Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
LakeSide 11 Straulesti

arii

Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar
 Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day
 Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 Finala Eurovision 2024

De ce nu mai sunt proteste?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?
 

Clubul mamelor singure

* * - - - 6 votes
  • Please log in to reply
136 replies to this topic

#55
Raluca03

Raluca03

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 04.02.2024
Sorry de pauza mare de astăzi, am avut o zi cam plina de vești, nu prea bune, dar trecem peste toate ca nu avem timp sa ne plângem:D

Sunt conștientă ca e forum cu persoane din toată tara, dar ce contează, lumea nu mai călătorește? Trebuie doar dat un semn.

Președinte sa il fac pe fiul meu? Hmm mai degrabă prim-ministru, am văzut ca are putere mai mare :D :))

Deme3tor, stai linistit ca pana si pe strada dau de 'lupi singuratici', zi de zi- ma descurc eu cu ei, nu e bai. Nu știu dacă o fi vreun inbox aici și dacă e plin sau nu de mesaje ca eu încă nu am acces la prea multe din moment ce sunt membru nou și nici nu am apucat sa aprofundez.

Ryxthina, acceptam și bărbați în club din moment ce ei acaparează toată discuția... nu de alta, dar sa nu ne plictisim. Si ne plac si oamenii experimentati  evident! De unde ești?

Yqzs- hai sa îți vindec fractura:
Inițial chiar am vrut ceva exclusivist pt mame- mame singure, dar se pare ca au fost și doritori de sex masculin și atunci a  trebuit sa includ termenul de 'parinti' ca deja nu mai era vorba doar de mame singure ci și de tătici... singuri, cred. Din toți masculii de aici, cine este tata singur?





#56
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,018
  • Înscris: 20.10.2015

View PostRaluca03, on 06 februarie 2024 - 21:25, said:

Din toți masculii de aici, cine este tata singur?

Eu, tata de chihuahua dar sunt singur numai cand merg la serviciu

Apoi in drum spre casa, iar singur


Sunt un singuratic, vezi?, :lol:

(sper ca nu ai vesti proaste despre sanatate)

#57
rixthina

rixthina

    superb membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,538
  • Înscris: 29.10.2017
Ehe, @Raluca, sunt de loc din Merei jud Buzau, locuuesc in Bucuresti si Chiajna.
Pe forum sunt cu meteorologia, pasiune din nastere. Despre mine nu as vrea sa spun mai multe decat ca am 30 ani, ca nu pot avea copii in urma unui accident grav, iar parinti nu mai am de la 8 ani, iar verisoarele mele (3) au ramas tot atunci fara tata.
Asa ca mi-as fi dorit enorm, enorm un copil, de aceea te invidiez.
Si, am apropiat de familia mea un baietel, dar a crescut mare, are 20 de ani si e pe picioarele lui.

Cum ai zis si tu, mergem inainte ca nu avem incotro. Eu sunt Roberta.
As fi vrut nick Sarah, dar nu mai era disponibil, puteam sa pun cifre pe langa el ca si tine dar am renuntat.

Cat despre forum, bine ai venit, dar aici mai mult lumea se baga in seama. Facem ce face lumea, nu ce zice lumea.
Eu am cautat aici oameni cu pasiuni comune si doar atat!!

@Tsunami e baiat bun dar mai face pe durul. Dar merge cu viteza mare, am ametit doar vizionand un videoclip. Doamne fereste!
O fi mai imbatranit intre timp, dar motorul sigur inca mai prinde 240 la ora, cat viteza unui tsunami!

Sanatate multa tie si la pici si multa putere de munca.
Eu m-am sprijinit pe ce am avut, acum slava Domnului sunt ok la casa mea cum se zice, si verisoarele mele la fel, cu nepotele una mai frumoasa ca alta. Doar fete, asta e.

Edited by rixthina, 07 February 2024 - 00:23.


#58
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,018
  • Înscris: 20.10.2015
Ce nebuna esti...

Yup, fiecare are galaxia lui sau si cauta alte galaxii cu care sa se imbine, sa se adune.
Si fiecare galaxie are gaura ei neagra in mijloc
Unele-s atat de mari si hraparete incat inghit fara sa ezite, fara remuscari si fara scrupule alte galaxii
Altele-s atrase de gaurile negre ale celeilalte galaxii si tind sa danseze un dans cosmic for ever.
Multe insa se arunca pur si simplu in capcana si sunt inghitie.
Acceleratia e ametitoare dar distrugerea doare... interesant e, ca cele inghitite se re-formeaza pe partea cealalta
Diferit, cu rani si experienta...

Toti intr-un Univers...

ce romantic am devenit..

#59
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,866
  • Înscris: 01.11.2005

View PostRaluca03, on 06 februarie 2024 - 21:25, said:

Inițial chiar am vrut ceva exclusivist pt mame- mame singure, dar ....

acceptam și bărbați în club..nu de alta, dar sa nu ne plictisim.
Fix cuvintele tale, dar in alta ordine.

Eu din 2005 am cont aici si iti zic ca daca astepti doar mame/mame singure, fara lupi singuratici, topicul asta nu depaseste 10 pagini.

Iar la cum ai formulat, simt asa un fel de misandrie ascunsa. Dar mna, cum ziceam, urmaresc topicul, nu ma bag cu sfaturi. Am ajuns la concluzia ca oricum "femeile stiu mai bine, si degeaba isi dau cu parerea barbatii" NOT.

Edited by tehnics, 07 February 2024 - 10:09.


#60
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,866
  • Înscris: 01.11.2005

View Postrixthina, on 05 februarie 2024 - 22:33, said:

Taticii nu au treaba aici,
Daca un tatic zicea "mamele nu au treaba aici" as banui ca avea deja contul banat pe caz de misoginism, discriminare sexuala, feminism etc.
Dar cand o zice o mamica, nu-i asa ca nu mai e o problema ?

#61
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,744
  • Înscris: 06.10.2012
@Tehnics,
A zis deja ca nu e mamica, las-o in pace pe Rixthina.

Ma distreaza topicul asta, nu e nicio mamica singura pe aici si totusi se face trafic pe el.
Ah, nici tatici singuri nu prea sunt, asta ca sa evitam discriminarea de gen! Posted Image
Continuati, continuati! Posted Image

#62
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,069
  • Înscris: 18.12.2007
Si tu esti singura care are aceeasi experienta ca autoarea dar nu vrei sa o impartasesti :)
Sunt de acord ca e distractiv, pacat ca e plin de offtopic. Autoarea a avut o experienta minunata de bun venit in comunitate

#63
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,866
  • Înscris: 01.11.2005

View Post-Diana-, on 07 februarie 2024 - 10:42, said:

@Tehnics,
A zis deja ca nu e mamica, las-o in pace pe Rixthina.
Ah, eu n-am nimic cu ea, doar am zis de formulare. Mamica sau nu...formularea ramane.

View Post-Diana-, on 07 februarie 2024 - 10:42, said:

Continuati, continuati!
Eu imi iau notite, desi am deja am un caiet plin. Din ce am rezumat, mamicile intotdeauna au dreptate. :D


View PostAlexEn, on 07 februarie 2024 - 10:44, said:

Sunt de acord ca e distractiv, pacat ca e plin de offtopic. Autoarea a avut o experienta minunata de bun venit in comunitate
Asa a fost mereu pe forum, doar stii.
Ideea e ca forumul nu e chiar formatul perfect pentru astfel de discutii ca si cum le-ai avea pe un grup restrans de messenger, whatup, insta. Adica pricepi diferenta.

Edited by tehnics, 07 February 2024 - 10:53.


#64
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,655
  • Înscris: 30.10.2003

View Posttehnics, on 07 februarie 2024 - 10:07, said:

Dar mna, cum ziceam, urmaresc topicul, nu ma bag cu sfaturi. Am ajuns la concluzia ca oricum "femeile stiu mai bine, si degeaba isi dau cu parerea barbatii" NOT.
Nu stii sa te descurci deloc. Zi si tu ca te identifici ca mamica singura si s-a rezolvat, poti sa scrii ce vrei, cum vrei.  Asa se procedeaza mai nou.

Edited by Bursul, 07 February 2024 - 11:04.


#65
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,866
  • Înscris: 01.11.2005
Prefer sa ma identific cu un "porc misogin", vorba lui mufa, decat cu o mamica singura.

#66
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,018
  • Înscris: 20.10.2015

View Post-Diana-, on 07 februarie 2024 - 10:51, said:

, ai putea foarte bine sa te oferi sa ii duci copilul la gradinita,
Nu? Simplu.

Si sa-mi zica si mie cand il duce la gradi, sa stiu ca ..., ma rog, sa stiu

#67
rixthina

rixthina

    superb membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,538
  • Înscris: 29.10.2017

View PostTsunamii, on 07 februarie 2024 - 11:44, said:


Si sa-mi zica si mie cand il duce la gradi, sa stiu ca ..., ma rog, sa stiu
Dimineata.
Dar atunci esti prea obosit dupa contemplarea galaxiilor.

@Tehnics, am glumat. Posted Image

#68
Raluca03

Raluca03

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 04.02.2024

Eu, tata de chihuahua dar sunt singur numai cand merg la serviciu

Apoi in drum spre casa, iar singur


Sunt un singuratic, vezi?, :lol:

(sper ca nu ai vesti proaste despre sanatate)

Mulțumesc, nu sunt despre sanatate- la capitolul asta se pare ca stau bine :))

Imi dai impresia ca desi esti singur, ai ceva experienta de viata. :) spune-mi, te rog, ai avut ocazia sa ai o relație cu o femeie care are copii cu altcineva? Ma interesează sa vad și pe partea cealaltă cum e... pentru voi ca barbati

#69
Raluca03

Raluca03

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 04.02.2024
@Rixthina
Wow, Roberta, jos pălăria, felicitări și bravo ca ai reușit de una singura! Asa da femei puternice! Uite un motiv pentru care vreau sa continui cu'clubul'- as putea întâlni oameni minunați și puternici cu care sa pot lega o prietenie.
La Buzău mai ajungi? Eu cred ca as putea mai degrabă sa ajung la Bz decât la Buc, doar ca nu prea curând...

Edited by -Diana-, 08 February 2024 - 09:38.
scos text suplimentar


#70
Raluca03

Raluca03

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 04.02.2024


Eu din 2005 am cont aici si iti

Iar la cum ai formulat, simt asa un fel de misandrie ascunsa. Dar mna, cum ziceam, urmaresc topicul, nu ma bag cu sfaturi.

Ooo, nu e vorba deloc despre misandrie, din contra, eu iubesc barbatii doar ca nu suport idioții, persoanele lipsite de inteligenta, de caracter si de maniere.

Și da, femeii ii place sa aibă mereu dreptate - nu înseamnă că si are, dar nu putem trăii fără sexul opus.

#71
Raluca03

Raluca03

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 04.02.2024
Aici nu se pot face grupuri private? Ca ror ziceai ca ai ceva experienta pe softpedia.
Întreb, pt ca tare as vrea sa fac un grup unde sa va invit. Posted Image

Edited by -Diana-, 08 February 2024 - 09:39.
scos text suplimentar-citare neconforma


#72
Raluca03

Raluca03

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 04.02.2024

Si tu esti singura care are aceeasi experienta ca autoarea dar nu vrei sa o impartasesti :)- cine?
Sunt de acord ca e distractiv, pacat ca e plin de offtopic. Autoarea a avut o experienta minunata de bun venit in comunitate

Mulțumesc! Hai sa facem mai mult de atat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate