Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Macarena, Erika Isac. Reactii pro si contra

  • Please log in to reply
359 replies to this topic

#19
Naoto

Naoto

    Glasperlenspielmeister

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,878
  • Înscris: 15.12.2009

Vizualizare mesajRealThing, pe 19 februarie 2024 - 19:44, a scris:

Nu inteleg de ce asta este subiect de poiana, poate de convorbiri contrare. Un (sau o) ilustru necunoscut toarna ceva versuri. Cine asculta asa ceva - agreaza sau nu, viata merge inainte, transformati orice tampenie in un "mare iures", ce sa zic vuieste netul Posted image Posted image Posted image

Inițiatorul consideră că este un manifest. În sensul ăsta a fost deschis topicul.

De aici, și rugămintea mea (pe care a respectat-o) să nu posteze clipul. De altfel, am văzut că a și apărut într-o altă secțiune a forumului.

https://forum.softpe...rum/508-muzica/

#20
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Pai va las cu manifestul. Seara faina!

#21
Naoto

Naoto

    Glasperlenspielmeister

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,878
  • Înscris: 15.12.2009
Vă rog mult de tot să nu vă lansați într-o dispută.

#22
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009
Also, informatie neverificata, luati cu un gram de sare:

am vazut in comentarii pe un grup de fb ca e cam ipocrita duduia :lol: ca fusese la nu stiu ce concurs muzical si cum nu prea a avut talent [muzical], s-a combinat cu unul din jurati ca sa o impinga si pe ea cineva :lol: pai asa faci mamica, manifest cand tu ai %%%% %%%% pentru a iesi din anonimat?

/ fapt neverificat, nu-mi pierd timpul cu asa ceva

#23
Naoto

Naoto

    Glasperlenspielmeister

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,878
  • Înscris: 15.12.2009
Nu înseamnă că aș agrea în vreun fel vulgaritatea împinsă la paroxism.

Nu sunt nici în starea de spirit ca să pot privi / asculta așa ceva.

#24
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,370
  • Înscris: 28.07.2008

Vizualizare mesajRealThing, pe 19 februarie 2024 - 19:55, a scris:

Ce legatura are cu postul initial?

Vezi ca mai e o chestie iesita de ceva timp, Terente -  "Si o fata are Co*ie". Ce parere ai de acele versuri? Esti de acord cu ele?
oho, si inca cum, cate legaturi
da nu mai am ocazia sa iti explic, nu? pofta la bere
cu versurile alea sunt de acord, la fel cu propria ta semnatura

#25
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 03.02.2009

Vizualizare mesajAtreides, pe 19 februarie 2024 - 19:53, a scris:

Stii vreo doamna , domnisoara, singura pe strada intunecata, care cand se apropie vreun barbat, se preface ca vorbeste la telefon?
Romania e una din cele mai sigure tari, si-n directia asta. Astia care vin din vest se crucesc cum de sunt fete singure pe strada seara.
Stirea senzationala, din pacate, pt mine e ca asta a devenit subiect viral. Asta-mi spune ca functioneaza propaganda ..sau o cultura luata din SUA. Acolo, da, femeia pana nu demult era casnica (cum zice in piesa ta ca femeia tre doar sa calce si sa spele), si inca mai sunt destui care cred ca locul femeii e ca si casnica. Si femei si barbati spun asta. Toti republicani. Iar democratii supracompenseaza (cu idei proaste doar ca-n directia cealalta.. ca tre votata doamna x ca-i femeie, etc). Astea-s prostiile lor, nu ale noastre. Sper sa nu se infiltreze si mai mult la noi.

#26
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009

Vizualizare mesajbursucelu_viesel, pe 19 februarie 2024 - 20:05, a scris:

Romania e una din cele mai sigure tari, si-n directia asta.

In Romania abuzurile nu se raporteaza. Abia se raporteaza cazurile de viol.

#27
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,370
  • Înscris: 28.07.2008
Si la violenta domestica, cum stam cu #mireii ?

#28
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,763
  • Înscris: 09.05.2005
cam asta e treaba cu macarena:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/GZXAF8dZLbU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#29
newusername123

newusername123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,799
  • Înscris: 05.09.2019

Vizualizare mesajAtreides, pe 19 februarie 2024 - 19:46, a scris:

Tu si cei care ti-au dat like, cand nu va mai ocupati de Gaza si Avdiivka, POATE comentati si asta

În țara noastră, 1 din 4 femei au fost agresate fizic sau sexual de partener sau de fostul partener și 55% dintre români consideră că violul este justificat în anumite situații. (sursa: Eurobarometrul 449, 2017). În ultimii 8 ani, 1.885 fete și 202 băieți au fost victime ale infracțiunilor de viol, agresiune sexuală sau act sexual cu un minor, în care autorul era un membru de familie. În ultimii 9 ani, 445 femei și fete au fost ucise de către un membru de familie.


https://insp.gov.ro/...triva-femeilor/
1 din 4 femei au fost agresate fizic sau sexual de partener sau de fostul partener

Or fi tot rusii de vina, nu ele ca s niste terminate ce isi aleg partenerul fara niciun criteriu ori pe criterii puerile, apoi se trezesc boxate zi de zi ca si cand ala s ar antrena pentru unificarea centurilor.
Ca femeie ai sanse de 90% sa alegi dihorul de langa tine inainte sa te aleaga el pe tine. Cand alegi prost suporti consecintele. In cercul meu de prieteni sau de cunoscuti nu am pe nimeni care sa ii faca nevestei remodelare corporala. Atat ei cat si ele au un minim de educatie,de bun simt si de maniere...chestii din astea basic.
Pastradand aceeasi linie, ne calificam pe primul loc si la minore gravide. Or fi tot barbatii de vina !

#30
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,901
  • Înscris: 20.10.2015

Vizualizare mesajNaoto, pe 19 februarie 2024 - 20:00, a scris:

Nu înseamnă că aș agrea în vreun fel vulgaritatea împinsă la paroxism.

Nu sunt nici în starea de spirit ca să pot privi / asculta așa ceva.

E un cantec stupid, daca pot face o analogie e ca o pictura de Picasso care scoate VIOLENT in evidenta un aspect social.

Am auzit comentandu-se pe drum spre servici.
Plecand de la serviciu, la fel la mandruta era iar in discutie, eu, suparat tare ca nu l-am ascultat.

Am ajuns acasa, si, l-am ascultat acum 10 minute.

E de inteles ca are olinie, scoate in evidenta situatia femeii in Romania in unele zone, triburi etc. in mare de catre sustinatorii AUR

Ce vreau sa spun cu interventia mea este ca niciodata n-as accepta sa fiu intr-un cerc in care e si o fata care picteaza Picasso.
E utila, scoate in evidenta, dar, e feminista si feministele distrug feminitatea.

I se da prea mare importanta.

Sunt destul de trist sa realizez ca nu ma omor dupa lumea in care traiesc acum.

#31
Naoto

Naoto

    Glasperlenspielmeister

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,878
  • Înscris: 15.12.2009
Despre asta aș discuta la Artă :)

Totuși, Picasso e mai mult decât expresia violentă a unui manifest politic.

#32
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 03.02.2009

Vizualizare mesajAtreides, pe 19 februarie 2024 - 20:09, a scris:

Si la violenta domestica, cum stam cu #mireii ?
O vad tot din gama "La ce-i buna gelozia asta? Il rog doar sa se protejeze (cand ma inseala cu alte femei)". Daca accepti de la barbat sa te insele, s-ar putea sa accepti si-o palma. Eu chiar am aproape un caz, barbatul se imbata si chiar sare cu cutitul la ea. Ea l-a tot suportat asa. De ce? Ca a muncit la negru si nu si-a platit pensia, si acum spre batranete depinde de el. Asa ca-i accepta si de-astea.
E vorba de optiuni.. Daca femeia ar fi cu un sarantoc si ea ar fi putut fi independenta financiar sau nu chiar asa batrana, ca sa poata pleca la alt barbat, atunci n-ar fi acceptat "violenta domestica". Ba chiar e posibil ca barbatul sa fi primit "violenta domestica" in cap din partea ei, la cea mai mica suparare a ei..

Uite chiar aia ai un picior in burta..
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_8DFIHTLmUU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by bursucelu_viesel, 19 February 2024 - 20:26.


#33
Naoto

Naoto

    Glasperlenspielmeister

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,878
  • Înscris: 15.12.2009

Rainwish a scris:

1708366690[/url]' post='30616252']
Care este faza de nu se poate urca clipul si mi-a fost stearsa si postarea? Este un forum pana la urma; si apoi se plang moderatorii ca de intra an de an mai putina lume pe softpedia.

Clipul a fost postat în altă secțiune. Am dat link.

Îl poți degusta în voie acolo. Pa aria social - politică DISCUȚI. La obiect.

Edited by Naoto, 19 February 2024 - 20:22.


#34
PietreNeispirescu

PietreNeispirescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 11.12.2023
Este chiar un manifest, iar videoclipul este regizat de către fiica fostului șef al poliției Buzău.

#35
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,370
  • Înscris: 28.07.2008

Vizualizare mesajLex404, pe 19 februarie 2024 - 19:58, a scris:

s-a combinat cu unul din jurati
ce-a facut??? a, pai daca a fost ea de acord sa faca asa ceva, clar trebuie sa isi tina gura pe subiecte de viol, violenta, alea alea fara acord reciproc. Ipocrita dracu

#36
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,348
  • Înscris: 29.07.2013
Potrivit sociologului Ionaș Vladimir, melodia prezintă un mesaj pe care toată societatea ar trebui să îl susțină, adică faptul că „avem o problemă în continuarre cu misoginismul, cu abuzurile”, în special politcienii, făcând presiune pe instituțiile statului.

Sa-mi fie iertata cutezanta de a judeca astfel dar sa promovezi mesaje in sprijinul feminismului, impotriva misoginismului si a abuzurilor cu gura plina de "fute" si "pule", fiind vorba de gura unei fete/femei, mi se pare de domeniul irealului.

Iar asa zisul sociolog citat mai sus ar trebui sa-si caute alta meserie!

Edited by argonaut, 19 February 2024 - 20:27.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate