Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Cum rezolv problema broasca?

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004

View PostValy_User, on 26 ianuarie 2024 - 14:27, said:

Am pus link pentru broasca aia la #2.

Dar se pare ca initiatorul nu-l vede...

#20
Dorky

Dorky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 507
  • Înscris: 29.11.2009

View PostValy_User, on 26 ianuarie 2024 - 14:27, said:

Am pus link pentru broasca aia la #2.

Incerc intai fara sa cumpar broasca, daca o fac s-ar putea sa nu se pupe cu manerele de la Porta Doors si trebuie sa iau si manere.

View PostNaijax, on 26 ianuarie 2024 - 14:37, said:

Aia se numeste CONTRAPLACA dom'le

Coasta vro' 3-4 lei si se gaseste la orice magazin de feronerie - inclusiv la DEDEMAN

Nici nu are rost sa o comanzi pe net pentru ca dai mai mult pe transport

Chiar habar n-aveam ce denumire are, ma ajuta mult informatia de la tine motiv pentru care merci fain :)

View Posteiffel, on 26 ianuarie 2024 - 14:26, said:



Daca tii mortis o poti refolosi si pe-asta, dar cam greu cu tabla - daca esti meserias poti sa-ti afci alta sau sa o refaci pe-asta - se poate suda unde e rupta, indrepta, etc... dar trebuei sa te pricepi si sa ai scule. Plus ca odata desfacuta ( broasca - ptr a accesa mecanismul - trebuei sa fie prinsa in 2-3 suruburi tabla aia pe o laterala ) poti a o ajustezi sa se deschida cu alta cheie. Cu ceva pile.

Da, n-are rost sa incerc sa o indrept pentru ca desi scule as gasi nu merita pentru cativa lei cat inteleg ca ar costa o contraplaca.

Broasca e prinsa in doua suruburi pe cantul usii, o sa o desfac astazi sau maine sa incerc sa o scot din pozitia incuiat ca sa aiba rost sa ma duc sa cumpar contraplaca. Daca ar putea fi ajustata sa se deschida cu alta cheie ar fi prea tare dar, la cat am vazut ca e e de dracoasa in incercarea cu alte chei, m-as indoi ca e posibil cu sau fara pile :)

#21
mccrya

mccrya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,360
  • Înscris: 05.03.2005
a dat strechea in broastele de usa ? Vad ca azi s-a mai deschis un topic legat de broasca...:lol:

#22
Dorky

Dorky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 507
  • Înscris: 29.11.2009
Azi am desfacut broasca si am mutat-o din inchis in deschis astfel incat sa nu mai iasa limba. Problema e ca dupa ce am pus-o inapoi limba de la clanta ramane pe inchis dupa cateva apasari daca capacul de la clanta e strans pana la capat cu surubul, nu stiu de ce face asa, o sa ma mai joc cu ea maine si sper sa gasesc in comert o contraplaca ca sa o pot inchide mai bine.

Interesant e ca am gasit un numar inscriptionat in interiorul broastei, parca nu era cel de pe cheie dar intr-o zi cred ca o sa desfac si alta din casa sa vad daca se potriveste cu numarul de pe cheie ca sa merg la producator sa iau numarul potrivit de cheie.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate