Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Luati de val

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#1
habanero

habanero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 11.07.2023
Poate stiti poate nu, dar la noi in societate s-a format un nucleu de vedete, mai mult sau mai putin intre ghilimele, care sunt abonate la reclame, filme, spectacole etc, asa cum sunt unele firme abonate la banul public. Sau cum este PSD-ul desemnat de Dumnezeu sa conduca Romania.
  Aceste persoane ajung sa capete o notorietate destul de mare, fiind si urmarite (cu sau fara voia lor) de un numar important de oameni. Pe sistemul "ti-l bag pe gat."
  Alaturi de comediantii romani, care fac si ei parte din actualul val de entertainment, se regasesc, dupa am amintit, cantareti, actori, influenceri si persoane care sunt considerati corifei in domeniul in care activeaza.
   Practic noi defilam cu ei. Daca ar fi sa apara un extraterestru sau sa vina Dumnezeu pe pamant si ne-ar intreba pe noi romanii "Voi ce varfuri de lance aveti?" Li se va raspunde:
  Mihai Bendeac, surorile Ana si Monica Odagiu, Anca Dinicu, Micutzu, Codin Maticiuc, Delia, Monica Munteanu, toata satra Maruta (nu degeaba ii zic haita, doar stiti ce muzica canta Andra la inceputul carierei), Stefania si Speak, Dorian Popa, Morodan, cativa manelisti, Bromania si lista poate fi intregita si cu alte nume pe care nu le mai mentionam.
  Daca esti absolvent UNATC, nu pupi cine stie ce roluri pentru ca au prioritate cei din nucleu. Poate nu sunt toti talentati dintr-o promotie, dar cativa tot sunt. Nu are cum ca dintr-o sarja de cateva sute bune poate mie de actori, sa fie toti prosti, astfel sa nu poata juca intr-un film sau alt gen de aparitie.
   Odata ce nucleistii devin constienti ca s-au aranjat deoarece au ajuns sa fie parte din gasca, isi permit sa aiba un comportament care nu numai ca nu le aduc cinste, dar si influenteaza negativ persoane din societate.

   Anca Dinicu, care tocmai facuse reclama la Mega Image, a aparut in Teambuilding avand replica "M-am imbatat si vreau sa ma f**". De parca nu ar fi putut sa ceara alegerea altor cuvinte.
   Delia a inceput sa recite din Gheboasa.
   De Dorian nu are rost sa mai vorbim.
   Bendeac se arata consternat de faptul ca celebrul Luis Stan nu a ajuns in atentia unora.
   Marea experta in comunicare si PR Monica Munteanu, se incalta cu adidasi Nike pe care ii poarta adolescentii si glorifica seria Miami Bici.

  Daca te incalti tu, care nu faci parte din nucleu, cu adidasii respectivi si ai 30 sau 40 de ani, te face pueril. Daca altcineva ar fi scos filmele Miami Bici, nici nu s-ar fi uitat la tine.

  Cand ajungi unde aerul este rarefiat, in loc sa oferi exemplu de demnitate, de respect, de verticalitate, tu alegi sa zici:

https://www.instagra...mNoc3hvenV2Mw==

  Iesiri si reactii de oameni care nu merita sa ajunga in atentia publicului. Unii o fac de foame. Se cunoaste dupa activitatile in care se implica, altii din goana dupa aerul rarefiat si unii pentru ca in mintea lor chiar merita sa fie acolo.
  M-am saturat sa apara familia Maruta in toate reclamele (bijuterii, farmacii etc). Dupa cum bine a zis un coleg pe softpedia, lui Maruta i s-a dat misiunea sa introduca ridicolul, vulgarul si prostul gust in casele romanilor.
   Mai nou, daca critici modul cum cuplul Maruta isi baga copii la inaintare, prostimea de pe online te face varza spunand: cum de indraznesti sa te iei de un copil? (De exemplu de faptul ca fiica lui Maruta este de fapt o uratica).
  Si asa mai departe. Pe acelasi sistem putem sa zicem cum de indraznim sa ne luam de Dolofanul caci este doar un copil:

https://youtu.be/yd8...YsoHa0EHgCf7gvC

   Voi ce asteptari aveti de la fenomenul entertainment-ului din Romania?

  Cei care stati de obicei la panda cu urmatoarele comentarii in "Paste", gata sa interveniti, cautati alte topicuri unde sa le folositi.

  "Ce probleme au unii"
  "Esti hater/frustrat"
  "World's 1 problem"
  "Gaseste-ti o preocupare"


#2
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,537
  • Înscris: 30.10.2003

View Posthabanero, on 12 ianuarie 2024 - 20:54, said:



   Voi ce asteptari aveti de la fenomenul entertainment-ului din Romania?

[ https://images-wixmp-ed30a86b8c4ca887773594c2.wixmp.com/f/b41a8a12-17c4-4b12-8cfd-e6ad2afaf82a/d98rr6h-16aa742f-8dcf-4afa-941c-180387b42104.jpg/v1/fit/w_600,h_314,q_70,strp/who___meme_by_hellraiser_89_d98rr6h-375w-2x.jpg?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7ImhlaWdodCI6Ijw9MzE0IiwicGF0aCI6IlwvZlwvYjQxYThhMTItMTdjNC00YjEyLThjZmQtZTZhZDJhZmFmODJhXC9kOThycjZoLTE2YWE3NDJmLThkY2YtNGFmYS05NDFjLTE4MDM4N2I0MjEwNC5qcGciLCJ3aWR0aCI6Ijw9NjAwIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmltYWdlLm9wZXJhdGlvbnMiXX0.MqxMM1RSvioNRMLT-1qdH10WNt3YBTTiFPfto6egs44 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,897
  • Înscris: 07.08.2008

View Posthabanero, on 12 ianuarie 2024 - 20:54, said:

Attached File  1.jpg   134.39K   110 downloads
No comment......

Quote

Voi ce asteptari aveti de la fenomenul entertainment-ului din Romania?
Si ca sa raspund la intrebare: nici una. Trag apa si trec mai departe. Chiar nu urmaresc "vedete" de pe la noi.

Edited by tigerheart, 12 January 2024 - 21:13.


#4
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,611
  • Înscris: 15.06.2007

View Posthabanero, on 12 ianuarie 2024 - 20:54, said:

Sau cum este PSD-ul desemnat de Dumnezeu sa conduca Romania.

pesedismul romanesc este impregnat in adn de catre fostele structuri sovietice si chiar ei ne-au aratat cum se fac schimbarile de regim. Dar  chestia aia functioneaza intr-un singur sens in aproprierea de Rusia.
Probabil ca pentru a scapa de fenomenul PSD trebuia sa se intample in tara asta la fel ca si cu ceausestii, cu tot regimul lor, asa cum si ei au facut dupa razboi cand au facut colectivizare, epurari politice si alte mizerii.

#5
Valy_User

Valy_User

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,007
  • Înscris: 02.08.2021
Bine ar fi să arunci și un ochi pe afară.
Content mult mai calitativ, este cel original, pe care ai noștri doar îl copie.

#6
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001
Fiecare e liber să aleagă la ce se uita.
Exista opțiuni multiple sa alegi ce urmărești. Nu te obliga nimeni sa urmărești ceva.
Multe din lista scrisă de tine îmi sunt total necunoscute.

#7
alpeba1996

alpeba1996

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.01.2024
N-am nici o treabă! Nu urmăresc și nu-mi pasă!

#8
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,429
  • Înscris: 20.02.2008
Bendeac, daca se nastea in perioada potrivita, era al patrulea in echipa BD.
Si comediantii se adapteaza societatii. Nu poti avea pretentii cand societatea e populata cu prosti.

#9
habanero

habanero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 11.07.2023
Valy_User, esti cine cred eu?

#10
Valy_User

Valy_User

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,007
  • Înscris: 02.08.2021
Cine crezi că sunt?

#11
MareleIntelept

MareleIntelept

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,681
  • Înscris: 26.07.2023
Pe Monica Odagiu am vazut-o recent, in "Te despart de nu te vezi". Dincolo de aspectul placut (ca mi-a placut), a jucat bine.
Despre celelalte somitati nu ma pronunt.

#12
habanero

habanero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 11.07.2023

View PostValy_User, on 12 ianuarie 2024 - 21:22, said:

Cine crezi că sunt?

   Posibil un Blogger cunoscut de la noi

#13
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002
asa popor -> asa vedete.

pentru ca rating.

#14
Valy_User

Valy_User

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,007
  • Înscris: 02.08.2021

View Posthabanero, on 12 ianuarie 2024 - 21:33, said:

   Posibil un Blogger cunoscut de la noi
Not.

#15
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,517
  • Înscris: 02.09.2006

View Postdorin_2k, on 12 ianuarie 2024 - 21:15, said:

Fiecare e liber să aleagă la ce se uita.
Exista opțiuni multiple sa alegi ce urmărești. Nu te obliga nimeni sa urmărești ceva.
Multe din lista scrisă de tine îmi sunt total necunoscute.
Idem! recunosc doar 2-3 nume din toti maimutoii insirati la deschiderea topicului. Din moment ce autorul ii urmareste, inseamna ca contribuie direct la succesul de (un anumit) public al acestora!

#16
habanero

habanero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 11.07.2023
tytysor, nu pot sa zic ca ii urmaresc. Am vazut unele profile, instantanee in care apar unii langa altii sau franturi din podcasturi. Este suficient ca apoi sa-ti bage pe gat social media din cand in cand poze sau clipuri care sa confirme ceea ce stiai deja. Dar daca astfel se poate spune ca am contribuit si eu la succesul lor, sa zicem ca am si eu o parte de vina.

#17
stefan0011

stefan0011

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 01.09.2021
Prostimea asta cere: PSD, nucleu de "vedete", măruță,  nora pt mama, tzanca uraganu, Dani Mocanu. Asta e tara.

#18
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,851
  • Înscris: 17.08.2022
Educatia, mai ales la nivel national cere fonduri.
Fonduri, dorinta si munca serioasa.
Inainte de 89 -cand asa mai din an in paste, erau concerte de la Atheneu la TV,
erau piese de teatru la TV, erau emisiuni de Varietati, serate muzicale si culturale,
emisiuni sportive, Enciclopedia, Documentare, Tezaur folcloric -[autentic] si, erau fonduri de stat, sub control.
Apoi a venit marea eliberare cand "eliberatorii" au pus mana pe ce au vrut si cat au vrut.
Si s-a dat iama si in fondurile audiovizualului, in studiouri, in aparatura, baietii destepti cu stele sau fara
si-au tras televiziuni particulare, firme particulare, sustinute in special de reclame si nu de continutul lor.
Dar ca sa ai reclame trebuie sa ai gura casca care sa zgaiasca la emisiuni....
Si asa au aparut "Marutii" , serialele infantile si grotesti, intepretele siliconozate si botoxate
manelistii, humoristii fara humor dar cu vocabular obscen.
Care seara de seara revarsa non cultura in casele romanilor.
Fondurile vehiculate azi sunt de cateva multe zeci de ori mai mari, dar efectul educational este zero.
Caci pentru a educa trebuie sa fii tu insuti educat...

Deci unde am ajuns...?
Tragem cu ochii la emisiunile din strainatate asa cum in '80 trageam cu ochiul la „Studio X”, la bulgari
,„Maratonul filmelor” la sârbi, ardelenii si transilvanenii prindeau TV Budapesta,
sau ne napustim pe platformele de steaming sa vedem ceva cat de cat normal

Edited by vio69c, 12 January 2024 - 22:05.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate