Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Puț apă în comuna Berceni Ilfov - minimum 70 m?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017
Ia uitati aici nenorocire

https://adevarul.ro/...-a-2342807.html

Deci nu doar Berceniul e cu probleme.

#20
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,967
  • Înscris: 03.12.2005
Cum sa nu fie asa cand oamenii nu dau doi bani pe tratarea handelului? E ilustrat si aici cu diverse sfaturi si laude despre cum si-au facut gospodarii haznale. Pardon, le zic "fose" ca sa le poleiasca.

#21
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017
Oamenii sunt inconstienti. Poate asa ar fi si nemtii si elvetienii si ... oricine. Dar tocmai de asta exista autoritați. Ca sa faca ordine. Insa la noi nici asa ceva nu exista .....

#22
akeem

akeem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,949
  • Înscris: 17.10.2003
Nu mai vorbim de firme care îmbuteliaza din zonă și vând în supermarket (ca nu tot ce e în magazin provine din izvoare unde abia ajunge capra neagră, și aia doar cand își pune copitele Simex).

#23
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,543
  • Înscris: 30.07.2007

View Postakeem, on 27 februarie 2024 - 10:29, said:

Nu mai vorbim de firme care îmbuteliaza din zonă și vând în supermarket (ca nu tot ce e în magazin provine din izvoare unde abia ajunge capra neagră, și aia doar cand își pune copitele Simex).
Cu o pagina in urma este o trimitere catre o pagina de internet in care se vorbeste despre firme care imbuteliaza din acviferul Fratesti:
https://ondrill.ro/f...ul-de-fratesti/
Daca ai cunostinta despre firme care imbuteliaza "din zonă și vând în supermarket" te rog sa le publici, sa ne ferim.

#24
akeem

akeem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,949
  • Înscris: 17.10.2003
Cred ca aia de la Lidl. Am luat sapt trecuta un bidon ca m-a sunat nevestina. Nu m-am uitat cât costa ca era la grămadă cu altele, apoi am văzut pe bon ca a fost vreo 3 lei și ceva, adică la jumate decât Bucovina ori Perla Harghitei ce iau de obicei. Mi s-a parut suspect, am cautat pe net și am văzut ca au fost ceva scandaluri pe tema asta, inclusiv firma respectiva nominalizată. Drept urmare bidonul respectiv a mers direct la flori ca ele sunt obișnuite cu apa de robinet.

#25
blue_marlin

blue_marlin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 21.05.2016
Pe bidoanele de La Fantana scria candva ca e apa de Ilfov.
Cred ca au aceiasi apa si acum dar nu mai apare sursa pe eticheta. Ce acvifer or folosi oare?

#26
bobitzaaa

bobitzaaa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,200
  • Înscris: 23.02.2007
Si de ce nu il publica pe eticheta?

#27
blue_marlin

blue_marlin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 21.05.2016
Probabil nu e o reclama prea buna sa te lauzi cu "izvoarelele" capitalei, in special pt apa favorita a corporatistilor. Ce nu stii nu iti face rau :)

#28
ccristyan

ccristyan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,032
  • Înscris: 17.03.2014

Vizualizare mesajcrocko.dilul, pe 27 februarie 2024 - 11:18, a scris:

Cu o pagina in urma este o trimitere catre o pagina de internet in care se vorbeste despre firme care imbuteliaza din acviferul Fratesti:
https://ondrill.ro/f...ul-de-fratesti/
Daca ai cunostinta despre firme care imbuteliaza "din zonă și vând în supermarket" te rog sa le publici, sa ne ferim.

Profi imbuteliaza din acviferul de mostistea, scrie pe eticheta.


[ https://i.postimg.cc/fb9BpQPP/IMG-20240227-210045.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by ccristyan, 27 February 2024 - 21:02.


#29
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
In comuna Berceni prima panza e o mizerie, e absurd sa sapi pentru tine in casa la prima panza. Te uiti la cateva mii de lei cand bagi zeci de mii de euro in constructie, sa mor daca inteleg. Minim la a doua panza putul si statie de dedurizare in camera tehnica sau minim osmoza inversa sub chiuveta la bucatarie. Prima panza e pentru gradina, atat, la prima panza apa cel mai probabil are si miros si gust nu mai vorbim de alea care nu se vad gen nitriti/nitrati si duritate enorma. Daca e firma care ti-a recomandat prima panza pentru uz caznic eu zic sa mai cauti. Aia e sapatura pe care o fac tiganii cu teava batuta la tara nu sa iti tii casa cu asa ceva.

Edited by filipxxx, 27 February 2024 - 21:36.


#30
blogeranonim

blogeranonim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 08.02.2010
Ce inseamna "Zona de protectie sanitara", cat spatiu trebuie sa aibe si cum se construeste?
Ca tot este vorba despre apa din acvifer si sa nu mai deschid topic separat.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate