Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

Telefon hack-uit

* - - - - 6 votes
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
rexx

rexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 15.08.2005

View Postkrtyna, on 02 februarie 2024 - 22:49, said:

E de la actualizare.
Telefoanele vechi nu se actualizeaza daca vrei sa le poti folosi. Orice actualizare aduce "bagaj" extra si asta inseamna mai multa energie folosita

Actualizari se fac doar la tel noi pana la max 10-12 luni de la data lansarii. Dupa aceasta perioada producatorul nu mai testeaza software pe ele ori chiar ii face intentionat incet pe acel model ca sa il schimbi
confirm, am avut un LG vechi care a mers bine o perioada, apoi a inceput sa mearga din ce in ce mai incat pana nici maps nu am mai putut utiliza. la telefonul asta faceam toate update-urile imediat cum apareau
ulterior mi-am luat un Samsung S7 cu Android 7 la care nu am mai facut nici un fel de update-uri, nici la android, nici la aplicatii. mai faceam update la cate o aplicatie care nu ma lasa sa o folosesc pana nu o actualizam cum ar fi whatsapp, dar restul app le-am lasat neactualizate. telefonul e functional si acum si aplicatiile instalate pe el se misca rezonabil, doar ca fiind un android vechi nu mai pot instala aplicatii noi

#20
PietreNeispirescu

PietreNeispirescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 11.12.2023
Prea va stresați cu update-urile, nu va verifica nimeni daca le aveți sau nu, cel mult nu vi se deschide aplicația și faceți update pe loc.
Eu am un obicei prost, intru zilnic in Google Play și caut actualizările disponibile : ))
Am și un Galaxy S6 edge cu android 7 pe care tin Clash of Clans, nu știe ce e ăla bloatware.

Attached Files



Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate