Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Lista plecari TURCIA 2024

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
marian.bazavan

marian.bazavan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,168
  • Înscris: 05.09.2007
Daca Marian nu e ... lista plecari nu e Posted Image ....din 20siceva - pana acum
LA MULTI ANI,
Daca si deoarece nici pana azi nu a deschis nimeni acest topic asa cum am obiceiul si vad ca mereu ma asteptati, deschid lista cu plecari si in acest an.
Pazea Turcia ca venim!!!
Deci:
* Data plecarii / destinatia / nr de persoane / traseul / nick-ul.
- 13 septembrie / nu am stabilit tinta finala pt un sejur, per total de 14 nopti, dar sigur ceva opriri sunt gata stabilite / Canakkale (1 nopti) - .....  - Afyon (2 nopti) - Istanbul (3 nopti) / marian.bazavan
Rog moderatorul (multumim @Barboso) sa mai arate, ca in fiecare an, acum la inceput, regulile pt acest topic. Multumesc!


Completare reguli (moderator edit):

Topicul vizeaza strict gasirea de eventuali parteneri de drum / concediu. NU se fac alte comentarii (vor fi sterse instant si, eventual, chiar penalizate), ci doar se trece pe lista cine este interesat, respectand formatul.
Eventualele discutii cu potentialii parteneri de drum se poarta in privat.

Lista se preia din ultimul post prin Copy / Paste, NU prin citare, se elimina din ea datele / plecarile care deja au trecut si se adauga in ea ceea ce este de adaugat, respectand ordinea cronologica.

Drum bun si vacanta placuta !

Edited by Barboso, 11 January 2024 - 15:36.


#2
AdrianHH

AdrianHH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,389
  • Înscris: 23.04.2007

View PostBursul, on 11 ianuarie 2024 - 15:22, said:

Am tot vazut liste deschise de genul asta. Intrebare: i-a fost cuiva de folos aceste liste?
Pe vremuri, prin 2010 chestia a functionat : eu+ inca 2 masini ne-am "cuplat" cu Daniel_LNC spre Grecia(el stia drumul, cu ocazia asta ii multumesc iar). Erau vremuri mai "tulburi"(gps-uri mai putine si nu chiar la zi, mai putina popularizare). Era primul drum cu auto pe afara(si lung de altfel) pt multi din noi, noaptea, tara straina,etc. A ajutat sa avem un "ghid".
Pot fi mai multe motive pt care un topic ca asta nu are ce sa strice:
-Parteneri de drum pt cei care nu au experienta, nu au fost niciodata, etc.
-Niciodata nu strica sa ai pe cineva de "back-up" in preajma ta(problema cu masina imobilizata)-mai ales pe caldura, noaptea, cu copii mici, etc, nu e de joaca. Cine nu e patit nu crede. Am mai scris pe topicul de Grecia "patanii" de-ale mele la care a fost utila o "companie" pe drum sau un ajutor de "acasa".
-Probleme medicale sau cu auto-piese de adus din tara, etc( din nou, cine nu e patit, nu crede).
-Urgente de alt fel(casa, servici , rude, decese, alte probleme). Esti cu prietenii cu masina lor in vacanta si trebuie sa te intorci acasa repede? Poate gasesti pe cineva care se intoarce intainte de restul grupului ca sa nu ii "tragi" pe toti, etc. Sunt fel si fel de situatii care apar.
Pe grupuri de FB apar vara(mai ales) multe persoane care solicita ajutor(probleme medicale(de adus din tara pastile, etc), piese auto(mai rare sau care dureaza mult in acea locatie sa fie aduse), chei de la masina(numai anul trecut cred ca am vazut vreo 3-4 persoane care si-au pierdut cheia si nu aveau rezerva la ei), etc.
Mai sunt si probleme de comunicare(sunt persoane care nu stiu engleza, bulgara, lb. turca,etc). Eu spre exemplu am ajuns intr-un service in BG cu masina semi-imobilizata si mecanicii nu stiau decat BG si lb italiana, ne-am inteles cum am putut; exemplele pot continua.
Chiar si anul trecut, am plecat in aceeasi zi cu Marian spre Turcia, a fost bine ca am schimbat un nr. de tel inainte(back up, urgente, etc).
Ma rog, scuze pentru offtopic dar pana la urma sunt informatii utile zic eu.

Edited by AdrianHH, 11 January 2024 - 16:43.


#3
marian.bazavan

marian.bazavan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,168
  • Înscris: 05.09.2007
- 1-10 septembrie (nu am stabilit data exacta de plecare) / Canakkale /  Kusadasi (7 zile) / Istanbul (4 nopti) / vulpoiul-jhon
- 13 septembrie / Canakkale (1 noapte) / ....... (nu am stabilit tinta finala pt sejur) / Afyon (2 nopti) / Istanbul (3 nopti) / marian.bazavan


Asa trebuie sa arate (@Vulpoiul iertare ca am scris in locul tau - totul pt exemplificare) si va rog sa mutam discutiile pro si contra AICI . MULTUMESC!

Edited by marian.bazavan, 12 January 2024 - 00:09.


#4
Whiky

Whiky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 11.02.2010
- 26 aprilie / Gaziantep / 3 persoane / Braila, Malko Tarnovo, Sapanca (1noapte), Gaziantep (10 nopti), Sapanca (1 noapte), Braila / Whiky
- 1-10 septembrie (nu am stabilit data exacta de plecare) / Canakkale /  Kusadasi (7 zile) / Istanbul (4 nopti) / vulpoiul-jhon
- 13 septembrie / Canakkale (1 noapte) / ....... (nu am stabilit tinta finala pt sejur) / Afyon (2 nopti) / Istanbul (3 nopti) / marian.bazavan

#5
marian.bazavan

marian.bazavan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,168
  • Înscris: 05.09.2007
APRILIE
- 26 aprilie / Gaziantep / 3 persoane / Braila, Malko Tarnovo, Sapanca (1noapte), Gaziantep (10 nopti), Sapanca (1 noapte), Braila / Whiky
SEPTEMBRIE
- 1-10 septembrie (nu am stabilit data exacta de plecare) / Canakkale /  Kusadasi (7 zile) / Istanbul (4 nopti) / vulpoiul-jhon
- 13 septembrie / Canakkale (1 noapte) / Bodrum (7nopti) / Pamukkale (2 nopti) / Afyon (2 nopti) / Istanbul (3 nopti) / marian.bazavan / Final*

#6
eumorocanosul

eumorocanosul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,721
  • Înscris: 02.02.2009
APRILIE
- 26 aprilie / Gaziantep / 3 persoane / Braila, Malko Tarnovo, Sapanca (1noapte), Gaziantep (10 nopti), Sapanca (1 noapte), Braila / Whiky
-26 aprilie/Kusadasi/7 persoane/Iasi/Istanbul(1 noapte)/Kusadasi(6 nopti)/Istanbul(1 noapte)/eunorocanosul
SEPTEMBRIE
- 1-10 septembrie (nu am stabilit data exacta de plecare) / Canakkale /  Kusadasi (7 zile) / Istanbul (4 nopti) / vulpoiul-jhon
- 13 septembrie / Canakkale (1 noapte) / Bodrum (7nopti) / Pamukkale (2 nopti) / Afyon (2 nopti) / Istanbul (3 nopti) / marian.bazavan / Final*

#7
marian.bazavan

marian.bazavan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,168
  • Înscris: 05.09.2007
APRILIE
- 26 aprilie / Gaziantep / 3 persoane / Braila, Malko Tarnovo, Sapanca (1noapte), Gaziantep (10 nopti), Sapanca (1 noapte), Braila / Whiky
- 26 aprilie/Kusadasi/7 persoane/Iasi/Istanbul(1 noapte)/Kusadasi(6 nopti)/Istanbul(1 noapte)/eunorocanosul

AUGUST
- 24 August / Marmaris (5 nopti) / Istanbul (2 nopti) / plecare din Tigveni ( Arges )/raducanu969

SEPTEMBRIE
- 1-10 septembrie (nu am stabilit data exacta de plecare) / Canakkale /  Kusadasi (7 zile) / Istanbul (4 nopti) / vulpoiul-jhon
- 13 septembrie / 4 familii / Canakkale (1 noapte) / Bodrum (7nopti) / Pamukkale (2 nopti) / Afyon (2 nopti) / Istanbul (3 nopti) / marian.bazavan

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate