Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Gheorghițã. Coincidențã sau nepotism?

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,957
  • Înscris: 15.04.2019
Am fost surprins sa aflu ca noul sef al Statului Major al Apararii se numeste Gheorghita Vlad, acum general cu 4 stele. A absolvit (și) Şcoala Militară de ofiţeri activi de Tancuri din Piteşti - https://renasterea.r...r-al-apararii/.
Mai auzisem numele asta de familie - il are si Gheorghita Valeriu, colonel, fost sef-erou si mascotă a campaniei de vaccinare, acum director al unui spital SRI. Nascut in Arges. https://ro.wikipedia....rghiÄ?›Ă??
Am cautat pe net - n-am gasit referinte nici despre rudele primului, nici despre ale celuilalt. Curios mi se pare ca aparent nimeni din media n-a remarcat situatia si ca nu ne-a informat daca e sau nu simpla coincidenta. Mie Gheorghita nu mi se pare un nume foarte comun, da' mai stii... Voi ce credeti, aveti alte informatii?

Edited by December, 02 February 2024 - 20:20.


#2
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 16.08.2010

Vizualizare mesaj__Dan__, pe 02 februarie 2024 - 20:03, a scris:

Mie Gheorghita nu mi se pare un nume foarte comun

Mie da. E plină țara de gigei.   Posted image

#3
AztecWarrior

AztecWarrior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,011
  • Înscris: 17.02.2020
Tot cei posibil in tara asta bananiera si fara apa calda condusa de persoane cu studii la facultati private si neacreditate, cu IQ sub 90.
Si sa vezi de nu apare un poola imediat... """ daca esti asa destept de ce nu candidezi"""... exact genul de om cu IQ redus si vedere marginita.

Edited by AztecWarrior, 02 February 2024 - 20:12.


#4
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,306
  • Înscris: 16.01.2007

Vizualizare mesajAztecWarrior, pe 02 februarie 2024 - 20:11, a scris:

Tot cei posibil in tara asta bananiera si fara apa calda condusa de persoane cu studii la facultati private si neacreditate, cu IQ sub 90. [...]
Institutul Medico-Militar din cadrul Universității de Medicină și Farmacie „Carol Davila” București și a Universității de Medicină, Farmacie, Ştiinţe şi Tehnologie „George Emil Palade"  din Târgu Mureș și Școala Militara de Ofiteri Activi Tancuri și Auto "Mihai Viteazu" Pitești sunt "facultăți private și neacreditate"? Pe bune? Tu te auzi?

#5
tibi_72

tibi_72

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 30.09.2007

View Post__Dan__, on 02 februarie 2024 - 20:03, said:

Am fost surprins sa aflu ca noul sef al Statului Major al Apararii se numeste Gheorghita Vlad, acum general cu 4 stele. A absolvit (și) Şcoala Militară de ofiţeri activi de Tancuri din Piteşti - https://renasterea.r...r-al-apararii/.
Mai auzisem numele asta de familie - il are si Gheorghita Valeriu, colonel, fost sef-erou si mascotă a campaniei de vaccinare, acum director al unui spital SRI. Nascut in Arges. https://ro.wikipedia...iÄ‚??â?şÄ???
Am cautat pe net - n-am gasit referinte nici despre rudele primului, nici despre ale celuilalt. Curios mi se pare ca aparent nimeni din media n-a remarcat situatia si ca nu ne-a informat daca e sau nu simpla coincidenta. Mie Gheorghita nu mi se pare un nume foarte comun, da' mai stii... Voi ce credeti, aveti alte informatii?


Faci o confuzie: la primul numele de familie este VLAD, la cel de-al doilea este GHEORGHITA.

#6
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Daca va zic cu cine e insurat Gheorghita Valeriu, n-o sa ma credeti.

#7
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,279
  • Înscris: 06.07.2007
E divortat. Acum e intr-o relatie  cu Monica Barladeanu

Edited by DanyHiker, 02 February 2024 - 21:05.


#8
costeld69

costeld69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,723
  • Înscris: 07.02.2011

View Post__Dan__, on 02 februarie 2024 - 20:03, said:

... Voi ce credeti
Daca ar fi rude, se afla pana acum.

#9
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Ba chiar are si doi copii. Dar cu cine e acum, hotomanu'?

#10
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,279
  • Înscris: 06.07.2007
Sunt rude in masura in care Adrian Ilie e ruda cu Ilie Nastase. Doar tot Ilie e.

#11
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,306
  • Înscris: 16.01.2007

View Posttibi_72, on 02 februarie 2024 - 20:56, said:

Faci o confuzie: la primul numele de familie este VLAD, la cel de-al doilea este GHEORGHITA.
Noroc că prostia nu doare! :D

#12
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,279
  • Înscris: 06.07.2007
Tot acolo v-au invatat limbajul de ghertoi si scrierea agramaticala?

Edited by DanyHiker, 02 February 2024 - 21:23.


#13
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,282
  • Înscris: 27.10.2007

Quote

Mie Gheorghita nu mi se pare un nume foarte comun, da' mai stii
Daca nici Gheorghe, cu toate variantele lui nu e un nume comun, nu stiu ce sa spun.
Poate ar trebui sa mai iesi din pestera, sa mai pui mana pe un almanah, ceva.
Chiar asa, te - ai documentat si tu pe net, unde s-au nascut cei doi, unde au proprietati, sau astepti postasu', sa iti aduca niste almanahe, gata citite!

Quote

Faci o confuzie: la primul numele de familie este VLAD, la cel de-al doilea este GHEORGHITA
Dar sa nu lasam adevarul sa strice o mirobolanta teorie a conspiratiei.

Edited by strongsss, 02 February 2024 - 21:34.


#14
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,282
  • Înscris: 27.10.2007

Quote

Am terminat mai prestigioasa UBB
UBB este pe locul 895
Prestigioasa, dar nu din top 500.
Si nu v-au invatat nici arta conversatiei. Exprimarea pare la nivel de Scrierea, curs introductiv.
Esti sigur ca ai terminat UBB, sau a acela a fost ultimul efort intelectual si UBB te-a terminat pe tine!

Edited by strongsss, 02 February 2024 - 21:40.


#15
danaciu

danaciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,492
  • Înscris: 01.05.2006
O fi terminat de zugravit la UBB, ca pentru altceva nu cred sa-l fi lasat pe acolo.

#16
johndoes

johndoes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 02.04.2009

View PostAztecWarrior, on 02 februarie 2024 - 21:09, said:

Am terminat mai prestigioasa UBB - nu gunoaiele mentionate de tine.
Asa ca, hai mars la cusca.
De obicei, oamenii cu inteligență și studii nu fac paradă de lucruri d-astea. Apoi nu prea au limbaj de genul ăsta, nici timp de postări, nici frustrări că sunt prost conduși. Undeva parcă nu te încadrezi...

#17
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,957
  • Înscris: 15.04.2019
Unii sustin ca-n cazul generalului numele de familie ar fi VLAD. Asa ca am verificat mai multe siteuri. Preiau de aici https://newsweek.ro/...-sef-al-armatei textul "Gen. Vlad Constantin Gheorghiţă este noul şef al Armatei Române. Daniel Petrescu a predat comanda. Generalul a fost şeful Statului Major al Apărării (SMAp) din 1 decembrie 2019, iar Gheorghiţă este locţiitorul său la comandă, de pe 16 august 2022.
Preşedintele Klaus Iohannis l-a înaintat în grad pe generalul cu trei stele Gheorghiţă şi l-a făcut acum general cu patru stele."
Intr-alte articole apare intr-adevar generalul Vlad.
Deci nu-s sigur c-am gresit. Mi se-ntampla des, dar aici astept mai multe argumente.

#18
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,306
  • Înscris: 16.01.2007

Vizualizare mesaj__Dan__, pe 02 februarie 2024 - 22:27, a scris:

Unii sustin ca-n cazul generalului numele de familie ar fi VLAD. Asa ca am verificat mai multe siteuri. Preiau de aici https://newsweek.ro/...-sef-al-armatei textul "Gen. Vlad Constantin Gheorghiþã este noul ºef al Armatei Române. Daniel Petrescu a predat comanda. Generalul a fost ºeful Statului Major al Apãrãrii (SMAp) din 1 decembrie 2019, iar Gheorghiþã este locþiitorul sãu la comandã, de pe 16 august 2022.
Preºedintele Klaus Iohannis l-a înaintat în grad pe generalul cu trei stele Gheorghiþã ºi l-a fãcut acum general cu patru stele."
Intr-alte articole apare intr-adevar generalul Vlad.
Deci nu-s sigur c-am gresit. Mi se-ntampla des, dar aici astept mai multe argumente.

Ești într-o gravã eroare. Ca sã te convingi de asta intrã pe site-urile oficiale ale instituțiilor unde activeazã respectivii, nu cãuta aiurea, prin presã...
https://www.defense....jor-al-apararii
https://www.defense....ie_de_avere.pdf

Edited by manic_user, 02 February 2024 - 23:29.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate