Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Părere ATV

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
NiX-0

NiX-0

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 17.05.2023
Salutare!
Am permis cat B si sunt în cautarea unui ATV pentru oraș cât și plimbări prin pădure dar nu extrem, la o primă căutare am găsit aceste modele de la CFMoto, ce parere aveți despre ele, care sunt diferențele dintre ele? Mulțumesc anticipat! Aștept răspunsuri de la pasionați și cunoscători.

https://www.atvrom.r...re-4613-si-6130

#2
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007
1. Sincer ATV-ul nu e de oras. Vrei ceva de oras, cea mai buna solutie e un scuter.
2. Pentru plimbat in padure, da este ok. Dar vezi ca si unele paduri au interzis ATV-urile. Iar amenda de la jandrmii montani nu e deloc mica!
3. Acum revnind la ATV. Ce ai pus tu in link, fara suparare, e ceva "entry level"! Nici unul din modelele puse de tine nu are servodirectie. Asta inseamna ca vei cam trage de coarne. Puterea de 32 CP e cam mica pentru greutatea ATV-ului. Asa ca sa nu te astepti la minuni in off road. Diferenta intre ele e omologarea. Unele sunt omologate ca tractor si le inmatriculezi pe primarie. Cele mai scumpe sunt omologate ca motociclu si le inmatriculezi normal la politie, ca orice alta masina!

Edited by Robert_Kiran, 26 December 2023 - 13:07.


#3
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,744
  • Înscris: 08.10.2004
in toate padurile e interzis cu mijloace motorizate ne-autorizate. ca nu se respecta  e alta problema, desi au inceput sa apara si pedepse, mai ales din cauza celor car ein loc sa se bucure de libertatea asta si sa constientizeze ca e ceva ce trebuie respectat ca sa te poti bucura in continuare aleg sa distruga si sa deranjeze, si usor usor libertatea asta va fi restrictionata si luata de tot pana la urma. o sa fie ca in europa...vrei offroad - te duci pe circuit amenajat si platesti cat te-a costat ragalia de moto...

#4
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,479
  • Înscris: 17.04.2006
Tu cauti un ATV pe care sa il folosesti in oras si foarte rar offroad?
La ce e utila galagia asta in oras?

#5
gogosaru100

gogosaru100

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,476
  • Înscris: 06.08.2015
cea mai proasta investitie la mine a fost atv ul zace in garaj degeaba. niciodata n am fost niciunde cu el
efectiv o investitie de nota 0

#6
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007
Într-adevăr, un ATV e o investiție proasta, dacă nu ai timp sa te dai cu el. Recunosc ca și mie îmi place sa merg cu ATV-ul și am fost de vreo câteva ori în off road cu el. Dar am preferat sa închiriez unul, nu sa cumpar. Mi-am făcut damblaua și gata. Sa cumperi, sunt practic niște bani îngropați.
Totuși senzația plimbării cu ATV-ul în off roade e faina. Mai ales dacă găsești un ATV de 1000 cmc la închiriat (cum am avut bafta eu)!

#7
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013

 gogosaru100, on 26 decembrie 2023 - 21:04, said:

cea mai proasta investitie la mine a fost atv ul zace in garaj degeaba. niciodata n am fost niciunde cu el
efectiv o investitie de nota 0
Cat ai investit? Posted Image
ca sa stiu daca iti dau pm.... Posted Image

 Sef-chenko, on 26 decembrie 2023 - 13:36, said:

Tu cauti un ATV pe care sa il folosesti in oras si foarte rar offroad?
La ce e utila galagia asta in oras?
Un Lambo poate ar trece fara sa-l vezi.... dar ATV-ul nu! Posted Image
Isi rup gatu' toate gagicile.

Edited by viotl, 28 December 2023 - 05:43.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate