Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 

Duminica, "sportivii" si transportul public in Bucuresti

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
mouse3

mouse3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 970
  • Înscris: 22.04.2010
Da,dar metroul nu acopera tot orasul si nici centura.


#20
alseeme

alseeme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,951
  • Înscris: 17.03.2005

View Postmouse3, on 29 februarie 2024 - 16:38, said:

Da,dar metroul nu acopera tot orasul si nici centura.
Acolo nu se organizeaza evenimente de alergare, in concluzie in acele zone se circula cu transportul public.

#21
mouse3

mouse3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 970
  • Înscris: 22.04.2010
Cam multi de-formatori de opinie pe aici.
Ar fi cazul sa-mi vad de ale mele.
Multumesc tuturor pentru colaborare.

#22
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,519
  • Înscris: 02.09.2006

View Postmouse3, on 29 februarie 2024 - 15:44, said:

Iata si modestele mele argumente,sa pui pe cineva sa mai si alerge in praful si poluarea din centru facind " sport" mi se pare o timpenie tipic romaneasca.
In alte capitale or fi conditii de mediu mai bune.
Doi,chiar sint nevoit sa traversez orasul duminica.
Sa vezi batrini in baston de 70- 80 de ani abandonati de autoritati in statii,bunicii nostri care au facut tara asta,nestind cum si cu ce sa ajunga la destinatie,nu pot merge pe jos citeva strazi sa faca jonctionea de acolo,nici nu conosc zona, intreaba lumea si soferii,mi se pare o barbarie la adresa acestor oamenii carora la mai datoram ceva,macar de parul alb din cap...
Dreptul citorva sute nu poate incalca dreptul citorva zeci ori sute de mii nevoiti sa circule duminica.
daaa, e plin de batrini in baston, care stau si asteapta degeaba prin statii la orele respective! la fel si sutele alea de mii de cetateni care se dau cu autobuzul prin centru in WE! Elegant si in rindul lumii ar fi daca s-ar interzice circulatia in zona centrala in fiecare WE! soferii ar putea sa accepte asta, in schimbul faptului ca sint zeci de km de trotuare ocupate de masini parcate de tot felul de idioti, obligind adesea pietonii sa circule pe carosabil!

View Postmouse3, on 29 februarie 2024 - 16:38, said:

Da,dar metroul nu acopera tot orasul si nici centura.
nici centrul nu acopera tot orasul si nici centura! dar cu metroul poti ocoli zona respectiva in toate directiile!

View Postmouse3, on 29 februarie 2024 - 18:46, said:

Cam multi de-formatori de opinie pe aici.
Ar fi cazul sa-mi vad de ale mele.
Multumesc tuturor pentru colaborare.
da, nu intotdeauna un topic evolueaza in sensul dorit de cel care l-a deschis. Asta se intimpla de obicei doar cu cele in care se injura guvernul, presedintele sau institutiile statului!

#23
mouse3

mouse3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 970
  • Înscris: 22.04.2010
Aici m-ai prins,daca suta de mii se lasa calcata de sute asta este.
Eu nu cred ca un sportiv adevarat si olimpic ar incuraja tineretul sa alerge acolo inghitind atita praf.
Poate la alegeri le rastoarna socotelile celor care fac capital politic din manifestarile astea.
Numarul da puterea pina la urma,din pacate nu da si unirea in schimbare.

#24
flt

flt

    Euro-Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 10.01.2023
nu ziceai boss că-ți vezi de ale tale și nu mai te zvârcolești pe-aici?

View Postmouse3, on 01 martie 2024 - 23:13, said:

Eu nu cred ca un sportiv adevarat si olimpic ar incuraja tineretul sa alerge acolo inghitind atita praf.

Poate ar trebui să facem cumva să nu mai fie praf, ce zici? Praf adunat tot din cauza celor ca tine care merg cu mașina peste tot și aduc pe roți noroiul

View Postmouse3, on 01 martie 2024 - 23:13, said:

Poate la alegeri le rastoarna socotelile celor care fac capital politic din manifestarile astea.

miau miau, tu votează cu firea sau care îți promite că îți face orașul mai hidos și mai mult beton
din fericire bucureștenii s-au deșteptat și și-au dat seama ce înseamnă un primar cinstit ca Nicușor

#25
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,527
  • Înscris: 18.10.2011

View Postmouse3, on 29 februarie 2024 - 16:38, said:

Da,dar metroul nu acopera tot orasul si nici centura.
De fapt, metroul acopera doar 1/5-1/6 din oras, si asta fara partile din jurul Centurii, nu mai zic de restul (comune limitrofe). Practic greu te rezolvi daca esti cineva cu probleme de accesibilitate, Tot noi, astia mai tineri, o putem lua la picior 2-3-4 km.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate