Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 

Lock screen mesaje in chineza

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
Voi de unde va descărcați Windows 11 Pro?

Mai exista varianta Home? In MediaCreation tool nu exista doar daca descarc de pe site direct este ceva cu multiedition.

Totusi daca descarc prin MCT imaginea ISO are 5.27 GB, ultima data cand am descarcat avea peste 6 GB(6.17-6.23 GB), acum observ ca doar daca descarc direct de pe site are 6.33 GB.

#20
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,819
  • Înscris: 30.08.2006
Am observat ca daca stergi stickul cu windows si apoi copiezi continutul de pe o alta imagine mai noua, in continuare poti boota de pe el si face instalarea. Eu am pus asa imagini modificate ca sa pot instala cu un cont local si nu am inca lock screen cu text in alta limba. Am windows-ul instalat acum 2 luni si poate ca nici nu a primit un patch la update care mai mult sa strice decat sa repare.

#21
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Cu Media Creation Tool fac stick-ul intotdeauna.

Si Leo2006 are dreptate - si eu mai procedez uneori asa. Uneori, cand am avut nevoie am facut smecheria si cu Windwos 8.1 - copiat continutul pe stick-ul facut ptr 10 sau 11.

#22
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
Deci sa fac pe stick imaginea aia care ocupa 5.27 GB de pe mediacreation tool?
La montare îmi apare alta denumire decat cea pe care o știam "ESD-ISO" si nu "CCCOMA_X64FRE_EN-US_DV9".

#23
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Nu. Sa faci stick-ul cu Media Creation Tool.

Nu sa pui imaginea facuta deja pe stick.
MCT-ul face ESD, cealalta denumire este de disc DVD.

#24
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
De ce imi face un drive in plus de la stick cu "UEFI_NTFS"? Si nu pot sa ii fac nimic eject sau sa il sterg.

Edited by smiley2, 01 February 2024 - 13:39.


#25
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
Am creat stick-ul USB bootabil cu MediaCreationTool si ocupa 5.27 GB sub denumirea "ESD-USB".
Este ceva in neregula?

Edited by smiley2, 01 February 2024 - 15:09.


#26
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Nu. Ce crezi ca e in neregula ?
Foloseste-l.

#27
Alka10

Alka10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 680
  • Înscris: 21.04.2012
Fi-mea a fost mai norocoasa, la ea mesajele-s in suedeza sau ceva de gen. E fain ca e mix de engleza cu < ce naiba limba e > Posted Image

Nu cred ca merita reinstalat Win pt atata lucru.

Later edit: evident nu a schimbat nimic, instalarea initiala era EN. Suspectez ca e mai degraba ceva de la MSFT.

Edited by Alka10, 02 February 2024 - 11:09.


#28
GT_Xpress

GT_Xpress

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 18.07.2018

View PostAlka10, on 02 februarie 2024 - 11:09, said:

Fi-mea a fost mai norocoasa, la ea mesajele-s in suedeza sau ceva de gen. E fain ca e mix de engleza cu < ce naiba limba e > Posted Image
Nu cred ca merita reinstalat Win pt atata lucru.
Later edit: evident nu a schimbat nimic, instalarea initiala era EN. Suspectez ca e mai degraba ceva de la MSFT.
Poți schimba imaginea cu o poza oarecare sau pe care o vrei și gata. Afișajul în acele limbi este aleatoriu.
Schimba și scapi de grija.

#29
Alka10

Alka10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 680
  • Înscris: 21.04.2012
Am observat ca si-a revenit la engleza, cam de o saptamana cred. Probabil cineva a fost suficient de deranjat incat sa raporteze un bug pe tema :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate