Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

Motorola razr 40 ultra

* * * - - 3 votes
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
ecsclusiv4u

ecsclusiv4u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 07.08.2009
Sa dus vopseaua de pe pumper-ul.de la camerele exterioare in nici o lună ,și vreau să zic că mă port cu el că cu ouălele ,calitate de ..

#20
ecsclusiv4u

ecsclusiv4u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 07.08.2009
Revin cu o întrebare unde găsesc sa pot seta atunci când mă aflu într-o convorbire sa mă poată anunța că am un apel ,ex.prin bip..

#21
mihai85x

mihai85x

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 05.08.2013
Serviciul acesta depinde de cartela SIM/operator. Se numește apel în așteptare. Caută coduri scurte  in vreo listă de genul *31#, *62#.

#22
ecsclusiv4u

ecsclusiv4u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 07.08.2009
Salut sunt la portocali și aceleași cartele dar pe Huawei și honor apare opțiunea în meniu dar pe Motorola nu .. cu *31# mi a ascuns id-ul și nu mai reușesc să îl activez iar cu *62# nu îl recunoaște 🤣😭 Motorola și android stoc praf și pulbere..

Edited by ecsclusiv4u, 12 March 2024 - 12:32.


#23
Donyiano

Donyiano

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 24.07.2021
E clar ca ai venit de pe Chinezariile alea de HAVEI si HORROR. Eu am de la Orange cumparat prin abonament motorola 40 ultra iar sistemul lor stoc android este identic pe orice model asa ca iti zic ca poate nu stii sa utilizezi goagle sa dai un search pe HORROR/HAVEI: https://en.wikipedia...eactivate: #43#

To activate: *43#
To deactivate: #43#
To check status: *#43#

Optiunuile sunt disponibile si in aplicatia de apelare-> 3 butoane sus ->setari->conturi ptr apelare->orange->setari suplimentare->apel in asteptare

Mai bine ma descurc pe MOTOROLA decat pe chinezariile alea de HAVEI si HORROR.

O zi buna dragilor !

#24
ecsclusiv4u

ecsclusiv4u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 07.08.2009
@Donyiano nu doresc sa întru în polemici cu nimeni, telefonul este tot de la Orange și dacă nu ști Motorola este tot o chinezărie cumpărată de Lenovo care este o mare companie de chinezării.. Asa ca.. Și da am stat cu trei operatori de la Orange și nici unul nu a rezolvat nimic m-am hotărât sa merg sa schimb cartela ca mi sa mai întâmplat cu încă doua cartele tot de la Orange și surpriza când am ajuns la store Orange am zis sa vad dacă pot suna și surpriza a mers fără ca eu sa fac ceva pe telefon. Încearcă un Huawei honor HTC(nu se mai găsesc pe la noi) și sa vezi cât de stabile sunt. Singurul motiv a fost ca este flip și mi-am asumat de restu problemelor cu speranța că cei de la Motorola remediază bug-urile dar după un an aproape nimic.. Uitate pe site-ul lor sau pe forumuri externe și ai sa vezi lumea cum se confrunta cu probleme cu Bluetooth, cu sonorul, cu multe altele..
Cum am mai zis cu câteva posturi mai sus ca să zgâriat bamparul de la camere deja.. Dar asta e accept,

#25
Donyiano

Donyiano

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 24.07.2021
@ecsclusiv4u, ce polemica , ca aici e vorba de o dezbatere, pai sa vedem....

1.Mai intai zici ca "Sa dus vopseaua de pe pumper-ul.de la camerele exterioare"  ce legatura avea cu ce am raspuns eu legat de optiunea de apel in asteptare !!!!!??? -> mergi in service sa iti schimbe rama de la camera !!
2.Habar nu aveai sa cauti pe google apelul in asteptare .... ai asteptat sa ti se puna la dispoztie un link ori sa mergi la orange pentru asta ..... superb
3.Daca Motorola este o chinezarie asa mare ca restul HAVEI/HORROR totusi foloseste un sistem de operare stock fara bloatware ... si sa vezi are si serviciile de baza google !!!
4.Nu compara telefoane care nici nu se mai vand la opratori deloc cum sunt HTC, dpdv al implementarii operatorului nu cred ca mai au nici volte activ.... pe HTC .... nici macar 5G, operatorul blocheaza multe dintr servicii pentru ca utilizatorul sa nu faca belele ...sa active redirectionare de exemplu ori blocare apel, insa daca HORROR/HAVEI le au disponibile inseamana ca nu respecta implementarea operatorului, eu de exemplu si pe a54(p-sim) si pe RAZR(esim) cu orange am aceiasi implementare ... functioneaza la fel - doar ca razr are semnal mult mai bun fiind snapdragon vs exynoss, asta e!
5.Asa cum eu am putut sa iti fac rost de link cu problema semnalata de tine si SOLUTIA cred ca poti sa pui si tu un link cu alte probleme ca a ta raportata pe Romania cel putin......sa vedem exmple nu doar vorbe !!!!
6.plus daca vrei sa compari RAZR  40 ULTRA pai compara cu z flip 5 ... cu alt foldable ..... tu nu intelegi ca telefoanele foldable sunt doar pentru look ... in rest nu au cele mai bune camere, cel mai bun procesor (ca sa nu se incalzeasca ) 2 batereii ...cum crezi ca ingramadesc atata tehnologie intr-un pliabil, prin cost reduction ..... numai ecranul si balamaua costa jumatate din pretul telefonului , daca vrei comparatie fa cu un z flip 5 .. simplu


Daca nu iti place telefonul treci inpaoi pe HAVEI/HORROR, nu te tine nimeni !!!

#26
ecsclusiv4u

ecsclusiv4u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 07.08.2009
@Donyiano dacă îl duc in service s-ar putea sa îl iau mai stricat decât îl duc și evit cat pot lucrul asta , nu că mă deranjează că sa zgâriat ideea este că la un telefon de 4-5 mii Ron să scoți așa o calitate slabă ..dar cum am zis îmi asum și da am și Huawei și honor , și da nici cei de la Orange nu au știu să rezolve problema nici cei de la Motorola daca ei nu au știut să apese pe trei puncte ce sa mai zic cu atât mai greu eu .
Ideea este că că eu cel puțin doresc un lucru care să îmi simplifice viața nu sa o complice . Nu mă interesează ce soft au iOS android harmonyos ..ci doresc să îmi ofere preț calitate ..atât alegerea ne aparține fiecăruia la noi puține review-uri despre razr dar speram sa devină un lider.
Da android face progrese scoate android 13-14-15-16-17 și la fiecare face mari progrese cate un icon sau o culoare sau ..bune asta este și la lati producători de soft dar na...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate