Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Robinhood Crypto!

  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Dupa cum se stie, Robinhood (aplicatia de bursa/cripto) este disponibil doar in SUA si UK (lista de asteptare in UK dar lansare cu bursa si cripto anul acesta)!.
Se stie insa mai putin ca Robinhood a lansat o aplicatie secundara pentru Uniunea Europeana mai exact Robinhood Crypto (deci accesibil si pentru Romania)
Aplicatia este basic, atat la grafica cat si la numar de criptomonede (sunt aproximativ 25-26 CFD-uri pe cripto) insa arata si se misca destul bine.
Am facut verificarea identitatii cu cartea de identitate si probabil din acest motiv a durat mai multe zile pana la aprobare... probabil alta va fi situatia daca o faci cu pasaportul biometric.
Transferul SEPA se face in zeci de minute sau instant (unii au instant din Revolut dar eu am asteptat aproape o ora) iar ca sistem de recomandare au pentru toti intre 10 si 20 Euro bonus in BTC (se primeste instant dupa primul trade), daca cel invitat face un schimb in cripto cu minim 10 Euro (la fel si cel care invita).
Licenta lor in Europa este pe Lituania!
In magazine o gasiti cautand exact dupa: Robinhood Crypto (vedeti poza de mai jos).
Sau via site oficial https://robinhood.co...n/about/crypto/

Attached Files


Edited by rz, 05 January 2024 - 20:05.


#2
dennz

dennz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 06.04.2007
Salutare!

Oare cat de sigura este aplicatia? Platesti vre-o taxa?

#3
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Salut,
Este la fel de sigura ca aia din SUA ori UK... tot ei sunt insa au licenta in UE doar pentru cripto deocamdata, nu si pentru bursa.
Din cate vad (utilizez doar de cateva zile) nu au planuri tarifare si nici taxa lunara.

In decembrie anul trecut au lansat aplicatia de cripto pentru Uniunea Europeana iar pentru UK este o lista de asteptare insa acolo va fi atat bursa cat si cripto!.
Sunt convins ca vor intra si cu bursa in UE... probabil ca la legislatie este problema acum insa pe cripto au deja licenta in Lituania.

https://newsroom.abo...ding-in-the-eu/

https://www.reuters....ews-2023-12-07/

https://www.cnbc.com...-in-the-eu.html

Edited by rz, 05 January 2024 - 20:04.


#4
doujdelei

doujdelei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 09.10.2023
credeam ca ne dau crypto degeaba

#5
virginu92

virginu92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 01.01.2014
Locuind in UK de ce as folosi robinhood si nu trade212 sau oricare alt broker? cu ce avantaje vine acest broker? .

#6
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Pai informeaza-te despre Robinhood USA si apoi faci o comparatie intre cele doua... aici se discuta numai despre Robinhood Crypto, aplicatie separata si exclusiv pentru UE

Edited by rz, 06 January 2024 - 21:35.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate