Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Alternative mai ieftine Sinupret?

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,986
  • Înscris: 30.11.2021
Am sinuzita cronica, nu diagnosticul ma intereseaza, ma intereseaza o alternativa mai ieftina la sinuspret?

Ex. Ma duc la doctor, 10 lei antobioticul si betabioptal. 40 de lei sinuspret...
Zic eu? Hai sa cumpar si un paracetamol sinus ca asta foloseam inainte. Surpriza... si ala s-a scumpit.

Si mi-am adus aminte ca gasisem o alternativa mai ieftina la paracetamol sinus si sinuspret dar am uitat cum se numeste.

Nici nu mi-am dat seama sau nu stiam cat costa sinuspret cand mi-a zis doctora, oricum nu a fost pe reteta compensata, mi-a scris de el pe o hartie separata.
Am intrat si intr-o farmacie HelpNet de cred ca este una dintre cele mai scumpe.
Ca nu gaseam antibioticul, cica este criza de antibiotice ca a fost o cerere prea mare de antibiotice si nu erau pregatiti cu stocuri.

#2
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,063
  • Înscris: 30.11.2017
Exista Sinustop că alternative mai eftin. La catena au așa ceva, am văzut în rafturi alaturi de alte nemedicamente

E minciuna că nu e antibiotice că a fost cerere. Cerere la ce? La gripa?
Sunt interzise și e foarte normal sa nu se mai producă și să nu se mai cumpere lucruri interzise că se iese in pierdere.

Ce farmacie își ticseste rafturile cu ampicilina și ciprofloxacina daca nu le poate vinde că nu e voie? E o pierdere. Sunt valabile 2-3 ani nu le vinzi ești pe pierdere. E ca si cum ai cumpără droguri și nu știi unde sa le revinzi și rămâi cu ele expirate.

Oricum in situația actuală cel mai câștigat ieși daca stai acasă și nu muncești sau online muncești astfel nu te expui la boli.

Cred că ori cu naturistele ori cu homeopatie tot acolo e.

Edited by cipri2bau, 04 February 2024 - 17:14.


#3
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,986
  • Înscris: 30.11.2021
Stiu ca am fost la cateva catena, dr max pana sa ma duc la Help Net, imi ziceau ca nu au antibiotice.
Oricum era trecut Augmentin pe reteta si am gasit o alternativa.
Ma interesa sa fie antibiotic.

Si m-a surprins pretul mare. inainte era 5 lei paracetamolul sinus.

#4
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

Vizualizare mesajMindArchitect, pe 04 februarie 2024 - 19:56, a scris:

Si m-a surprins pretul mare. inainte era 5 lei paracetamolul sinus.
No way, nici in 2019 nu era 5 lei... undeva pe la 10 lei se invartea, 10-12.

#5
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,752
  • Înscris: 22.11.2006
daca ai la indemana un Dr. Max, intai intri pe site, iti faci acolo comanda cu livrare la farmacie, si au si paracetamol la 5 lei si multe altele ieftine.

#6
Al3xandrus

Al3xandrus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 10.09.2007
Da, si eu folosesc sinupret destul de des si la farmacia tei era 33 lei (sau 34lei) acum 38 lei. Deci clar mult mai scump :(

Si eu sunt interesat de vreo varianta mai ieftina la sinupret, parca am mai incercat si sinulan sau ceva asemanator, insa fara rezultate ok...

#7
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,752
  • Înscris: 22.11.2006
Sinupret e cam fara rival deocamdata. Si noi folosim cu succes, si chiar merge fata de altele de piata.

#8
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Sinupret e medicament celelalte sunt suplimente, mai are rost sa dezvolt ?

#9
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,063
  • Înscris: 30.11.2017
Dezvolta te rog cum cam un amestec de plante e medicament și alt extract de plante nu e medicament.

Cam multe și sinuzite, ce faceți fraților? Vă aerisiți in plina iarna sau aerul condiționat nu face căldură sau umblați afara fara caciuli?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate