Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Electrica Second Hand

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
Meister

Meister

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,516
  • Înscris: 25.01.2007
Cu 2000 euro in plus gasesti varianta cu baterie de 38kw, tot Style, adica cu pompa de caldura. Daca iti asumi 20k pe un EV fara vreo garantie, ai cohones. Pe mine ma sperie gandul.

#20
vladut01

vladut01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 23.12.2015
peste ocean cand am venit din vacanta am luat un uber de la aeroport. A venit un indian cu o Tesla model 3 . Frumoasa, pe tableta iti arata masinile care veneau din spate sau pe cele din fata ta, dar numai ca a fost cam racoare in masina. Noroc ca nu era foarte frig pe afara. Soferul economisea bateria ca sa mearga mai mult. Daca vrei sa-ti iei masina ca iarna sa faci frigul in ea si vara sa scoti limba de un cot ca-i prea cald si vrei sa nu consumi bateria ia-ti masina electrica.

#21
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,780
  • Înscris: 01.12.2007
Am o electrica cu baterie de 75kw, autonomia reala este de 350-400km cu bateria full. Iarna, cand sunt temperaturi negative, in jur de 270km. Intr-adevar, daca merg cu 70-80km/h constant in conditii ideale imi arata spre 600km, dar vorbim de autonomie reala.

Am avut ocazia sa conduc un Leaf de 24 pe timp de vara, autonomia era intre 100 si 120km+.

#22
RealMe

RealMe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 15.12.2023

View Postvladut01, on 03 ianuarie 2024 - 21:33, said:

Daca vrei sa-ti iei masina ca iarna sa faci frigul in ea si vara sa scoti limba de un cot ca-i prea cald si vrei sa nu consumi bateria ia-ti masina electrica.
Nici chiar așa.Stingi farurile,oprești muzica și poți să dai drumul la nițică căldură/răcoreală.E altă filozofie la ev.Iarna mai pui o hăinuță-n plus,vara la bustul gol geamurile deschise.Hai că se poate dacă se vrea.Nu-i dracu așa negru.

#23
q_p

q_p

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 707
  • Înscris: 30.10.2023
Mda, asa era si la Dacia 1300 , evolutie…

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate