Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Recomandare blu ray extern

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
auditionstir

auditionstir

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 223
  • Înscris: 17.08.2023
Stai departe de marci Coreene si Taiwaneze (LG, Samsung, ASUS). Orienteaza-te pe marci japoneze. Nu le mai gasi noi, insa vor fi foarte bune cele de mana a doua. Pentru ca ceva uzat dar de calitate va bate intordeauna ceva nou si prost.

Eu am scris, mediile de stocare optice sunt cele mai bune pentru pastrarea informatiilor pe termen lung. Daca vrei usurinta, te duci dupa ce au spus ceilalti. Vrei sa tina o viata, asta e mersul...

#20
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,436
  • Înscris: 28.09.2008
Ultima postare e pe locul 4 la capitolul cele mai trasnite postari.
Locul 1: am avut si monitor cu panel ips si nu vad nici o diferenta fata de cel vu panel TN.
Locul 2: poti sa stai si 8 ore pe zi sa vizionezi filme pe smartphone ca nu iti afecteaza vederea.
Locul 3: e mai ok sa vezi un film pe tableta decat la Tv de 80 cm, hd ready.

Astept locul 5....

Edited by mariusixy, 26 December 2023 - 19:27.


#21
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,436
  • Înscris: 28.09.2008
Da foarte inteligent sa iti pastrezi fisierele personale pe discuri bluray.
Daca vrei sa faci niste modificari si sa adaugi pe parcurs alte fisiere o sa rezulte o mare ciorba.
Da si daca se defecteaza unitatea bluray peste cativa ani o sa pregatesti o spargere la un muzeu.
Astea sunt sfaturi date de cineva care nu a inscriptionat niciodata un disc blueray.
Eu am facut asta o singura data si am regretat. Dureaza ore bune sa arzi un disc blue ray cu 60 gb.

Pana mea ca parca suntem intr-un film de categoria B ca sa nu zic altceva.
Deci ai un disc blueray cu filmare de la nunta si dumnezeu stie de ce nu ai rugat desteptul care a facut filmarea sa iti salveze continutul pe un stick de 20 lei. Asta temporar pt ca ulterior salvai continutul pe hdd.

Edited by mariusixy, 26 December 2023 - 19:44.


#22
auditionstir

auditionstir

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 223
  • Înscris: 17.08.2023
Pai da.. asta este ideea de conservare. Odata scris, e scris. Nu mai ai de ce sa-l modifici.

N-are de ce sa se strice bluray-ul. Nu vb de playere, vb de writere - e o diferenta.

Postarea este din punct de vedere al unui om comod si simplist: cat mai simplu si rapid. Ce se poate intampla in viitor nu ne intereseaza..

#23
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,436
  • Înscris: 28.09.2008
@auditionstir logica ta e asemanatoare cu cea din videoclipul asta:
https://youtu.be/N_H...OZpRneeoznU6K5a

#24
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
Vezi ca in timp crapa.
Saptamana trecuta m-am lovit de problema asta. Am un extern BR de la Asus, la vremea lui super tare. Am avut nevoie sa fac un restore la un laptop. Nu mai citeste nimic. Nici BR nici DVD. Am incercat curatare, mort.
Nu cred ca a vazut 100 de discuri la viata lui.
Solutia ramane descarcarea si urcarea in cloud.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate