Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

Regele Charles e bolnav

* * * - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
79 replies to this topic

#73
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,832
  • Înscris: 11.03.2006
Cancerul de prostata are prognostic destul de bun, din cate stiu. Cum de l-au diagnosticat asa de tarziu?! Credeam ca astia sunt monitorizati ca la carte.

#74
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,006
  • Înscris: 18.09.2008

Vizualizare mesajcumparator, pe 26 aprilie 2024 - 12:25, a scris:

Cancerul de prostata are prognostic destul de bun, din cate stiu. Cum de l-au diagnosticat asa de tarziu?! Credeam ca astia sunt monitorizati ca la carte.

Nu știu, poate știau mai de mult și au anunțat abia acum.

Și maică-sa, mi se pare că a murit prea din senin. Marți se vedea cu PM și joi murea?

#75
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,121
  • Înscris: 20.12.2007

 miki07, on 26 aprilie 2024 - 12:51, said:



Nu știu, poate știau mai de mult și au anunțat abia acum.

Și maică-sa, mi se pare că a murit prea din senin. Marți se vedea cu PM și joi murea?
La "dacat" 96 de ani nimic nu e din senin.

#76
Rosebud09

Rosebud09

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,707
  • Înscris: 02.10.2009

View Postcumparator, on 26 aprilie 2024 - 12:25, said:

Cancerul de prostata are prognostic destul de bun, din cate stiu. Cum de l-au diagnosticat asa de tarziu?! Credeam ca astia sunt monitorizati ca la carte.
Acest tip nu mai e demult ceva extrem, chiar diagnosticat ceva mai tarziu iar Majestatea Sa a avut parte cu siguranta de cea mai tare asistenta medicala posibila in ziua de azi. Precis sunt mai multe lucruri acolo, dar nu e cazul sa insistam prea mult, sunt niste reguli clare acolo. Discretie, decenta si respect.

Oricum, o figura destul de trista pe fata istoriei, a facut si poate va mai face atat cat a putut si mai poate. Fiecare om cu problemele lui iar el avut destule.
Poate ar fi momentul sa vedem noua generatie la lucru…

#77
britishpub

britishpub

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,668
  • Înscris: 01.10.2010

View PostRosebud09, on 26 aprilie 2024 - 21:23, said:

Acest tip nu mai e demult ceva extrem, chiar diagnosticat ceva mai tarziu iar Majestatea Sa a avut parte cu siguranta de cea mai tare asistenta medicala posibila in ziua de azi. Precis sunt mai multe lucruri acolo, dar nu e cazul sa insistam prea mult, sunt niste reguli clare acolo. Discretie, decenta si respect.

Oricum, o figura destul de trista pe fata istoriei, a facut si poate va mai face atat cat a putut si mai poate. Fiecare om cu problemele lui iar el avut destule.
Poate ar fi momentul sa vedem noua generatie la lucru…
presa din afara sustine ca pentru generatia tanara chestia asta a venit ca un trasnet si le-a daramat total moralul.
se gandeau la vindecarea lui Kate si cresterea in discretie a copiilor si acum nu mai e mult deloc pana sa devina Rege si Regina.

sper totusi in vesti mai bune despre Charles.

#78
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,277
  • Înscris: 30.07.2006

 miki07, on 26 aprilie 2024 - 12:51, said:




Și maică-sa, mi se pare că a murit prea din senin. Marți se vedea cu PM și joi murea?

Suspect.
La 96 de ani.
Floarea vârstei

#79
DANANDREI2001

DANANDREI2001

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,700
  • Înscris: 10.08.2009
Cum o fi sa stii ca aia  te asteapta sa dai coltu si s-au pregatit cu toate ?Posted Image
Acu vreo 18 ani am fost la nunta unui cumnat la tara pe langa arad.
Am stat cu nevasta si ala micu intr-o casa a unor batrani care erau plecati in strainatate.
Uamenii adventisti , uscati, dar la mine nu s-a aplicat regula.
Intr-o noapte m-a apucat o iesire de prostata, problema era ca nu stiam casa.
Am incercat eu sa gasesc iesirea dar am ajuns intr-o camera in care erau 2 coparseuri, cu cruci,cu costumele aferente si toate acareturile.
Mai sa fac infract mai ales ca era intuneric si cand am aprins lumina am vazut mausoleul.

#80
akeem

akeem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,992
  • Înscris: 17.10.2003
Asa erau aia bătrâni. La mine bunica-mea avea pregătite toate lucrurile de pe la 60 de ani. Au murit spre 80. Erau doi saci de pânză albă în pod, cusuți, cu tot ce era nevoie. Aveau fiecare numele scris cu creionul chimic pe cate un sac.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate