altul.

Băi astea erau chestiile care făceau audiență. După ce a plecat Sârbu s-a pierdut ”spiritul Pro” și cred se simte și la Praga asta, de încep să facă mici schimbări. Ceva îmi spune că Mr. Cesnavicius va pleca în curând...

Nu spun că sunt chestii bune, pentru eu sunt un mare adept al modelului italian de a face televiziune (RAI), dar asta se vindea foarte bine. Vedem dacă mutarea asta va crește audiențele canalului, căci mie ceva îmi spune că nu. Antena 1 a avut inspirația să ia pe Ruxandra Ion și să-i dea timp să facă lucruri. Și pare că face niște chestii cât de cât interesante.

Vizualizare mesajNeaceasca85, pe 05 martie 2024 - 13:04, a scris:

Acasa de pe vremea Betty cea Urata nu se mai intoarce.

Stiu ca exista Acasa Gold.

Eu cred că spre asta ”trag” să se cam întoarcă, dar într-o formă modernizată. Poate anul ăsta vor face și telenovelă, că sunt 20 de ani de la Numai Iubirea. Ar fi ceva cu mișto, pentru fanii genului. Și cred că audiențele ar fi pe măsură.

Audiențele Pro TV au scăzut, nu pentru că lumea se uită pe TikTok și Instagram, ci pentru că emisiunile lor au devenit plictisitoare. De exemplu, la Românii au Talent se face un casting extrem de prost și sunt aleși doar concurenți foarte buni. Și te saturi să tot vezi mega-talente. Sarea și piperul emisiunii erau fix momentele ”proaste”, care azi nu prea mai există. Idem juriul, care nu e foarte potrivit.

Edited by miki07, 05 March 2024 - 13:25.


#8
FANCHELSEA-BVB-MILAN

FANCHELSEA-BVB-MILAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 30.07.2018
Acasă Tv la început era canal generalist destinat întregii familii iar la început de an 2000 pentru cine își mai amintește se difuzau chiar meciuri de Champions League meciuri de Divizia A pe atunci actuala ligă întâi și chiar mai prindeau și meciuri din alte campionate

era și un sistem mult mai flexibil de licențiere a meciurilor din campionatele importante

#9
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008

Vizualizare mesajFANCHELSEA-BVB-MILAN, pe 05 martie 2024 - 13:35, a scris:

Acasă Tv la început era canal generalist destinat întregii familii iar la început de an 2000 pentru cine își mai amintește se difuzau chiar meciuri de Champions League meciuri de Divizia A pe atunci actuala ligă întâi și chiar mai prindeau și meciuri din alte campionate

era și un sistem mult mai flexibil de licențiere a meciurilor din campionatele importante

Da, da, ei au transmis Dinamo - Foresta: 4 - 5.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/vsnVwqGp7NY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#10
FANCHELSEA-BVB-MILAN

FANCHELSEA-BVB-MILAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 30.07.2018
după achiziția Formula 1 am tot spus să nu cumva să vină o replică și din partea Pro TV și replica aia să nu cumva să fie Champions League luată în formulă de trei și să dispară unul din actualul parteneriat și aici mă gândesc mai mult la Orange

#11
dacibesti

dacibesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 01.02.2007

Vizualizare mesajAlexFCSB4, pe 05 martie 2024 - 13:11, a scris:

Să nu ne mire să vedem meciuri de la Euro 2024 pe Acasă.

Pentru cine nu stie sau nu mai tine minte, odata de demult, "acasa" era in weekend strict pt barbati, doar fotbal.

#12
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008

Vizualizare mesajFANCHELSEA-BVB-MILAN, pe 05 martie 2024 - 13:44, a scris:

după achiziția Formula 1 am tot spus să nu cumva să vină o replică și din partea Pro TV și replica aia să nu cumva să fie Champions League luată în formulă de trei și să dispară unul din actualul parteneriat și aici mă gândesc mai mult la Orange

Nu cred că Orange va dispărea, deși au renunțat în ultima vreme la tot felul de competiții. Sincer, m-aș fi bucurat ca Formula 1 să fie pe TVR, cum era odată. Că tot ziceau că vor să dea ”alte sporturi”. Na, ”alte sporturi”!!! Dacă e să ia Pro, cu siguranță nu vor da meciuri pe Pro TV, poate doar cele la 21:45, altfel la înghesuie pe Voyo și Pro Arena.

Vizualizare mesajAlexFCSB4, pe 05 martie 2024 - 13:11, a scris:

Să nu ne mire să vedem meciuri de la Euro 2024 pe Acasă.

Nu cred, cred că le vor da pe Pro TV și Pro Arena. Acasă va fi un fel de Kanal D probabil. Seriale turcești, știri, emisiuni în day-time.

#13
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,186
  • Înscris: 27.06.2007

View Postmiki07, on 05 martie 2024 - 13:12, said:

Părerea mea era că Grupul Pro, dacă voia să facă ceva pe bune cu postul ăsta TV, trebuia să-l facă de mult generalist și să fie un de SAT 1 pentru PRO 7 din Germania. Să aibă 2 generaliste puternice.

televiziune ca nr de telespectatori a decazut enorm fata de ani 2000
sa dus vremea cu publicul avid de telenovele, cancam si emisiuni mediocre
baza este acu tictok, insta, facebook etc - acolo gasesti noua generatie de (tele)spectatori
acasa tv a promovat inca de la inceput subcultura, asa ca din partea mea poata sa-l inchida linistit ...

#14
FANCHELSEA-BVB-MILAN

FANCHELSEA-BVB-MILAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 30.07.2018
încă ceva Pro TV în ultimii ani are cumva trendul ăsta impus de la Praga să mai facă mici sau mai mari modificări cu canalele sale pentru a suge și mai mulți bani de la firmele de cablu Pro TV se știe în piață suge foarte mulți bani cei mai mulți de când au impus sistemul ăsta canal generalist și întreg grupul cu plată pe model Eurosport Discovery te uiți nu te uiți tot plătești chiar dacă nu sesizezi

#15
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008

Vizualizare mesajSTARTREK1, pe 05 martie 2024 - 14:06, a scris:

televiziune ca nr de telespectatori a decazut enorm fata de ani 2000
sa dus vremea cu publicul avid de telenovele, cancam si emisiuni mediocre
baza este acu tictok, insta, facebook etc - acolo gasesti noua generatie de (tele)spectatori
acasa tv a promovat inca de la inceput subcultura, asa ca din partea mea poata sa-l inchida linistit ...

Eu cred că oamenii ăia ar renunța în secunda 2 la TikTok, dacă ar avea telenovelă pe Acasă TV. Dar asta e doar părerea mea.

Vizualizare mesajFANCHELSEA-BVB-MILAN, pe 05 martie 2024 - 14:06, a scris:

încă ceva Pro TV în ultimii ani are cumva trendul ăsta impus de la Praga să mai facă mici sau mai mari modificări cu canalele sale pentru a suge și mai mulți bani de la firmele de cablu Pro TV se știe în piață suge foarte mulți bani cei mai mulți de când au impus sistemul ăsta canal generalist și întreg grupul cu plată pe model Eurosport Discovery te uiți nu te uiți tot plătești chiar dacă nu sesizezi

Da, dar sunt modificări mici. Nu pare că Acasă TV va deveni canal generalist în adevăratul sens al cuvântului. Chiar... te obligă să dai știri dacă ești generalist?

#16
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,841
  • Înscris: 14.10.2008

Vizualizare mesajAlexFCSB4, pe 05 martie 2024 - 13:11, a scris:

Să nu ne mire să vedem meciuri de la Euro 2024 pe Acasă.
In aprilie 2003 la Slatina era defect receiverul de Pro TV si era meci seara, ce au facut, au dat pe cel de Acasa TV pe Pro TV. Posted image

#17
FANCHELSEA-BVB-MILAN

FANCHELSEA-BVB-MILAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 30.07.2018
Apropo de știri Nu știu acum dacă mai fac chestia asta Dar într-o perioadă știrile de la ora 5 erau pe Acasă Gold după 12: noaptea

#18
Zygoth

Zygoth

    specimen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,080
  • Înscris: 29.04.2006
LOL, iar? Anyway, doar pensionerii se mai uită la televiziunea liniară.
Din partea mea, să bage Viața Satului și Tezaur Folclorist.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate