Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Stare subfebrila persistenta de 3 saptamani

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,931
  • Înscris: 25.06.2007
Mda, in Olanda si UK am auzit si eu ca nu e deloc stralucita situatia.  
In Germania si Franta am colegi si rude si zic ca e OK. Sistemul din Franta a fost de multe ori cotat printre primele (daca nu primul) din lume.

#20
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 30.11.2017
Cel mai bun din lume cred că e Cuba sau din țări comuniste că au totul gratis. Te duci la policlinica te tratează și gata fără așteptări.
In Olanda macar au opțiunea eutanasierii

#21
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,931
  • Înscris: 25.06.2007

View Postcipri2bau, on 19 februarie 2024 - 16:16, said:

Cel mai bun din lume cred că e Cuba sau din țări comuniste că au totul gratis. Te duci la policlinica te tratează și gata fără așteptări.

Ok, mergi tu in Cuba:

Attached Files

  • Attached File  cuba.jpg   72.75K   18 downloads


#22
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 30.11.2017
De-aia aia din SUA merg in Cuba la tratamente și investigatii.
Agheți perfuzia și de lustra numai sa ai tratament și să te vindeci.
Mă ia groaza când aud că aia stau ca masochiștii numai cu paracetamol la orice boala. Am auzit ce cazuri de cancer in care le recomanda paracetamol și atat. Nu e de mirare că au și murit ca gândacii la o viroza covid cu sutele de mii stand cate o luna cu paracetamol până s-au intoxicat și apoi asfixiat in loc sa bage antiviral chimic de sinteza că doar e mileniul tehnologiei nu al primitivismului de acum 400 de ani. Probabil în sistemul de stat în caz că au taxe foarte mici da, dar daca dai taxe mari nu merita.
Ce făceau daca era o pandemie bacteriana cu antrax de exemplu? Stăteau tot cu paracetamol?

#23
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,931
  • Înscris: 25.06.2007

View Postcipri2bau, on 19 februarie 2024 - 21:18, said:

Mă ia groaza când aud că aia stau ca masochiștii numai cu paracetamol la orice boala.
Asta-i un cretinism monumental.
Deci firmele pharma nu vand alte medicamente decat paracetamol deoarece toate bolile se trateaza cu paracetamol si in consecinta pt altceva nu exista cerere :lol:

#24
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,918
  • Înscris: 31.03.2003

View Postcipri2bau, on 19 februarie 2024 - 21:18, said:

Nu e de mirare că au și murit ca gândacii la o viroza covid cu sutele de mii stand cate o luna cu paracetamol până s-au intoxicat și apoi asfixiat in loc sa bage antiviral chimic de sinteza că doar e mileniul tehnologiei nu al primitivismului de acum 400 de ani.
Posted Image
Tu de-a cui esti, maica?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate