Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Apartament Grecia - Kavala

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
OOKY13

OOKY13

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 26.01.2024

Vizualizare mesajeiffel, pe 28 februarie 2024 - 15:34, a scris:

In Thassos - care nu e departe de Kavala este o organizatie a romanilor stabiliti pe-acolo si ofera suport ptr ciine vrea sa-si cumpere ceva casa pe insula. Chiar s-au inmultit romanii proprietari de case pe insula.
Varianta Thasos mi-a trecut prin cap dar nu e buna din cauza aglomeratiei din sezon. Un coleg bulgar si-a luat o casa pe insula insa nu in zona de litoral, mai spre centrul insulei. Cel mai incantat era de clima din timpul sezonului rece si de liniste in perioadele care nu sunt varf turistic. Partea cu clima o pun si eu pe primele locuri, daca n-ai unde schia macar sa fie mai cald. Iar cand vreau sa merg la schi, Bansko este aproape de Kavala, inca un mare plus.

#20
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Eu am dat ca exeplu ca acolo sunt organizati romani care acorda asistenta in cumpararea unor cae + tot ce trebuie ptr asta.
Poti eventual sa te adresezi lor ca sa-ti spuna exact ce iti trebuie, eventual sa-ti dea persoane de contact ptr acte si restul.
Thassos-ul e aproape de Kavala si regulie sunt tot alea.

Ptr ce vrei tu oricum nu cred ca e prea convenabil - esti dependent de feriboturi si orarul lor.

Edited by eiffel, 29 February 2024 - 15:55.


#21
OOKY13

OOKY13

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 26.01.2024
E o informatie buna, desi cred ca ma voi descurca cu agentul imobiliar, fiind fratele unei colege si prietene am incredere in el. Stie zona si problemele diverselor cladiri, vechimea lor, mi-a explicat dezavantaje ale vederii frontale catre tarm. Am cautat si eu si gasit chiar la agentia lui un apartament mare si cam scump care arata perfect si imediat mi-a aratat motivele pentru care nu merita cumparat, motive legate de vechimea cladirii si problemele instalatiilor sanitare.
In ceea ce priveste Thasos, unul din motive este exact orarul feribotului. Curse frecvente si aglomeratie vara si cam putine in afara sezonului.

#22
Alex432

Alex432

    sit at big tables

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,212
  • Înscris: 28.05.2020

View PostOOKY13, on 29 februarie 2024 - 20:35, said:

mi-a explicat dezavantaje ale vederii frontale catre tarm.
Care sunt ?

#23
flt

flt

    Euro-Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,908
  • Înscris: 10.01.2023
vânt, eroziune..  nu știu cum e în Grecia, dar în Constanța în apt. spre țărm nu se poate sta iarna, frigălău maxim

#24
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,549
  • Înscris: 09.09.2017
Kavala are strazi cam stramte pentru un Ferrari. O sa-si faca praf bolidul.

https://www.google.c...i6656?entry=ttu

https://www.google.c...i6656?entry=ttu

#25
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,543
  • Înscris: 30.07.2007
Tu ai un motiv special pentru toate remarcile astea? Sau doar asa, de dragul discutiei?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate