Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

banda FFC imprimanta HP

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
gunoNakamoto

gunoNakamoto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 07.01.2018
Buna seara,

Niste soriceii obositi mi-au ros o banda FFC la imprimanta mea HP si mi-au facut-o inutilizabila.

Banda are 6 pini si aproximativ 25cm si are aceste indicative pe ea

E357723 awm 2896 80c 30v vw-1

4 firme mi-au spus ca nu o au in oferta.

Ei bine, acum ce fac, arunc imprimanta?

#2
cipinet

cipinet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 25.08.2010
Nu mai bine spuneai si modelul imprimantei? Ar fi bine si o poza cu locatia benzii.

#3
NAlexQ

NAlexQ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 21.07.2011
Le gasesti la chinezi: https://www.aliexpre...4387286852.html

#4
phoenix76

phoenix76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 25.09.2014
Un electronist bun o poate carpi. Dar trebuie migala si rabdare de chinez batran. Eu am carpit pe vremuri. Reparatia nu este de durata daca panglica este supusa indoirii, de exemplu daca face legatura cu capul de printare, dar te scoate din necaz pana achizitionezi una noua.

#5
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,580
  • Înscris: 08.03.2017
Cumperi rapid 3 bucati https://www.emag.ro/...6/pd/D3G2W5MBM/
Le duci la un electronist, depanare telefoane mobile, reparatii laptop in 5 minute ai cablu de 30 cm .
Comanzi si ce a dat colegul de pe aliexpress si cand vine schimbi - spun ca sa nu stai pana in 8 Feb. cand ajunge fara imprimanta , asta daca "arde"

Daca ajunge ai aici de 20 cm intr-o bucata https://ardushop.ro/...-lungime-200_mm

Edited by ldpe, 10 January 2024 - 08:21.


#6
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Da la HP ai incercat sa vezi daca au cablul respectiv ? Ca in mod normal ei ar trebui sa-l aibe.
Ai zis ca ai incercat la 4 firme, dar erau rprezentate/service HP sau firme care vand componente electronice ?

#7
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,580
  • Înscris: 08.03.2017
Poate daca ne-ai da seria imprimantei am gasi una sh la pret de nimic si ar fi treaba rezolvata rapid - daca e MF sau copiator de mare tiraj nu are rost .

Este banda de fire subtiri - se taie capetele si se adauga la banda de fire , iaca, gata banda flex . E munca de migala , trebuie flux si statie de lipit dar se rezolva la firme gen date mai sus .

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate