Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Pareri Logitech MX Mechanicals

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
armag3d0n

armag3d0n

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 20.08.2007
Salutare,

Ce parere aveti despre următoarea tastatura Logitech MX Mechanicals? (daca aveti vreun feedback desprea ea)
https://www.logitech...mechanical.html

Momentan acasa am un MX Keys (cumparat in 2020), iar anul asta am primit un voucher de ~600 RON pe emag.

Merita sa fac upgrade de la MX Keys la MX Mechanicals?

Musai wireless cu dongle (bolt, ca am deja MX Master 3S care foloseste tot bolt, sa nu ocup 2 porturi USB).
Imi place ca tine bateria mult deoarece backlight-ul se oprește automat dacă nu tastezi, iar eu de obicei ma ridic de la pc si plec, si uit sa opresc backlight-ul.

Mă mai da înapoi și ca sunt 6 resigilate la emag :))...

Multumesc.

#2
elbjorn

elbjorn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 02.09.2016
Am MX Mechanicals, este ok. Dar nu cred ca merita upgrate de la MX Keys.
"Overall, they share similar features and functionality, but the MX Keys uses scissor switches whereas the MX Mechanical uses mechanical switches. Also, the MX Keys is compatible with the Logitech unifying receiver while the MX Mechanical uses the BOLT receiver."
https://www.rtings.c...ical/1687/33681

Considera si sobolanul. Eu a trebuit sa il schimb :)

Edited by elbjorn, 11 January 2024 - 10:23.


#3
tesla_s3xy

tesla_s3xy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 14.08.2023
Ce nu mi-a placut mie din reviewuri e ca se misca tastele in lateral, sunt cam wobbly. Pretul e bunicel pentru o tastatura mecanica dar depinde si ce asteptari ai si daca ai mai avut tastaturi mecanice sau nu.

#4
1000FPS

1000FPS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 29.12.2016
Cred ca mai bine te-ai orienta spre o alta tastatura, logitech sta extrem de prost pe partea de soft, aplicatia logitech g hub e o mizerie

#5
tesla_s3xy

tesla_s3xy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 14.08.2023

 1000FPS, on 11 ianuarie 2024 - 11:43, said:

logitech sta extrem de prost pe partea de soft, aplicatia logitech g hub e o mizerie

Sunt curios ce anume iti lipseste sau nu merge ok? Eu folosesc tastatura MX Keys si mouse MX Master si am aplicatia logi Options+ pe Mac si Windows si isi face treaba ok.

#6
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Ai mai folosit din aia?

MX Keys am si eu, ma cam lasa bateria la ea, dar o prefer in fata la cam orice. Mecanismul imi place, ca e slim imi place, n-as vrea ceva mai galagios sau inalt.

#7
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 01.11.2005

 armag3d0n, on 11 ianuarie 2024 - 09:28, said:

Salutare,

Ce parere aveti despre următoarea tastatura Logitech MX Mechanicals? (daca aveti vreun feedback desprea ea)
https://www.logitech...mechanical.html

Momentan acasa am un MX Keys (cumparat in 2020), iar anul asta am primit un voucher de ~600 RON pe emag.

Merita sa fac upgrade de la MX Keys la MX Mechanicals?

Musai wireless cu dongle (bolt, ca am deja MX Master 3S care foloseste tot bolt, sa nu ocup 2 porturi USB).
Imi place ca tine bateria mult deoarece backlight-ul se oprește automat dacă nu tastezi, iar eu de obicei ma ridic de la pc si plec, si uit sa opresc backlight-ul.

Mă mai da înapoi și ca sunt 6 resigilate la emag Posted Image)...

Multumesc.
Eu am acasa MX Keys. Nu as da-o pe nicio alta tastatura. Mai ales una mecanica.

#8
1000FPS

1000FPS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 29.12.2016

 tesla_s3xy, on 11 ianuarie 2024 - 11:59, said:

Sunt curios ce anume iti lipseste sau nu merge ok? Eu folosesc tastatura MX Keys si mouse MX Master si am aplicatia logi Options+ pe Mac si Windows si isi face treaba ok.
Destul de multe lucruri nu functioneaza bine, de exemplu la tastatura am bifat din logitech g hub sa nu lase jocurile sa modifice culorile rgb ale tastaturii, dar degeaba, am reinstalat aplicatia si vad ca acum merge, la un mouse wireless cateodata nu arata corect nivelul bateriei, din cate am vazut pe net au multi problema asta, iar astea sunt doua probleme pe care mi le-am amintit acum pe loc

Edited by 1000FPS, 11 January 2024 - 13:11.


#9
armag3d0n

armag3d0n

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 20.08.2007
Sincer eu nu folosesc soft-ul Logi deoarece si la munca si acasa folosesc doar linux (deci iese din discutie problema cu softul lor).

Nu imi lipseste nimic doar la ea sa zicem, mi-ar placea sa fie mecanica. (am mai avut una mecanica dar fara numpad si am vandut-o tocmai din cauza asta)
Ma deranjeaza ca folosesc doua dongle-uri. (1 bolt pentru MX Master 3S si 1 unifing pentru MX Keys)

Si la birou am doua tastaturi mecanica (cu fir) si imi place feelingul de tastat pe mecanica.

Am comandat-o pana la urma, o sa vad cat este de galagioasa, nu vrea sa fie super galagioasa casa (iar sa fac upgrade la MX Keys S nu prea ma incanta)

Edited by armag3d0n, 11 January 2024 - 13:58.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate