Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 

Motorola razr 40 ultra

* * * - - 3 votes
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
ecsclusiv4u

ecsclusiv4u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 07.08.2009
Salut, imi poate spune careva daca exista un program de inregistrare apeluri pentru motorola (ceva nativ ca la huawei).

Edited by ecsclusiv4u, 29 December 2023 - 16:05.


#2
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,186
  • Înscris: 27.06.2007

 ecsclusiv4u, on 29 decembrie 2023 - 16:05, said:

Salut, imi poate spune careva daca exista un program de inregistrare apeluri pentru motorola (ceva nativ ca la huawei).
nu!
de cand cu GDPR-ul vieti, a fost interzisa in europa inregistrarea apelurilor
de fapt, la toate telefoanele comercializate in europa (de la android 10 in sus) a fost restrictionata inregistrarea
estevposibil doar cu re-scrierea firmware-lui cu soft din asia, america de sud etc...

#3
ecsclusiv4u

ecsclusiv4u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 07.08.2009
@STARTREK1 mda si alti ne inregistreaza fara nici un acord.. Dar aplicati geamana se poate instala..?

#4
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,186
  • Înscris: 27.06.2007

 ecsclusiv4u, on 29 decembrie 2023 - 20:55, said:

Dar aplicati geamana se poate instala..?
se poate instala orice aplicatie de inregistrare vrei... dar nu va functiona
este taiat accesul la microfon din softul telefonului si nici o aplicatie nu va putea trece daca nu root-ezi telefonul

#5
ecsclusiv4u

ecsclusiv4u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 07.08.2009
@STARTREK1 dar nici aplicația geamăna nu merge pentru doua conturi din aceeași aplicație ex : doua conturi de whatsapp sau doua conturi de instagram....
Cred ca am făcut o alegere greșită cu Motorola..

#6
Labargo

Labargo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 23.12.2023

View Postecsclusiv4u, on 29 decembrie 2023 - 23:55, said:

@STARTREK1 dar nici aplicația geamăna nu merge pentru doua conturi din aceeași aplicație ex : doua conturi de whatsapp sau doua conturi de instagram....
Cred ca am făcut o alegere greșită cu Motorola..
Daca l-ai luat online, trimite-l inapoi. Daca nu l-ai luat online... sa iti fie invatatura de minte. Data viitoare cumperi cu posibilitatea de returnare.
Eu am edge 30 ultra, am destule nemultumuri, il mai tin o vreme, dar nu voi alege tot Motorola. Imi lipseste galeria samsung, aplicatia de editare poze si altele

#7
ecsclusiv4u

ecsclusiv4u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 07.08.2009
@Labargo este luat online cu posibitate de retur 30 zile incanu a venit dupa sarbatori ajunge am timp sa il butonez..

#8
ecsclusiv4u

ecsclusiv4u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 07.08.2009
Ma puteti ajuta nu gasesc phone clone pe Motorola razr 40 ultra, ma puteti ajuta.

#9
ecsclusiv4u

ecsclusiv4u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 07.08.2009
Un an nou fericit tuturor.
Revin cu păreri despre Motorola razr 40 ultra un telefon frumos cu multe minusuri.
Alegerea de a trece de la telefon convențional la flip a fost pentru mărime când este pliat.Dar nu mă gândeam că are atâtea minusuri pentru mine.
Chiar dacă găsești aplicați sunt pline de reclame..nu poți face transfer de fișiere nativ din telefon doar prin cablu ,cum a spus un coleg mai sus nu mai poți înregistra convorbirile ecranul licare când dă să se închidă ,senzorul de amprenta deschide accidental telefonul apăsând pe el in momentul când vrei sa iei telefonul de pe masa,..mi se încălzește foarte tare când îl încarc ,bateria tine puțin se descarcă fara a umbla pe telefon , android 13 o porcărie te face sa depinzi mult de conturi , ..
Ca plusuri ecran exterior mare se pot pune aproape orice aplicație pe el , când este pliat încape aproape în orice buzunar,vine cu încărcător și cablu plus carcasa protecție plastic
Sunet bun . Îl mai butonez și revin cu păreri ,am timp sa vad daca fac retur sau nu .

#10
Smitty

Smitty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 07.04.2023

 ecsclusiv4u, on 30 decembrie 2023 - 17:30, said:

Ma puteti ajuta nu gasesc phone clone pe Motorola razr 40 ultra, ma puteti ajuta.

Poti folosi moto mover, il gasesti sub forma de apk.

#11
ecsclusiv4u

ecsclusiv4u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 07.08.2009
@Smitty mulțumesc mult, am sa încerc.
Păcat un telefon frumos dar la 4000 + nu îți oferă mai nimic, ca să descarci aplicați cu o groaza de reclame, și sa iei variantele pro plătite ajungi cu prețul telefonului la 10000. Asta e..

#12
Digi_user

Digi_user

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 04.08.2014
L-am cumpărat din China, e versiunea XT2321-2 cu 8/256 GB dar încă nu am deschis cutia, e sigilat, pentru că are pe cutie un singur IMEI și un MEID, dar sunt aproape identice: MEID are o cifră în minus. Pare single SIM, nu dual SIM, așa cum spune vânzătorul. Motorola România nu îl recunoaște după IMEI iar Motorola China nu răspund la mail. Are cineva vreo idee cum pot stabili fără să desigilez cutia dacă e single sau dual sim? Pe siteul Motorola China cu Google Translate apare single SIM, dar asta nu exclude posibilitatea unui esim, în teorie. Unii utilizatori de pe un forum Lenovo susțin că la această variantă nu se poate adăuga esim, nu există opțiunea, dar are Google Play ok, engleză și încărcare de 33W. Dacă are cineva vreo idee cum pot afla dacă e dual SIM, aș fi recunoscător. Iar dacă cineva e interesat să-l cumpere, aștept mesaj privat.

Edited by Digi_user, 03 January 2024 - 16:02.


#13
ecsclusiv4u

ecsclusiv4u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 07.08.2009
@Digi_user întreabă și pe forumul xda am văzut că uni de acolo au făcut conversia din cel de China in global fara Root spun ei..
Motorola nu au un suport pe măsură ,mai au de învățat
https://xdaforums.co...global.4639055/

Edited by ecsclusiv4u, 03 January 2024 - 17:56.


#14
Digi_user

Digi_user

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 04.08.2014

 ecsclusiv4u, on 03 ianuarie 2024 - 17:53, said:

@Digi_user întreabă și pe forumul xda am văzut că uni de acolo au făcut conversia din cel de China in global fara Root spun ei..
Motorola nu au un suport pe măsură ,mai au de învățat
https://xdaforums.co...global.4639055/
Mulțumesc mult pentru sugestie!

Edited by Digi_user, 03 January 2024 - 18:06.


#15
ecsclusiv4u

ecsclusiv4u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 07.08.2009
@Digi_user cu multa placere, și eu învăț despre noul Motorola.. Acuma m-a sunat cineva și telefonul era deschis suna dar nu sa aprins sa vad cine suna android cu Motorola plin de bug-uri. Preț calitate un dezastru, mai vedem

#16
ecsclusiv4u

ecsclusiv4u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 07.08.2009
Revin cu o întrebare ,aseară când am pus telefonul la încărcat ,când am apropiat cablul de încărcare de mufa de la telefon a făcut o scânteie mica este normal oare..

#17
ecsclusiv4u

ecsclusiv4u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 07.08.2009
Știți careva de unde pot instala Motorola call dialer ca cel de la google e praf..

#18
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013
flip 4 e o mizerie pe langa razr 40
se simte la atingere unde se inchide clapeta la greu, la moto e insesizabila aproape
am luat razr 40 de la orange, e ok ca si telefon il am de joi

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate